SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt treningowy - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
Witam,
mam na swojej siłowni domowej sporo starego sprzętu (tzn. niektórego typu nawet nie znalazłem w internecie) i nie za bardzo wiem co mogę zrobić - przymierzam się do modernizacji siłowni tzn. kupno dodatkowego sprzętu, odmalowanie, ograniczenie z niepotrzebnych rzeczy. Proszę o pomoc, który sprzęt powinienem zostawić, a który sprzedać by kupić coś sensownego.

Docenie pomoc nawet w kwestii 1-2 sprzętów, ponieważ jest ich sporo.

1. Stary stepper. Podstawowa regulacja oporu.



2. "AB Circle Pro" - mięśnie brzucha - kolana kłądziemy na platformach i "jeździmy"


3. Stary wibromasażer


4. Na mięśnie brzucha


5. Bieżnia z początku roku 2000. Ma zapadniętą platformę, więc myślałem, by ją sprzedać jako uszkodzoną i kupić coś używanego. Da się kupić kilkuletnią bieżnie za kilkaset zł a ta platforma to już pewnie min. 200-300 zł..


6. "AB Toner". Na mięśnie brzucha. Choć wygląda na cos z rodzaju telezakupów mango


7. "AB Swing" Na mięśnie brzucha.


8. "Wonder Core Smart domowy trenażer do treningu całego ciała, przyrząd do wzmacniania mięśni, stawów, ścięgien"


9. Ławka. Korzystam z niej do wyciskania hantli na skosie..


10. Ławka (tylko z jednej strony wychodzą jej nóżki, nie wiem do czego służy)


11. Atlas oraz cały zestaw "Domyos" na którym trenuje...
Tzn - w Domyos: ławka, stojaki na sztangę, nośnik do podnoszenia na nogi(nie korzystam), wyciąg górny
w Atlasie: w głównym planie uginanie na klate (nie korzystam), nośnik do podnoszenia na nogi ( nie korzystam), wyciąg górny (niższy niż w Domyos i tam lepiej wchodza cwiczenia na triceps.
Zostawić to? Sprzedać te dwa sprzęty i kupić wszystko osobno, porządne? Proszę o rady. Pozdrawiam serdecznie.







Zmieniony przez - sopel1526 w dniu 2024-01-07 20:58:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Szczerze mówiąc jak oglądałem pierwsze zdjęcia to sobie pomyślałem, że ktoś ma większość sprzętów do treningu mięśnie brzucha jakie sprzedawano w ostatnich 15 latach we wszelakich telezakupach

A tak poważnie to większość do sprzedania ewentualnie kosz. Z tego wszystkiego to zostaw sobie ławeczkę regulowaną, ewentualnie ten atlas i to by było na tyle co sensownego możesz z tego zostawić, reszta niestety nie nadaje się do niczego.

Natomiast jeśli posprzedajesz niepotrzebne rzeczy i masz jakiś budżet do wydania na sprzęt to na początek kup najpotrzebniejsze, a zarazem najbardziej uniwersalne sprzęty do treningu.
Ławkę już masz więc do zestawu trzeba dokupić hantle regulowane bo na nich jesteś w stanie przetrenować całe ciało, a do hantli obciążenie. Ławkę musisz uzupełnić o stojaki, na które będziesz odkładał ewentualnie sztangę podczas wykonywania ćwiczeń.

Do tego drążek do podciągania,a jak masz możliwość to poręcze do pompek na poręczach.
Zawsze na siłownie podstawą są wolne ciężary czyli sztanga, hantle, obciążenie, ławka, drążek i poręcze.

Oczywiście to tylko podstawy bo siłownię można solidnie rozbudować o dodatkowe sprzęty.

Polecamy również: Domowa siłownia - co powinna zawierać, jaki sprzęt kupić?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-08 11:53:09

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
10 to ławka skośna na brzuch

oprócz atlasu to wszystko bym sprzedał jak znajdziesz kupca, niektóre na brzuch to pierwszy raz na oczy widzę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
anubis84
10 to ławka skośna na brzuch

oprócz atlasu to wszystko bym sprzedał jak znajdziesz kupca, niektóre na brzuch to pierwszy raz na oczy widzę.


dzieki za pomoc.

Czlyi ten domyos na dluzsza mete sie nie nadaje? Swoja droga udzwig tych stojakow to 110 kg, co w zasadzie juz z gory mowi mi ze na pewno za kilka miesiecy juz musi to isc w odstawke

Jesli chodzi o atlas - dla jakich funkcji dokladnie powinienem zostawic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
na takich ławkach jak domyos się słabo trenuje lepsza jest łąwka i do tego regulowane stojaki czy rack

Atlas nieraz się przydaje do róznego rodzaju ściągań, cy prostowanie nóg, chyba że masz zamiar bramę np kupić czy wyciąg jakiś

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Zostawic sobie atlas , ławke i bieżnie a reszta na handel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Witaj.
dokladnie jak chlpaki wyzej, zostaw lawke ze stojakami, atlas, ewnetualnie lawke do brzuszkow ktora mozna wykorzystac jako skos ujemny do wyciskania, bieznia do cardio tez sie przyda :) reszta to niestety zlom. Szczerze nawet watpie, ze znajdzies zkogos kto to kupi, patrzac na grupy z uzywanym sprzetem, to niestety nie widze tutaj zbyt siwetlistej przyszlosic przed tymi wynalazkami%) Sprobowac mozna za symboliczna kwote to opchnac dalej, moze starczy na paczke jakiejs kreatyny%) ale nie spodziewalbym sie niestety cudów. Reszta jak najbardziej sie przyda :)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
TomQ-MAG
Witaj.
dokladnie jak chlpaki wyzej, zostaw lawke ze stojakami, atlas, ewnetualnie lawke do brzuszkow ktora mozna wykorzystac jako skos ujemny do wyciskania, bieznia do cardio tez sie przyda :) reszta to niestety zlom. Szczerze nawet watpie, ze znajdzies zkogos kto to kupi, patrzac na grupy z uzywanym sprzetem, to niestety nie widze tutaj zbyt siwetlistej przyszlosic przed tymi wynalazkami%) Sprobowac mozna za symboliczna kwote to opchnac dalej, moze starczy na paczke jakiejs kreatyny%) ale nie spodziewalbym sie niestety cudów. Reszta jak najbardziej sie przyda :)


lawka ze stojakami tzn? domyos? bo nie mam samych stojakow :)

a ta lawka luzem nie jest za waska?

jesli chodiz o lawke do brzuszkow - rozumiem ze chodzi o ta czarna?

jesli chodzi o bieznie to pewnie pojdzie na sprzedaz z powodu wlasnie tej zapadnietej plyty. Jak juz bede musial redukowac (lub wczesniej)
to kupie jakas uzywke

pozdro:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
monkey22
Zostawic sobie atlas , ławke i bieżnie a reszta na handel


lawka nie jest za waska?
mam jakis budzet :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
rion10

Szczerze mówiąc jak oglądałem pierwsze zdjęcia to sobie pomyślałem, że ktoś ma większość sprzętów do treningu mięśnie brzucha jakie sprzedawano w ostatnich 15 latach we wszelakich telezakupach

A tak poważnie to większość do sprzedania ewentualnie kosz. Z tego wszystkiego to zostaw sobie ławeczkę regulowaną, ewentualnie ten atlas i to by było na tyle co sensownego możesz z tego zostawić, reszta niestety nie nadaje się do niczego.

Natomiast jeśli posprzedajesz niepotrzebne rzeczy i masz jakiś budżet do wydania na sprzęt to na początek kup najpotrzebniejsze, a zarazem najbardziej uniwersalne sprzęty do treningu.
Ławkę już masz więc do zestawu trzeba dokupić hantle regulowane bo na nich jesteś w stanie przetrenować całe ciało, a do hantli obciążenie. Ławkę musisz uzupełnić o stojaki, na które będziesz odkładał ewentualnie sztangę podczas wykonywania ćwiczeń.

Do tego drążek do podciągania,a jak masz możliwość to poręcze do pompek na poręczach.
Zawsze na siłownie podstawą są wolne ciężary czyli sztanga, hantle, obciążenie, ławka, drążek i poręcze.

Oczywiście to tylko podstawy bo siłownię można solidnie rozbudować o dodatkowe sprzęty.

Polecamy również: Domowa siłownia - co powinna zawierać, jaki sprzęt kupić?





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-08 11:53:09


oczywiscie gryfy, obciazenie itp mam. drazek, poręcze tez. sprzety ktore wyslalem to obiekty mojego dylematu co z tym zrobic ;)

mysle nad kupnem solidniejszej lawki, stojakow na sztange z asekuracja(lub calej bramy)

Zmieniony przez - sopel1526 w dniu 2024-01-08 12:40:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Jak tylko są środki i miejsce to nie ma się nad czym zastanawiać i dokupić potrzebny sprzęt bo to praktycznie jeść nie woła, choć trochę trzeba na początku zainwestować to własna siłownia to jest na prawdę świetna sprawa dla kogoś kto ćwiczy regularnie.

Teraz mi się przypomniał taki znajomy co w miesiąc wyposażył całą siłownie w domu za miliony monet niestety po 3 miesiącach zapał do trenowania umarł śmiercią naturalną i po pół roku żona sprzedała wszystkie sprzęty bo tylko miejsce zajmowały

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 267 dni Przeczytanych tematów 1277
rion10
Jak tylko są środki i miejsce to nie ma się nad czym zastanawiać i dokupić potrzebny sprzęt bo to praktycznie jeść nie woła, choć trochę trzeba na początku zainwestować to własna siłownia to jest na prawdę świetna sprawa dla kogoś kto ćwiczy regularnie.

Teraz mi się przypomniał taki znajomy co w miesiąc wyposażył całą siłownie w domu za miliony monet niestety po 3 miesiącach zapał do trenowania umarł śmiercią naturalną i po pół roku żona sprzedała wszystkie sprzęty bo tylko miejsce zajmowały


trenuje już poand 5 miesięcy więc nie jakoś długo, ale jestem w pełni pewny swojej inwestycji :P

czy poleciłbyś lub ktoś inny jakiś sprzęt? i czym się kierować?
np stojaki kupic z asekuracja czy bez? moze cala brame? kompletnie nie mam pojecia :)
budzet nie gra duzej roli ale zdecydowanie bardziej zależy mi na stosunku cena - jakość


Zmieniony przez - sopel1526 w dniu 2024-01-08 13:07:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak progresu - porady

Następny temat

Aktywność fizyczna - osoba początkująca

WHEY premium