SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skolioza prawostronna piersiowa, lewostronna lędźwiowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 2760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 170 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1590
Witam. Mam problem ze skoliozą, taką jak w temacie. Najpierw coś osobie mam 15 lat i jakieś plus minus 185 cm wzrostu, jestem troche otyły bo to widzę, mam lipomastię i blisko 90 kg (chyba, jak się ostatnio ważyłem) Z tym schorzeniem byłem u ortopedy, w szpitalu na rehabilitacjach, a nawet prawie miesiąc w sanatorium i chyba ono pomogło najwięcej, bo jak wróciłem do szkoły to ludzie wydali mi się tak jakby mniejsi, a i kumple mówili, że trochę urosłem. No ale cóż te ćwiczenia w sanatorium były trochę jakby rozgrzewkowe typu skłony do nóg, wymachy nogami do tyłu (pół przewrót w tył) oraz inne rozciągające. Rehabilitanci dawali te same ćwiczenia jak i mi tak i innym mimo innych typów skoliozy. Ortopeda mówi, że mojego schorzenia nie da się już wyleczyć do końca, lecz ja jestem ambitny i wierzę w to, że mi się uda. Napisałem do tego lenia emaila, ale nie odpisuje. Chciałbym rozpocząć trening na siłowni i nie chce sobie zrobić krzywdy. W dodatku teraz zdałem sobie na prawdę sprawę z powagi mojego schorzenia. Słyszałem o teorii, że rosnące mięśnie grzbietu są w stanie wypchnąć kręgosłup na swoją orbitę.
Kolejna sprawa jest taka, czy jak zacznę ćwiczyć to czy skolioza może mi się pogłębić? Proszę także o plan treningowy na kręgosłup taki dla mnie i proszę o nieodsyłanie to juniora, atlasy czy kij wie jeszcze czego bo się już tam oczytałem, lecz pragnę oceny fachowców.
Proszę o ćwiczenia siłowe, a nie takie, w których czuje napięcie łydek i ud, a kręgosłupa wcale. Jeśli chcecie foty to jestem w stanie znaleźć. Zdjęcie RTG mi się chyba do skanera nie zmieści, a płytkę mi chyba w sanatorium zajumali. Także zostaje zdjęcie kręgosłupa z telefonu. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś informacji to pisać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysoka prolaktyna , czy to przyczyna moich problemów

Następny temat

Ubezpieczenie sportowe na kilka dni

WHEY premium