SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki Walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze MMA masa ma znaczenie , ale czy na sile uderzenia tez?
napewno w pewnym stopniu ale ktos tu juz napisal ze nwet jesli koks nie umie uderzac to jego uderzenie i tak bedzie mocniejsze od uderzenia boksera tylko dlatego ze jest ciezszy no to jest totalny kretynizm tu sie chyba zgodzisz?

Draciel 3 napisal ze masa dobrana odpowiednio do swojego wzrostu to duży atut
dobrze wiedziec bo ja musze zrzucic 7 kilo do konca wakacji ;p nie wiem czmu przeciez dobrze wygladam ;p


swoja droga pamietajcie ze nadwaga miesniowa to tez nadwaga , jesli masz 50 kilo nadwagi po hamburgerach albo 50 po sterydach to dla mnie bez roznicy tylko po sterydach inaczej wygladasz masz wicej sily i moze jestes sprawnieszy ale meczysz sie tak samo szybko i twoja wydolnosc spada wprost proporcjonalnie do przyrostu masy ;]

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2009-06-24 12:17:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...jesli koks nie umie uderzac to jego uderzenie i tak bedzie mocniejsze od uderzenia boksera tylko dlatego ze jest ciezszy no to jest totalny kretynizm tu sie chyba zgodzisz?

Całkowicie się zgadzam
Jednak porównując dwóch bokserów o takich samych umiejętnościach lub dwóch koksów o takich samych "nieumiejętnościach" ten który ma większą masę ma przeważnie silniejszy cios.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
ja jeszcze dodam że chodziło mi o masę mięśniową nie tłuszczowa piszę tak by nie było nieporozumień

a tak po za tym-kolejny piękny temat

Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2009-06-24 12:43:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 367 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4674
o rany wystarczy ze cie koks chwyci za szmaty i nawet uderzac nie umie tylko byle jakiego sierpa to juz cie zmuci jesli ma nad tobą jakies 20kg przewagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Masa ma wpływ na siłę ciosu (jak już wcześniej pisałem Siła = masa x przyspieszenie, a do tego pęd = masa x prędkość - to wszystko z fizyki), uderzenie koksa z dużą masą może być i wolne, ale tak i tak będzie miało dużą siłę. Pewnie nie większą niż wyćwiczonego, lżejszego (zależy też o ile ) boksera, ale myślę, że wystarczającą, żeby tego boksera powalić.
Wiadomo, że tylko tu sobie gdybamy, ale myślę, że nie ma co przytaczać tu przykładów typu "Pacman" bo to bokser ekstra/światowej/za***istej klasy i przyrównywac go do koksa nietrenującego, bo to jak przyrównywać dziecko ze żłobka do studenta (kryterium - wiedza).
A tak poważnie, ja rozumie to tak, że masa ma znaczenie w wlace, w sytuacjach trenujący (nie światowej klasy zawodowiec) kontra koks (cięższy od niego), szczególnie w walce ulicznej. Takiej jest moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 367 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4674
haha ja tu filozofuje, to inni podają jakies wzory na moc, pedy wiatra czy inne cuda a prawda jest taka ze jak koks przywali to nie ma zmiłuj sie hehe ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyżby jego cios nie podlegał prawom fizyki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
magickay jesli ty padasz po byle jakim sierpie to powodzenia ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk Walki TAO

Następny temat

Pałka Teleskopowa

WHEY premium