SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Składana ławka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 321
Cześć,

mam pytanie do osób obeznanych w temacie. Szukam "składanej" ławki (coś jak krzesła, które można jednym szybkim ruchem złożyć - pewnie wiecie co mam na myśli). Powodem jest mało miejsca w pokoju (a tylko w takim miejscu mogę ćwiczyć), więc chciałbym mieć rozłożoną ją tylko na czas treningu, a zabawa ze śrubkami po 10 minut co dwa dni mija się z celem.

Jest coś takiego? Jednocześnie stabilnego?
Stojak do sztangi miałbym osobno.

Po prostu po treningu składam bym ławkę i "wrzucał" gdzieś za drzwi.

EDIT: Czy coś takiego zdałoby egzamin? https://allegrolokalnie.pl/oferta/lawka-do-cwiczen-laweczka-prosta-skladana-stojaki
Rozumiem, że regulowany jest ten holder dla sztangi (góra/dół)?

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - xaoobbx w dniu 2023-05-04 15:58:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W sytuacji, gdy mimo wszystko chcesz inwestować w sprzęt do treningu w domowych warunkach, sugeruję zakupić przynajmniej podstawy w tym kierunku. Bez wątpienia będzie to sugerowana ławeczka. Do tego sztangą, obciążenie, stojaki, sztangielki, gumy oporowe, karimata, roller, stojaki składane do pompek na poręczach. To w zasadzie takie podstawy. Poza tym, możesz również wpleść w swój plan treningowy ćwiczenia na drążku, które obecnie są prawie na każdym placu zabaw.

https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Trening_z_gumami_oporowymi._Czy_takie_ćwiczenia_przynoszą_efekty_-a4593.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
wąskie stopjaki tylko do ławki do wyciskania się nadadzą, nie ma nic o wytrzymałosci ławki napisane

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Nawet gdyby były szersze to na nic by się zdały, bo jak tu robić np. przysiad mając kawałek ławki pod tyłkiem przy ściąganiu sztangi ze stojaków. Także jedynie do wyciskania skonstruowana, nawet ciężko powiedzieć jak będzie przy wyciskaniu na skosie np. Pewnie dużo też zależy od twojego wzrostu, bo jak nie ma żadnej regulacji to ty będziesz musiał dostosowywać się do ławki, nie ławka do ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 321
A macie może jakieś dobre do polecenia w takim razie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33086 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
Miałem kiedyś taką składaną i nie polecam bo sa znacznie mniej stabilne niż klasyczne do tego z czasem pojwiają sie spore luzy , lepiej dołożyc i kupić dobrą ławkę a zwyczajnie tzrymać w pokoju jako siedzisko :D chyba że tak krucho z miejscem ze musi być składana to jest kłopot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 321
Gdybym miał miejsce to bym się nawet nie zastanawiał. To nie jest kwestia braku środków tylko przestrzeni niestety, a odnoszę wrażenie ze samo robienie pompek nie przynosi już dobrego efektu.



Zmieniony przez - xaoobbx w dniu 2023-05-05 09:59:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
bez ławki też się da można robić floor press, czyli wyciskanie z ziemi, jeśli ławka ma tylko temu służyć, treningi mają być rekreacyjne to też nie ma co się pakować w koszta.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 321
Trening co dwa dni nie nazwałbym rekreacyjnym, ale też nie robie tego po 2 godziny (mam swój plan, którego się trzymam bo mi taki odpowiada). Kupowanie ławki za 200-400 zł nie nazwałbym dużymi kosztami, a jednak ćwiczenie byłoby wydajniejsze.

Floor press wydaje się fajny na początek, ale jednak zakres ruchu nieco mniejszy? Popróbuję.



Zmieniony przez - xaoobbx w dniu 2023-05-05 16:56:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety nie ma takich ławeczek. Tzn. prawdopodobnie istnieją, ale nie nadają się do użytku. Byłoby to dość niebezpieczne dla zdrowia. Nawet zakładając, że będziesz trenował małym obciążeniem.

W sytuacji, gdy masz mało miejsca w domu/mieszkaniu, sugeruję Tobie nie zagracać sobie tego miejsca. Kilka miejscy i tak będziesz to chciał sprzedać. Szczególnie w sytuacji, gdybyś jednak chciał z większym sensem kształtować sylwetkę. Jak nie mamy miejsca i pieniędzy, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybór siłowni.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33086 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
xaoobbx
Trening co dwa dni nie nazwałbym rekreacyjnym, ale też nie robie tego po 2 godziny (mam swój plan, którego się trzymam bo mi taki odpowiada). Kupowanie ławki za 200-400 zł nie nazwałbym dużymi kosztami, a jednak ćwiczenie byłoby wydajniejsze.

Floor press wydaje się fajny na początek, ale jednak zakres ruchu nieco mniejszy? Popróbuję.




Zmieniony przez - xaoobbx w dniu 2023-05-05 16:56:37
Kup stepa do fitnesuu i robisz na stepie i już masz prawidłowy zakres ruchu przy floor press
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 321
monkey22

Kup stepa do fitnesuu i robisz na stepie i już masz prawidłowy zakres ruchu przy floor press



A, nie słyszałem o tym. I jak to działa? Normalnie się na tym kładę plecami jak na ławce? Mogę na tym też sztangi używać? A może same hantle dadzą już dobry efekt?

Nie ukrywam, że taki step byłby idealny bo zajmuje mało miejsca. Jedyny minus, że nie będę miał stojaków do sztangi w razie czego.. chyba że są jakieś fajne niskie.



Zmieniony przez - xaoobbx w dniu 2023-05-06 13:17:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból i problem z kręgosłupem

Następny temat

Trening split - ocena

WHEY premium