SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia a wzrok

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Witam, chciałbym się wiedzieć jakie są wasze zdnia na temat ćwiczenia na siłce a pogarszaniu się wzroku.
Słyszałem, że siłka bardzo uszkadza nasze oczka, ale czy to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12642
@siodema - ja tez tak mam;] po duzym wysilku gorzej widze:)

a i mala dygresja... byl ladny sloneczny dzien, wzrok wypoczety... poszedlem na badanie na prawo jazdy kat.B...
przeczytalem prawym i lewym okiem 2 od dolu linijke a lewym i prawym razem ostatnia....
ale d**** ze mnie ze przyznalem sie do duzej wady wzroku i przez to dostalem tylko na 3 lata badania;/;/;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13290
co!!!!!
nie ma czegoś takiego jak uszkodzenie wzroku przez siłownie (pierwszy raz o tym słyszę)
jak by to miało być możliwe

życie to nie bajka, nie posmera cię po jajkach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
Wenzon
Poczytaj:
https://www.sfd.pl/Kulturystyka_a_wzrok-t181967.html

Przed rozpoczęciem "zabawy" na siłowni zaleca się wizytę u lekarza w celu "upewnienia" się czy to jest dla nas bezpieczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6372
Jeżeli ktoś ma minusy to nawet nie wolno myśleć o dużym wysiłku fizycznym, ja mam plusy i mogę normalnie ćwiczyć na siłowni.

Moja siłka - www.sfd.pl/temat422414/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57055
Jeżeli ktoś ma minusy to nawet nie wolno myśleć o dużym wysiłku fizycznym

To ciekawe, bo sporo zawodowych sportowców to osoby cierpiące na krótkowzroczność (w tym kulturyści - patrz Sonbaty np.)

Z tego co mi wiadomo wzrok może ucierpieć na skutek np. podejmowania dużego wysiłku, który powoduje gwałtowny wzrost ciśnienia w organizmie, w tym w gałce ocznej. I jeżeli np. masz coś nie tak z siatkówką to może to doprowadzić nawet do utraty wzroku. Ale sama krótkowzroczność nie stoi raczej na przeszkodzie w uprawianiu większości sportów (chyba, że mamy do czynienia z dużymi wadami).

Z tym, że moja wiedza na temat okulistyki jest niemal zerowa, więc w razie wątpliwości polecam konsultacje z dobrym okulistą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 162 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2193
Pytanie:
Czy ćwiczenia na siłowni mogą pogorszyć wzrok???


Odpowiedź:
U osoby zdrowej oraz osoby z niewielką wadą wzroku ćwiczenia na siłowni nie powinny mieć wpływu na wzrok. W przypadku obecności wyższej wady wzroku np. wysokiej krótkowzroczności większy wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany – może dojść do uszkodzeń w tylnym odcinku oka.

Zaczerpniete z http://www.soczewkikontaktowe.pl/ 

In flames "A sense of purpose" na to czekalem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6372
Sory Gronevelt ale nie dopisałem że to osoby z dużą wadą nie mogą ćwiczyć

Moja siłka - www.sfd.pl/temat422414/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak to do ****a tak może być, ****a mać, po***ane. Do ****a ja mam dużą wade, czyli nie moge ćwiczyć, ****a weźće se jaj nie róbcie. ****a serio.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6372
Venc1Lq Byłeś u okulisty ?

Moja siłka - www.sfd.pl/temat422414/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Nie rozumiem mam iść się spytać czy moge ćwiczyć, czy chodzi ci o to że mam wade.

EDIT:Ja zawsze myślałęm że chodzi tu o odpowiednie oddychanie. Wiadomo jak się robi 80KG na płaskiej 15 razy na bezdechu to się oczy piepszą, ale z odpowiednim oddychniem nic się nie dzieje, tak zawsze myślałem



Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2008-05-25 23:43:47

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
A co to znaczy duża wada?

Ja mam minus dwa i luz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobze ulozylem plan??

Następny temat

ocencie plan prosze....

WHEY premium