SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spadek motywacji, przetrenowanie - co pomoże?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Witam wszystkich serdecznie, jest to moja pierwsza wypowiedź także mam nadzieję, że nikomu się nie narażę.
Mój problem przedstawia się tak - od jakiegoś czasu nie mam wogóle motywacji do treningów. W większości najważniejszych dla mnie ćwiczeń (plecy, triceps, biceps) nie dam rady robić praktycznie żadnych większych postępów. Mój wiek - 16 lat, waga - 65 kg, wzrost - ok 170cm. Nie mam jakiegoś świetnego stażu (na profesjonalnej siłowni ćwiczyłem tylko na wakacjach, teraz na sprzęcie w domu od wakacji + do tego kickboxing od października 2005). (Zdjęciami nie będę się chwalił bo to żenua) Może problem tkwi właśnie w tym, że nie mam kiedy się regenerować - przy treningach kicka nie wyrabiam z ćwiczeniami siłowymi? Sam nie wiem co robić, czy warto inwestować w odżywki, robić może lżejsze treningi regeneracyjne... Około grudnia też miałem podobny problem - zrobiłem sobie trzy tygodnie przerwy i znowu dobrze mi się ćwiczyło - ale przez krótki okres czasu. Może warto wogóle zostawić ćwiczenia siłowe na jakiś czas, dać sobie urosnąć i zająć się tym poważniej w przyszłości?
pozdrawiam i czekam na odpowiedź

PS Czytałem forum, wiele tematów o motywacji - ale to mi nie pomaga. Do treningu jako tako mogę się zabrać, ale nie mam siły walczyć, poza tym dołuje mnie brak progresji. Zaś tematy o regeneracji - były pisane raczej o tych, którzy trenują tylko na siłowni. Także czekam na rzeczowe odpowiedzi i z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Diety nie mam, bo nawet jakbym ułożył, nie mógłbym za mocno przestrzegać - starszym nie można nic wytłumaczyć.
Trening:
Wtorek - plecy i biceps
1. Podciąganie na drążku nachwytem - 4 serie (do zm.)
2. Podciąganie na drążku podchwytem - 3 serie (do zm.)
3. Wiosłowanie hantlem jednorącz łokieć przy ciele - 4 serie (10 powt)
4. Wiosłowanie hantlem jednorącz łokieć prostopadle do tułowia 4 serie (10 powt)
___
5. Uginanie ramienia w oparciu o udo - 3 serie (8-12 powt)
6. Uginanie ramienia w oparciu o udo chwyt młotkowy - 3 serie (8-12 powt)
7. Uginanie ramion naprzemianstronnie na ławce skośnej - 3 serie (10-12 powt)

CZWARTEK - klatka i triceps
1. Wyciskanie hantlami na ławce płaskiej - 4 serie (14-11)
2. Wyciskanie hantlami na ławce skośnej - 4 serie (14-11)
3. Wyciskanie hantlami na ławce skośnej (ujemny skos) - 3 serie (15-13)
4. Rozpiętki hantlami na ławce skośnej - 3 serie (11)
___
5. Wyciskanie francuskie hantlem jednorącz nad głową na siedząco - 3 serie (10-8)
6. Prostowanie ramienia z hantlem w opadzie tułowia - 3 serie (10-8)
7. Wyciskanie francuskie hantlami na ławce płaskiej - 3 serie (9-7) (mało powtórzeń z powotu zmęczenia - może błąd)

Sobota/Niedziela - Barki i przedramiona

Na barki robię dużo powtórzeń - po 1 z powodu niechęci do obciążania kręgosłupa większymi ciężarami (niski wzrost), po 2 - kilkakrotnie słyszałem, że barki potrzebują większej ilości powtórzeń.

1. Unoszenie hantli w opadzie tułowia - 4 serie (16-13)
2. Wyciskanie hantli nad głową - 4 serie (14-17)
3. Unoszenie hantli na wprost naprzemianstronnie - 3 serie (17)
4. Unoszenie hantli bokiem w siadzie - 3 serie (14)
___
5. Nawijanie ciężarka na sznurku (chyba wiadomo o co chodzi) - 3 serie do zmęczenia
6. Ćwiczenia na "ściskaczu" - 2 serie do zmęczenia


Trening może budzić wiele zastrzeżeń. Pierwsze z nich to dużo powtórzeń. Powód - nie dysponuję dużymi ciężarami. Drugie - małe urozmaicenie ćwiczeń - np plecy - powód: robie to, co najlepiej czuję. Trzecie - nie robię prostownika, nóg, ani czworobocznych - powód: obciążenia kręgosłupa + trener zalecał mi nie ćwiczyć nóg, bo wystarczająco dużo mam na treningu KB i przy moim obecnym (niewielkim) stażu kolidowałoby to z efektywnym rozciąganiem. Prostownik ćwiczę tak jak brzuch - bez obciążeń, na WFie albo po treningach. Czworobocznych nie ćwiczę, bo też nie chcę dodatkowo obciążać kręgosłupa. (Podkreślam - niski wzrost)
Ktoś może powiedzieć - bez diety, bez nóg, prostownika itd. to nie ma sensu. Może z punktu widzenia kulturystyki taki trening rzeczywiście ma niewielką wartość, ale mi zależy na poprawie sylwetki i ogólnej sprawności, nie na zdobyciu super masy - bo na to przyjdzie jeszcze czas. Zaś co do diety - cóż, nie widziałem jeszcze żadnej diety, która byłaby tania i łatwa w przestrzeganiu, poza tym nawyki kulinarne w mojej rodzinie raczej trudno wykorzenić, a sam dla siebie odddzielnie nie będę chyba gotować (a może powinienem?).

Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Ja tylko chce dodac ,ze cwiczenia ,ktorych sie boisz z powodu niskiego wzrostu(mam ten sam) nie spowoduja spowolnienia badz zaprzestania wzrostu szkieletu. Pozdr.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 772 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42079
Zrob tydzien - dwa przerwy, zmniejsz liczbe serii, duzo spij, silownie lub kicka traktuj ulgowo. Ciagniecie silowni + kicka bez diety/supli/okresow regeneracji mija sie z celem.

trener zalecał mi nie ćwiczyć nóg, bo wystarczająco dużo mam na treningu KB i przy moim obecnym (niewielkim) stażu kolidowałoby to z efektywnym rozciąganiem.

Bzdura.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na mase do oceny!!!!!!!!

Następny temat

TRENING

WHEY premium