SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Studia (dla tych którzy jeszcze nie wiedzą gdzie iść na studia)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 79885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pisze po dlugim czasie bo dostalem pare sogow i przypomnialem sobie ze aki temat zamiescilem.

teraz jesem w Brazylii, siedze na satku na praktyce.
nie ma problemu z czym akim jak "za niskie kwalifikacje", bo praktyke masz zrobiana. firmy biora praktykantow bo wiedze ze jak sobie nie wyszkola sami ludzi to oni z d**y nie wyrzasna uprawnien.
jako praktykant, czli kade pokladowy zarabiam eraz 694 euro miesiecznie. kapian ma tuaj 6800 euro. chief mechanik 6600 euro, albo jakos ak. chief officer ma 5100.
to jest oczywiscie kontenerowiec. na tankowcu kapitan ma 10-20 tys USD. oczywiscie nie mowmy o takich pieniadzach na poczatku. jako mlody oficer po szkole albo mlody mechanik musisz zadowolic sie 3-4 tys USD lub euro miesiecznie.
jak interesuje Cie prad i elektrka to w gdyni idz na elektryczny i zostan elektrykiem. teraz sie o elekrykow zabijaja pracodawcy.

firma Vela, ta ktorej porwali Sirius Stara placi 3700 funtow brytyjskich miesiecznie elkrykowi.

warto byc kazdym, mechanikiem, nawigaorem, elektrykiem. zalzy co lubisz i co Ci pasuje. wszyscy sa wazni i kazdego praca jest wazna i jeden bez drugiego nie pociagnie wcale albo zbyt dlugo. a co do zalet i wad to jest emat reka na 10 takich psotow bym sie rozpisal i bym nie wyczerpal tematu.

przypomnijcie mi sie ci co sa zainteresowani we wrzsniu to npaisze wiecej, bo teraz jestem w kafejce w Brazylii i nie mam za bardzo czasu sie rozpisywac.

mozecie moja aktualna fure obejrzec w miedzy czasie
http://images.google.pl/images?gbv=2&hl=pl&sa=1&q=santa carlotta&aq=f&oq= 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
Zmieniony przez - marcin0732 w dniu 2009-09-04 12:02:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 727 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6812
ciakwey temat, mnie już nie dotyczy ale miło jest poczytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
Hmmmm tak sobie myślę ,że mógłbym pójść do takiej szkoły tylko ciekawe czy Oni się na to zgodzą :) Nie zdawałem matmy ani fizy na maturze, nie przepadam też za tymi przedmiotami.
Jest jakiś wydział w tej szkole ,gdzie można takich przedmiotów uniknąć? :)
Domyślam się ,że nie... ale warto zapytać heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bez matmy i fizy też przyjmują, jest WIET, wydział inzynieryjno ekonomiczy transportu, tzw wydział gier i zabaw

zdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
a iwec tak :
po przeczytaniu tego artykołu zdecydowałem sie na 100% isc na Am tylko ze w gdyni , tam studiował mój wujek jakies 30 lat temu i teraz jest kapitanem statku u niemieckiego armatora , za rok piszę mature i postanowiłem sie przyłozyc do angielskiego i matematyki zeby byc w 99% pewnym ze sie tam dostane

a teraz takie pytanie , co jeszcze sie wlicza matma polski angielki to obowiązek a co do tego moge zdac


szkoda tylko ze miaszkam jakies 600 km od gdyni ale jakos dam rade :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Nie martw się, na AM są ludzie z końca Polski. Nawet jest to dobra połowa studentów. Standardem jest 200-500-800 km. U mnie na piętrze są osoby z Lubina, Warszawy, LubLina, Torunia, Bydgoszczy, Krosna. To tak na szybko. Niektórzy nawet na wszystkich świętych nie jechali.

Fizyka i matma jest na poziomie lżejszych kierunków na polibudzie(mam porównanie z ZUT'em a konkretnie z ZIPem), ale nie wiem czy tam mogą poprawiać ją po 5-6razy i czy mają wyrównawcze. No i matma jest raz w tygodniu, tak samo fizyka(3h matmy i 2fizy) więc nie jest najgorzej.

Marcin można się dostać bez matmy i fizy, geografia się też liczy. Jednak potem trzeda dużo nadrabiać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
konrad wywnioskowałem ze studiujesz na AM i ja mam takie pytanko
bo juz byłem pewny ze tam pujdę a tu przyjechał brat cioteczny i mi zamecił całkowicie w głowie
M.in. ze to jest uczelnie płatna
i zeby sie tam utrzymac trzeba byc w hvj mózgiem dobrym z matmy a ja taki nie jestem
i ze są jakies egzaminy na wstepie zeby sie tam dostac ??

Zmieniony przez - tristan17 w dniu 2009-11-03 09:02:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Źle gada. To uczelnia państwowa na której masz wydział cywilny i mundurowy. Wydziały mundurowe to mechaniczny i nawigacyjny. Nic nie płacisz za naukę tutaj. No nie licząc przyrządów nawigacyjnych ~100zł itp, ale to jak na każdej uczelni.

Jeżeli rodzice mało zarabiają jest świetny system stypendialny. Dla mnie zaskoczeniem największym jest to, że bardzo duża grupa osób od 2 roku nie bierze pieniędzy od rodziców. Nie widziałem takich sytuacji na politechnikach :>. Tutaj masz ok. 150 euro stypendium armatorskiego(ale tylko w Szczecinie) + stypendia + kredyt studencki który dla studentów AM jest przyznawany zawsze.

Matma jest trudniejsza niż na kierunkach przyrodniczych, ale łatwiejsza od wielu kierunków politechnicznych. Jest na poziomie Zarządzania i produkcji. My mamy teraz funkcje trygonometryczne, granice ciągów, funkcji, całki. Ale! Są zajecia wyrównawcze z prof. Kassykiem. Sam chodzę bo z matmy byłem cienki i narazie daje radę.

Nie ma egzaminów co nie zmienia faktu, że odpada strasznie duża ilość osób. Nie ma co ukrywać, jedyna szkoła gdzie jest mało wolnego, wszystko obowiązkowe(wykłady też) a zwolnienie lekarskie nic nie daje heh. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
konar moglibysmy pogadac na gg ??
9048792 prosze cie bo dla mnie to wazne , chciałbym abys wyjaśnił mi kilka spraw bo bardz ale to BARDZO chce isc do AM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sprawa trądzikowa

Następny temat

Trening do ocenyi prośba o pomoc

WHEY premium