SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soja, granulat sojowy i inne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 252
sija jest ochydna a tym bardziej kotlety sojowe smakuja jak guuma a pasztet sojowy jak karma dla psow

mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 252
soja klawisze mi sie pomylily

mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 152 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 789
nie ma co przesadzac... ale delicja to one napewno nie sa... jednak kazdy smak mozna zminiac a kazda "karme" przerobic na zjadliwa:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Dajcie jakis przepis, co by zrobil cos z ta soja, zeby to tak nie smakowalo ohydnie.

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 152 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 789
Spróbuj tak:

Składniki:

Śmietana 18% (Wiem ze to dużo wiec może być kefir) 200g
1 cebula
200g pieczarek
Przyprawa do KURCZAKA firny „ASTA”




Podsmaż pokrojoną w drobną kostkę cebule, jak się zarumieni dodaj pieczarki wcześniej obrane ze skóry (oczywiście pokrojonych ale na długość nie w kostkę) podsmaż to chwile razem z cebulą tak by pieczarki zmiękły. Dodaj do tego kostkę sojowe lub co tam masz z soi takiej ilości by wystarczyło na DWA pełnowartościowe posiłki. Smaż wszystko na oliwie z oliwek najlepiej, ewentualnie na margarynie (ale nie przesadzaj zawsze możesz dodać wody do duszenia). Jak to wszystko się już podsmaży soja namięknie odstaw by chwile przestygło. Kolejno dodaj śmietan (lub kefir) i przyprawe „ASTA” do kurczaka wedle smaku (pamiętaj by dodać śmietanę lub kefir chwilę po ściągnięciu z palnika całości tak by Ci się białko nie ścieło w śmietanie lub kefirze). Wymieszaj wszystko i podgrzej na patelni chwile tak by wszystko równomiernie się wymieszało. Ugotuj ryż lub makaron i „pyszna” soja jest zjadliwa…. Smacznego!!!


To jest mój własny sposób na zabicie smaku soi… mi smakuje;) mam nadzieje ze Tobie tez będzie!! pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 152 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 789
Jeszcze jedna UWAGA:

Pamiętaj o tym ze kupując soję ilość białka w niej zawartej podawana jest w suchej MASIE. A jak kupujesz kurczaka to raczej „nawodnionego” i w tymże kurczaku jest około 22-26 g białka. Natomiast w SOI 50 gr. Więc generalnie rzecz biorąc musisz zjeść o wiele więcej soi niż kurczaka. Wiec nie sugeruj się tylko tym ze jak kupisz 100g soi i 100gram kurczaka to stawiasz na soje bo jest tańsza i ma więcej białka… w rzeczywistości to nie jest tak kolorowo. Jak namoczysz soję to będzie jej znacznie wiecej niż Cis się wydaje do zjedzenia.

Powiedzmy ze chcesz spożyć posiłek o zawartości 50gram białka.

Mając kurczaka wystarczy zjeść 200gram piersi z kurczaka.
Natomiast ilość soi (by wchłonąć 50gram białka) będzie rosła z kwadratem liczmy wagowej kurczaka!

Np. w tej sytuacji będziesz musiał zjeść około 400g soi! Wiec jest to kwadrat wagi wyjściowej kurczaka…. Ale pewnie o tym wiedziałeś wiec się nie rozpisuje… pozdrawiam i jeszcze raz SMACZNEGO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Fakt, jak sie takie cos ugotuje, to sa cztery pelne taleze. Jakos bede musial sobie poradzic. Soga za przepis, wykorzystam.

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1073
Chłopaki a ja tez mam ten granulat sojowy i jak to przygotowac ? jak go moge zrobic ?? można jakoś na słodko ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I zrodziło sie pytan kilka :)

Następny temat

prośba o ocene diety nr 43254987:)

WHEY premium