SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szczupłe!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'Test rozmowy' polega na tym, żeby próba rozmowy nie doprowadzała do zadyszki, tylko w jej okolice, wtedy ćwicząc wiemy, że mamy niewielki zapas tlenowy, ale tętno jest bliskie dopuszczalnemu. Intensywne pocenie się nieraz w ogóle nie występuje - a może być wynikiem właśnie zbyt intensywnych ćwiczeń -> spalenia dużej ilości kalorii - ale niestety nie z tłuszczu, tylko glukozy - i po prostu wynikać z termoregulacji. W takiej sytuacji, jeśli nie pije się stale wody, następuje odwodnienie i rozkład białek mięśniowych właśnie dla wydobycia z nich wody (woda stanowi 80% mięśni)

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2053
tak wiec z powyzszych odpowiedzi wnioskuje, ze dla jednych pewne cwiczenia moga byc zbyt intensywne, a dla innych intensywne, ale nie prowadzace do katabolizmu miesni. i stosujac 'test rozmowy' mozna w miare wiarygodnie stwierdzic, ze wysilek nadal jest aerobowy.

"isn't it a good thing for a man to know just how far he can go too far?"

"isn't it a good thing for a man to know just how far he can go too far?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a moj problem chyba na predyspozycji do miesni.
Zauwazylam ze nawet po bardzo wolnym biegu uprawianym przez dwa tygodnie co drugi dzien (40 min) wykształcily mi sie miesnie łydek a same łydki zgrubły.
Staram sie duzo chodzic i maszerowac ale nie umiem wyszczuplic nog.
Wydaje mi sie ze moim ostatnim ratunkiem jest basen. Czy chodzac na basen 3 razy w tygodniu i stosujac diete masz szanse na wyszczuplenie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Paputka . Gdyby mięśnie łydek rosły by od chodzenia lub aerobów tak szybko jak mówisz to Korzeniowski miałby 100 cm w ich obwodzie . Chyba nie aeroby są przyczyną ich pogrubienia


AJ

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Przy rozpoczęciu ćwiczeń zawsze następuje niewielki przyrost dotychczas nieaktywnych mięśni w celu adaptacji do nowego typu obciążenia, ale przy ćwiczeniach aerobowych szybko się to kończy.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bardzo dziękuje za dpowiedz, nie było mnie tu troszkę, ale juz wróciłam. Chciałam jeszcze zapytac jogger na jakim obciążeniu jeździc i jakie obroty- ja utrzymuje miedzy 80, a 90

buźka

nutka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Jest to kwestia absolutnie indywidualna - generalnie obciążenie powinno być na tyle niskie, żeby móc kręcić szybko, ale nie na zupełnym luzie tempo regulujesz 'testem rozmowy'.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć Nutka,
Jazda na rowerze jest świetna dla nóg, ale jeśli nie chcesz aby za bardzo się rozbudowały musisz jeździć z małym oporem i oczywiście min. 30 min. Nie wiem jakim rowerem dysponujesz, ale jeśli ma on pomiar tętna postaraj się, aby w trakcie ćwiczeń twoje tętno nie przekraczało 120 ud/min. Rower ma tą zalete, że w trakcie jazdy pracują praktycznie wszystkie grupy mięśniowe nóg, w ten sposób nogi ładnie się kształtują.Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super, bardzo dziekuję za dopowiedzi, oczywiście sogi fajnie, że jest to forum, duzo pomagacie

buziak

nutka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta dzieki ktorej spale tkanke tluszczowa

Następny temat

Dieta na mase !!!

WHEY premium