SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkowka - atak -?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 260
Witam , mam maly problem z atakiem w siatkowce i bardzo sie dziwie poniewaz w siatkowke gram od szkoly podstawowej a aktualnie jestem w liceum , wystepowalem we wszystkich druzynach szkolnych zawsze w pierwszym skladzie g,dzie obejmowalem role rozgrywajacego. Nie jestem wysoki mam zaledwie 178 cm , ale swietnie sobie radze technicznie tak wiec rola ta swietnie do mnie pasowala.Na treningach bardzo zadko mialem okazje pocwiczyc atak bo zawsze to ja wystawialem pilki no i jakos nie bylo okazji podszlifowac atak , i to byl wielki blad :[ . Teraz gdy gram w liceum czesto trenuje atak bo jestem dopiero w pierwszej klasie a stari wystawiaja bo sa juz zgrani z zespolem . TAk wiec jest to dla mnie ogromny problem bo nie wiem jak mam sobie poradzi z tym atakiem <co?> ciagle albo wyskakuje za wczesnie albo za pozno nie potrafie znalesc tego odpowiedniego momentu do wyskoku nie wiem zbytnio jak powinno wyglada zlozenie przy wyskoku , czy nadgarstek powinnien byc loozno czy bardzi sztywno , czy reka moze byc ugieta czy musi byc wyprostowana kiedy uderza.Bede bardzi wdzieczny jezeli mi pomozecie choc w pewnym stopniu teoretycznie to wytlumaczyc :> .
Pozdr. Adi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
trener prowadzący sks z siatkówki mówi mi że mogłbym wbijac gwożdzie ale mam jeden problem skręcam się przy ataku czy mozecie mi na to coś poradzic moze jakies ćwiczenia byłbym brdzo wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Siatkówka to sport w którym wszystkie elementy muszą być powtarzane bardzo wiele razy by dobrze wychodziły, wiec musisz poprostu ćwiczyć, proponuje też obejrzeć najlepszych w akcjii, poszukaj w internecie filmików i koniecznie oglądaj mś w telewizji


Zmieniony przez - Spychu_15 w dniu 2006-11-04 19:03:25

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Ale poprzez oglądanie zawodników w TV nie dowie sie takich rzeczy jak ruch nadgarstkiem itp. wiec tez bym byl wdzieczny gdyby jakis siatkarz po krótce to opisał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 260
Wojtkow i wlansie o to mi chodzi o te wszystkie ruchy jaka maja wygladac , tylko zeby ktos na forum znalazl sie kto bedzie wstanie te wszystkie ruchyopisac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
To jest też ciężko opisać, więc lepiej z trenerem jakims pogadać

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Bierzesz właśnie teraz piłkę, kumpla ze sobą i idziecie na halę

Tak jak napisano wyżej, trzeba wiele razy powtarzać atak, żeby znaleźć swoje tempo. Musisz poprosić kumpla, żeby Ci powystawiał. Do ataku idź jak piłka jest już wystawiona(chyba że umawiane jest szybsze zagranie), robisz naskok, przy ostatnim kroku ciągniesz ręce z dołu i dynamicznym ich zamachem, przy jednoczesnym wyproście nóg, idziesz w górę. Szybki ruch obręczy barkowej i jesteś przygotowany do zbicia, w powietrzu możesz robić scyzoryk, ale to wyższa szkoła jazdy. Ręka w momencie zetknięcia z piłką ma być wyprostowana. Jeżeli ją uginasz to z początku atakuj lżej, ale zachowując wyprost reki przy zbiciu. nadgarstek luźno, w momencie dotknięcia piłki "zawijasz" nim piłkę.
Dziwi mnie jedna sprawa, jeżeli byłeś rozgrywającym to powinieneś widzieć jak atakujący wykonują atak. teraz tylko wcielić to w życie.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
zbijaj z kazdej piłki, nawet zle wystawionej,sytuacyjnej, z drugiej linii z krotkiej
po prostu musisz zbijac jak najczesciej i z roznych wystaw, wtedy sobie wyrobisz nawyk poprawnego ataku i bedziesz wiedzial co i jak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 260
el nino to moze wydawac sie dizwne ale wlasnie ciezko mi bylo sie przygladac moim kumplom gdy myslalem nad tym zeby dobrze wystawic pile i jak ja rozegrac . Wszystko dzieje sie na tyle szybko ze czasami ciezko jest zauwazyc pewne szczegoly , ale lap soga pzdr. dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 260
el nino ale nalezy wyskoczyc tak aby pilka byla przed toba czy nad toba ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
raczej nie nad toba a przed zebys mogl lepiej zakrecic pilka w pole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Powinieneś isc tak, żeby mnieć piłkę przed sobą. Jednak nie zawsze się tak udaje, więc czasem będziesz musiał atakować z piłki "nad sobą". Do tego już trzeba trochę umiejętności. Mam kumpla co niesamowicie skutecznie kończy takie piłki nad sobą. Praktycznie wtedy trzeba się wybić z miejsca, bez rozbiegu. On fenomenalnie potrafi pracować nadgarstkiem i bardzo rzadko jest blokowany z takich piłek.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciekawostki i rekordy NBA

Następny temat

W co gracie ?ankieta

WHEY premium