SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skavenir - Chcę być silniejsza!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
Jest dokładnie tak jak w tytule. Chcę być silniejsza! :)
Dzięki nightsky od pewnego czasu Was podczytuję i zagłębiam się w artykuły na stronie i to właśnie za jej namową w końcu zakładam własny dziennik :) Jestem otwarta na Wasze sugestie, porady i krytykę :P

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: skavenir
WIEK: 25
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: Prawie żaden...A na pewno żaden siłowy :( Ostatnio rower, "dywanówki" i 1-2 w miesiącu squash

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************
WAGA CIAŁA: 53,5 kg
WZROST: 163 cm
OBWÓD RAMION: 92 cm
OBWÓD RAMIENIA: 26 cm
OBWÓD ŁYDKI: 37,5 cm
OBWÓD UDA: 56 cm
OBWÓD BIODER: 95 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 72 cm
OBWÓD TALI: 63 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 82 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ POPRZEZ DIETĘ I TRENING?
Chcę być silniejsza i mieć więcej energii. Miło by było zobaczyć więcej mięśni, szczególnie w górnej partii ciała, co by jakoś zrównoważyć sylwetkę. Marzy mi się super zgrabny tyłek :D

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: BRAK
PRZEBYTE KONTUZJE: Naciągnięte ścięgna podkolanowe w obu kolanach w czasach liceum. Leczone zabiegami typu krioterapia, pole magnetyczne i zastrzykami...
WADY POSTAWY: W dzieciństwie nosiłam wkładki ortopedyczne do butów, gdyż stawiałam stopy do środka. Dbam o to by buty miały usztywnioną pietę. Jak zdarza mi się kupić nieodpowiednie obuwie, to szybko trafia ono do kosza... Poza tym mam tendencję do garbienia się.
ALERGIE: Kiepsko znoszę nabiał (jedynie kefir, jogurt, ser feta i ser ricotta w niewielkich ilościach są ok) i czekolada w większych ilościach też nie jest dla mnie - ale to akurat dobrze i pewnie ze względu na mleko w składzie ;)
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Czasami wzdęty brzuch, gazy, co prawdopodobnie wynika z dużej ilości błonnika w diecie szczególnie gdy za pije mniej wody - staram się ostatnio bardziej pilnować w tym zakresie i jest lepiej :) Od niedawna bardzo łatwo pojawiają się u mnie siniaki, głównie na nogach i rękach - chyba przyda się jakaś suplementacja, żeby wzmocnić naczynia, nie?
CZY REGULARNIE MIESIĄCZKUJESZ? Generalnie tak, nawet co do dnia
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCEPCYJNE? Przyjmowałam od lipca przez miesiąc, jednak prawdopodobnie były źle dobrane - czułam się okropnie fizycznie i psychicznie dlatego odstawiłam… Mam wrażenie, że organizm szybko wraca do normy, ale póki co czekam spokojnie na to czy okres pojawi się zgodnie ze stałymi przewidywaniami ;)
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Nie

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE?
Po przeczytaniu óżnych artykułów na Potreningu.pl i Waszych wypowiedzi na forum od ponad tygodnia jem trochę więcej mięsa, ryb kosztem węglowodanów - do tej pory raczej „wiejski" kurczak, indyk, schab i wątróbka. Jajek zawsze sporo wcinałam ;) Ostatnio dokupiłam olej kokosowy, który bardzo mi pasuje. No i utwierdziłam się w swoim stopniowym ograniczaniu białka. Poza tym od dawna uwielbiam płatki owsiane, kasze, brązowy ryż, ciemne makarony, żytnie pieczywo na zakwasie oraz strączki (choć muszę uważać na ich ilość…). Sama do przyrządzania używam głównie mąki gryczanej i żytniej. Jem sporo warzyw i owoców. Piję głównie zieloną i czerwoną herbatę, rooibosa, herbatę imbirową, rumianek, pokrzywę, lipę itp. Od ostatniego miesiąca bardzo dbam o nawodnienie i oprócz herbatek piję min. 2 l wody dziennie.

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Mam niemal niezmienną wagę od niepamiętnych czasów… Jedynie delikatne wahania +/-1,5 kg od czasu liceum do teraz. Ale pytanie brzmi: Czy obecne zapotrzebowanie kaloryczne jest według Was dla mnie odpowiednie na tym etapie i jaki warto byłoby przyjąć rozkład B/W/T? :)

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE

Do końca sierpnia ćwiczenia w domu. Na siłownię będę chodzić na 100% października, gdy już zdobędę MultiSporta. Póki co staram się tak ogarnąć z funduszami, żeby we wrześniu móc już wykupić karnet i jak najszybciej zacząć z maszynami :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
Annajak, dzięki za zainteresowanie i wszystkie praktyczne wskazówki! Spróbuję je wcielić w życie jak nadejdzie mój czas na siłownię, czyli jakoś w połowie września chyba

Wrzucam jeszcze dzisiejszą miskę

Warzywa: cebula, czosnek, cukinia, papryka, pomidor, pieczarki
Napoje: ok. 2,5 l wody mineralnej, zielona herbata, rumianek, mięta



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
I jeszcze miski z kilku ostatnich dni :)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
Miska w sumie bardzo fajna, uważaj tylko na jakoś kupowanych produktów - coby w śliwkach suszonych nie było cukru ani chemii, mięso mielone, jeśli jest w paczce, często ma mało wspólnego z mięsem - lepiej kupić w kawałku i na miejscu zmielić, tedy wiadomo co się mieli To samo z chlebem żytnim razowym, warto zajrzeć, czy skład jest ok. Jeśli chcesz coś zbudować, to możesz coś dołożyć do rozkładu. Możesz zwiększyć tłuszcze, kobiece hormony lubią tłuszcz A jak zaczniesz ćwiczyć siłowo, to można dodać trochę białka. No i obserwuj co się będzie działo w pomiarach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
JustBlackBerry, dzięki za rady! :)

Co do jakości produktów, to suszone owoce i tak na jakiś czas odpuszczam ;) A co do mięsa, to rozejrzę się za jakimś dobrym mięsnym w okolicy, w którym od razu mi zmielą co trzeba :) W sumie nie pomyślałam o tym wcześniej, a moja mama przecież od dawna tak robi :D

Chleb akurat ma dobry skład, bo tylko mąka żytnia, woda, sól i zakwas z mąki żytniej. A wpisuję jako taki, bo nie znam dokładnych proporcji składników więc wybrałam najbardziej zbliżoną opcję z proponowanych produktów ;)

Hmm... czyli póki nie zacznę działać bardziej siłowo, to ok. 1950 kcal z rozkładem 105/215/75 będzie ok? A gdy dołączę siłkę zwiększę zapotrzebowanie na rzecz białka. No i będę się obserwować, mierzyć itd :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
I na pewno takie mięsko smaczniejsze będzie
Ja bym na Twoim miejscu jechała rozkładem 100/200/75 i obserwowała - chyba, że ktoś mądrzejszy inaczej doradzi

No i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A juz myslalam, ze nie założysz dziennika no to podglądam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
JustBlackBerry, wielkie dzięki! Od dzisiaj przyjęłam ten rozkład Co ciekawe chyba po tych małych modyfikacjach łatwiej mi planować posiłki

Nightsky, osz Ty! Stwierdziłam, że tak rzeczywiście bardziej się zmotywuję, żeby coś robić Bo wiesz, że u mnie trzymanie miski, to nie problem. Gorzej z treningami Póki co ciężko mi się myśli o tym, że mam w najbliższym czasie pierwszy raz pójść na siłownię... Ale pocieszam się tym, że znając życie szybko się przyzwyczaję i to stanie się moją nową normą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2122
Miseczka na dzisiaj






Dorzucam jeszcze zdjęcia sylwetki, bo wczoraj coś mi się nie załadowały











Zmieniony przez - skavenir w dniu 2015-08-28 09:11:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
e no, za kilka miesięcy powinna być bomba
co ćwiczysz w domu? i zaczynasz od września siłkę?

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
Pieczarek ani marchwi w mniejszych ilościach nie trzeba wliczać Ładna sylwetka początkowa, jak mówi keb - może być bomba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 1023 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 38195
skavenir
Gorzej z treningami Póki co ciężko mi się myśli o tym, że mam w najbliższym czasie pierwszy raz pójść na siłownię...


A dlaczego? Bo nigdy nie byłaś i jeszcze nie wiesz, że to fajne może być? Czy dlatego, że tam prawie "sami faceci i się na pewno będą gapić"? Czy te maszyny takie dziwne i nie wiadomo, jak je ustawić i co to w ogóle jest RDL, bułgar i rozpętki? Albo trzeba torbę spakować, jechać, kąpać się, zimą suszyć włosy, wracać? Jak się tu pochwalisz, co cię gryzie, to na pewno ktoś doradzi, podpowie, wyśle filmik.

"If you want to have the body you never had, you must do things you’ve never done." http://www.sfd.pl/annajak__wraca_do_formy-t1073805.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Już zredukowałam. Teraz chcę budować mięśnie! HELP

Następny temat

Przytyć, ale nie mieć opony na brzuchu? Iść na siłownię mając 16 lat?

WHEY premium