SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skos w ławce

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830


Ale prawie każdy w szkole mówi, a po co mi matematyka ?? W czym mi to pomoże w życiu :o Obowiązkowa matma powinna wrócić na maturę.

Do rzeczy: kąt, który Cię interesuje, jest to kąt ALFA zaznaczony na żółto. Żeby go obliczyć musisz zmierzyć sobie długość odcinka A i C, a następnie ułożyć odpowiednią funkcję trygonometryczną:

sin ALFA = B do C, czyli B podzielić przez C

Potem szukasz otrzymanego wyniku w tablicach trygonometrycznych, gdzie znajdziesz wynik w stopniach. Prościej wytłumaczy chyba nie mogłem : o

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
"Obowiązkowa matma powinna wrócić na maturę."

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
Ehhh i przez twój nic nie wnoszący post nie mogę poprawić błędu :]

Żeby go obliczyć musisz zmierzyć sobie długość odcinka B i C, a następnie ułożyć odpowiednią funkcję trygonometryczną

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
No wlasnie matma to moja najslabsza strona i nie chce zeby wrocila na mature w postaci obowiązkowej. Jeżeli ktos bardzo dobrze opanowuje matematyke to przeciez moze mature pisac z matmy

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3010
Co do trygonometrii to pojawia się ona dopiero w szkole ponadgimnazjalnej,
lub w co poniektórych gimnazjach jeśli się wcześniej z materiałem wyrabiają i nie maja czego uczyć. Więc powrót do podst jest bez sensu imo

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3451 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 77039
nie każdy urodził sie matematykiem ... jedni są lepsi z przedmiotów humanistycznych .. co by to było gdyby tak każdy bym matematykiem ... jeden jest dobry w czymś, inny znów w czymś innym ... takie jest moje zdanie a co do matmy obowiązkowej to wraca na mature, ale mnie ominie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
adriano18 skąd wiesz, że wraca na maturę i kiedy
Nawet nie strasz!!

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1907 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 35840
trygonometeria byla w podstawówce, nie wiem jakie Wy konczyliscie ale u mnie w 5-6 klasie na 100% to było

CWKS
6 w ósmej klasie na koniec
matura na dwie czwórki
egzamin wstepny 80% pkt
wszystkie wyniki oczywiscie z matmy
obecnie jestem na 2-gim roku na uczelni technicznej,
uwazasz ze mam problem z PODSTAWOWYMI zagadnieniami?!?

poza tym, www.google.pl prawde Ci powie, nawet ktos kto nie byl orlem powinien sobie to policzyć mając taką ściągawke, tym bardziej majac dostep do kalkulatora ktory wylicza za nas wszystko. proste

http://www.sfd.pl/-t301411.html
http://www.sfd.pl/search.asp <--odpowiedź na wszystkie Twoje pytania
http://www.sfd.pl/temat195089/  <--najlepszy program antyspamowy
<<< AKCJA "STOP SPAMOWI NA SFD.PL" - PRZYŁĄCZ SIĘ!!! >>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
na oko
ten kat jest w granicach 40-45 stopni

osobiscie cwicze na 35-40 i jest ok

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3451 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 77039
Pro Mass mówili o tym w radiu, telewizji, w szkole ... tu masz jakiś artykulik odnośnie tego http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,3080122.html

załapiesz się czy nie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

drążek ??

Następny temat

Co na przedramie??

WHEY premium