SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięsni pleców część lędzwiowa - po martwym i przysiadach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 893
Witam, od jakiegoś dłuższego czasu nasilał (teraz juz o wiele mniej) ból pleców w części lędźwiowej, dokładnie w miejscu - tak jakby na dole tego zaznaczonego kółka.
http://storage.sfd.pl/1/images2011/20110808224309.jpg

Kiedyś problem był na tyle poważny, że nie mogłem zrobić przysiadu atg, a po treningu nóg (to bardziej), lub pleców kolejne dwa dni chodziłem jak osiemdziesięcioletni emeryt rencista. Nie mogłem schylić się uzywajac samych mięsni trzymających postawe, tylko musiałem podpierać się, np ręką o kolano czy coś takiego.
Teraz po dość długim rozciąganiu kladacym nacisk na tą część oraz treningu (jako dodatek) core stability - http://www.bieganie.pl/?cat=2&id=1457&show=1  po co drugim treningu (niestety jestem leniwy :D), czuć znaczną poprawe.
Ciągle jednak np po pierwszej serii martwego czuje znacznie mniej mocy przy podchodzeniu do kolejnych dwóch jak i czuje spadek siły (chociaż to moze przez redukcję).
Czy ktoś miał juz taki problem, czy idzie to załatwić jakoś inaczej, np dzień dobry, czy moze jednak w tej ostatecznosci udać się do lekarza? naprawdę mam do nich jakiś wstręt i chodze tylko w ostatecznych sytuacjach ;)

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Witaj


Ból kręgosłupa można aktualnie nazwać chorobą cywilizacyjną, gdyż dotyka bardzo dużej liczby naszego społeczeństwa. Przyczyn może być naprawdę wiele: zaczynając na problemach z mobilnością a kończąc na jakimś zwyrodnieniu czy dyskopatii. Nie wykluczałbym również nieprawidłowej techniki.

Skąd się może brać ból kręgosłupa podczas przysiadów ATG (z ang. ass to grass, czyli pełny zakres ruchu) ?


Najcześciej przyczyną jest tzw" buttwink" a więc podwijanie miednicy kiedy jesteśmy na dole. Przyczyną najczęściej jest słaba mobilnośc w obrębie grupy kulszowo goleniowej i bioder. Wówczas powinniśmy ograniczyć zakres ruchu do momentu, w którym zachowujemy neutralną pozycję kręgosłupa i w tle pracować nad rozciąganiem. Pomoże tu automasaż na rolerze, rozciąganie statyczne i mobilizacja przed każdą sesją przysiadów.


Ból może również sie brać z wady postawy, która powoduje przeciążenie pleców. Aktualnie bardzo częstymi wadami jest hiperlordoza, zniesiona lordoza czy nadmierna kifoza. Co więc powinieneś zrobić ? Zacznij od wizyty u dobrego fizjoterapeuty by zdiagnozować problem. Jeśli wykluczy wadę postawy czy problemy z mobilnością to trzeba będzie skupić sie na technice wykonania ćwiczeń.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
mialem cos podobnego, probowalem roznych sztuczek, pomocy szukalem na necie itp, nic nie pomoglo, wkoncu udalem sie do porzadnego fizjoterapeuty i juz po paru jego zaleceniach bol zaczal ustepować. Nie czekaj az ktos Ci tu na forum pomorze bo nikt nie jest wróżką i nie wie co Ci może być. leć do lekarza jak najszybciej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
Stosujesz pas podczas ćwiczeń?

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 893
nie używam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
to już masz jasność:) Kup pas na siłkę albo co lepsze pas sportowy. Troche hajsu wydasz ale na zdrowiu zaoszczędzisz. Ja mam dwa pasy. Jeden cybertecha - tego Ci nie polecam bo jest na poważne schorzenia kręgosłupa. drugi zamst który stosuje zawsze przy aktywności fizycznej siłka basket bieganie jazda rowerem. Na basenie się nie sprawdza:P
1

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Ludzie ile Wy macie lat by stosować pasy odciazajace odcinek ledzwiowy podczas biegania, jazdy rowerem? w takim razie chyba za 5 lat bedziecie spac z tym pasem. Pas sie sprawdza tylko do najcięzszych serii a jak Cie boli kręgosłup to nie słuchaj rad na forum bo NIKT NIE WIE co Ci naprawde jest. idź do lekarza i niech Cie przebada :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
niestety ja muszę zakładać go przy każdej aktywności fizycznej... Teraz mam sportowy a nie ortopedyczny jak do tej pory:)

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 893
a to moze byc zwiazane z bolem korzonkow? :D w koncu to gdzies w tamtym miejscu, dopiero na to wpadlem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
czlowieku szanujesz swoje zdrowie? na tym forum nie ma wróżki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 893
pytalem tylko, czy mial ktos podobny problem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
napisałe Ci na poczatku ze ja mialem podobny problem i przeczytaj jeszcze raz co mi pomogło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozciągnięta skóra

Następny temat

Ból i lekka opuchlizna nad kolanem.

WHEY premium