SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Snowboard - pomoc dla kompletnie zielonego

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez renegat44 z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4288
Yo. Chcialbym zaczac jezdzic na snowboardzie, ale mam kilka pytan i mam nadzieje, ze mi pomozecie. Jaka powinna byc deska dla mnie ? Mam 182cm wzrostu i 60kg, przy tym nr nogi 41. Na deske z wiazaniami (buty kupie osobno) mam 450zl - znajde cos uzywanego w tej cenie i pojezdze jeszcze ze dwa sezony ? Czy jak kupie uzywke i bedzie z prawa noga z przodu to ile w serwisie kosztuje tak +- przestawienie tego (wole lewa z przodu). Bede jezdzil po przygotowanych stokach, ale puch tez sie trafi od czasu do czasu. Z madrych tabelek wychodzi mi, ze powinienem miec deske ok 155cm, ale jak probowal juz cos kaleczyc na jakis pozyczocnych deskach, to jakos im krotsza tym lepiej sie czulem.
z gory dzieki
pzdr

Pozdrawiam
Galloper

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 932
Deska miekko-twarda, 155-160cm. Najlepiej poszukaj ofert na allegro za 450 spokojnie cos znajdzie, a jak dlugo na tym pojezdzisz to zalezy w jakim stanie bedzie sprzet. Wiazania przestawic mozesz sam, bo to kwestia odkrecenia paru srubek, a jak sobie nie dasz rady to servis powinien zrobic to za free. Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
Czym krotsza tym sie łatwiej skreca, ale powinna byc jednak dostosowana do wzrostu, w sumie sam nie dobieram deski wg jakichs tabelek...poprostu powinna siegac w zakresie: od czoła do brody. Są tez deski poszerzane (moja jest taka) dla duzych rozmiarow nogi, ale ogolnie polecam deski zwykłe. Do tego poszerzane są drozsze.

Ogolnie to tylko nadaje sie dla ciebie deska freeridowa, uzywka z giełby lub allegro. Koniecznie wood-core , bo pianka to złom. Popatrz przy zakupie czy sruby nie są tak mocno wkrecone, ze na ślizgu widac wybrzuszenia (taką też sprzedałem :P), czy wiazania nie są poluzowane (bywa tak, ze gwinty są rozrobione...nic nie da sie wtedy z tym zrobic), paski pomogą byc pourywane, bo to tanio sie dokupi, ogolnie nie przejmuj sie WOGOLE jak deska wyglada od strony wiazan, bo ładna nie musi byc wcale - rysy i zadrapania zawsze beda. Tylko zeby slizg w miare był, bo regeneracja tez koszuje...

Przy wiazaniach pamietaj, zeby pompka była, bo pewnie nie masz zamiaru sie meczyc z jakimis starymi modelami - i paski (te dluzsze) nie powinny byc plastikowe, bo to pic na wode.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3
Hmmmmmmmmm.to dosc trudna sprawa!Ja jezdze na desce juz kilka sezonow i przyznaje,ze rowniez na poczatku mialam problem z dobraniem do siebie sprzetu:)-nie jestem jakas niewymiarowa,ale poprostu nie na kazdej desce sie rownie komfortowo smiga.Wygoda to moim zdaniem w duzej mierze przyzwyczjaenie do deski na ktorej sie jezdzilo najczesciej(zreszta podobnie jest z autem)!Sadze,ze jezeli juz dobierzesz deche odpowiednia dla swojego wzrostu i typu jazy(polecam miekka deseczke na poczatek)jazdy to szybko sie do niej przywiazesz i bedzie ona najwygodniejsza decha na swiecie1Nio ,ale wazna sprawa sa oczywiscie tez buty!Dobra rada -nieszczedz na nie kasy,bo od butow zalezy b.b.b.duzo!Popisla bym jeszcze ,ale musze zmykac do pracy.Jak by cos to mozna mnie znalesc na sporcie,temat snowboard1papa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprint(100m) - prosze o plan treningowy?

Następny temat

Delfin ćwiczenie

WHEY premium