SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skok w dal - porady

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 273
Mam pewno pytanko. Otóż w środe mam zawody w skoku w dal a ja skakałem z 2 lata temu ostatni raz i chciałbym sie dowiedziec jak zachowac sie na rozbiegu ja wymierzyć sobie rozbieg i jak skoczyc technicznie i daleko. Nie wiem napiszcie co o tym myślicie albo podslijcie jakis filmik.

Z góry dziękuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 373 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12948
Podaj wynik na 100m na początek.

all-apver-b53209f0e4d2b2335d726e4e381511d59d22a31f

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108
Hmm... ja znawcą nie jestem, and1ozi się lepiej zna ode mnie.
w każdym razie konieczny jest szybki rozbieg, co do odmierzenia ktoś inny podpowie.
wiele zależy od tego jak szybko biegasz i jakiego wyniku się po sobie spodziewasz. :)

Love love... :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 273
100m - 13.09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Przed zawodami wszyscy zawodnicy odmierzają sobie rozbieg, bardziej doświadczeni robią to odliczając stopy i zaznaczają początek swojego rozbiegu jakimś małym przedmiotem (najlepiej podpatrz o co chodzi u innych).
Ty najprawdopodobniej będziesz musiał to zacząć za pomocą prób i błędów - zaraz napisze jak to zrobić.

i tak:
1)Szukasz czegoś charakterystycznego - załóżmy kamyk
2)Zaznaczasz sobie początek rozbiegu kamykiem (na początku w dowolnym, rozsądnym miejscu )
3)Przed rozpoczęciem konkursu będzie czas na to, aby znaleźć idealny dla siebie początek rozbiegu - na początku biegasz z zaznaczonego miejsca nie zwracając uwagi na to, aby trafić w belkę, skup się na technice - rozbieg biegasz tak, aby prędkość była narastająca i nad belką była juz maksymalną, 3 ostatnie kroki robisz krótsze , schodzisz troche nizej i dynamit - wybijasz się z nogi, którą masz lepszą.
4)Teraz bierzesz kolegę\trenera\przeciwnika i prosisz, aby popatrzył i powiedział skąd się wybijałeś - sprzed belki, zza, a moze idealnie trafiałeś - jeśli sprzed - przesuwasz kamyk do przodu - jeśli za - przesuwasz do tyłu - jeśli idealnie trafiałeś - nic nie zmieniaj
5) Teraz jesteś gotowy do konkursu - pamiętaj - jeśli palisz - przesuwasz nasz przykładowy kamyczek do tyłu! Wazne jest tez, aby kazdy rozbieg biegać tak samo, obawiam się, ze z tym moze być problem, ale poradzisz sobie

Chyba tak to obrazowo wygląda, pozdrawiam

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-06-15 22:23:05

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 273
Stary dzięki :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłowny dla poprawy wyskoku prawda czy mit?

Następny temat

Trening na wyskok ( )

WHEY premium