SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sensacja.Mistrzostwa Polski w trójboju i wl w stylu klasycznym.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 194 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2945
Na stronie A.Znojka(Powerlifting)jest zapowiedz o Mistrzostwach
Polski w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc w stylu
klasycznym(bez sprzętu specjalistycznego) w przyszłym roku.
Wspaniała inicjatywa,możliwość sprawdzenia się bez wspomagaczy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 626 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9877
czyli organizacja imprez w Złotoryi przynosi efekty :)

"Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
FrankiPL to decyzja zjazdu IPF więc nie sądze by jakiekolwiek zawody w Polsce miały na to wpływ.To dobra decyzja bo bedzie dawała możliwość startu wszystkim zawodnikom.Między innymi tym co nie chcą urzywać sprzętu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1496
"PZKFiTS na przyszły rok zaplanował niespodziankę (a może właśnie "spodziankę"?) dla wszystkich miłośników żelaznego sportu - mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym i wyciskaniu leżąc klasycznym. Klasycznym czyli bez użycia sprzętu specjalistycznego. Jest to związane z planowanymi na 2012 rok w Szwecji mistrzostwami świata w trójboju siłowym klasycznym. Trendy w kierunku zniesienia używania sprzętu wspomagającego w IPF-ie utrzymujące się od kilku lat, ostatnio nasiliły się, czego efektem jest zatwierdzonie na ostatnim Kongresie IPF zamrożenie asortymentu sprzętu specjalistycznego na okres 4 lat poczynając od dnia 2010.07.01 (zmiany typów koszulek, kostiumów czy bandaży będą mogły się dokonać dopiero po 2014 roku). Planowane na rok 2012 mistrzostwa świata bez użycia sprzętu sportowego powinny być poprzedzone zawodami w Polsce, by już na rok 2012 wyłonić kadrę Polski, a z niej reprezentację, na zaplanowane Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym. "


IPF planuje w dalszej perspektywie całkowite zniesienie sprzętu, czy może organizację zawodów w dwóch zupełnie różnych dyscyplinach jaką jest TS w sprzęcie i bez sprzętu ?? Nie wiem jak mam to rozumieć. Jakie są wasze odczucia w zwiazku z tym komunikatem?

I'd rather be dead than average !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4443
i to mi się podoba :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9793
dla mnie pomysł bardzo dobry ale nie wiem czy się sprawdzi. Bo jeśli mają się odbyć takie zawody na zasadach jak na tradycyjnych MP (kontrola antydopingowa, aptekarskie sędziowanie jak to często bywa na zawodach wyższej rangi w naszym kraju) wyniki będą raczej mocno odbiegać od tych teraz uzyskiwanych. Przekonali byśmy się też kto tak naprawdę jest silny i czy sprzęt daje aż tak dużą przebitkę jak się mówi. Mimo wszystko pomysł mi się podoba :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1380
super pomysl.
Szczegolnie dla mnie, bo sporo trace na sprzecie.
Na pewno kazdy na tym skorzysta i bedzie to sport dla wszystkich .

A za 400 lat sport olimpijski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Teraz zobaczymy ile wyciskają ,zagorzali przeciwnicy sprzętu ?

Myślę że jeśli będzie to wszystko robione z głową,czyli poparte kontrolą,bez odbijania,równym ruchem w górę,bez odrywania dupy itp. To wyniki rzeczywiście zdecydowanie będą odbiegały od tych robionych w sprzęcie,ale również od tych robionych na siłowni bez sprzętu.

ps.
znam kilku zawodników z kadry,którzy trenując wogóle nie zatrzymują sztangi. Ich wyniki RAW mogą być bardzo odległe,od tych w sprzęcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Ja myślę,że na takich zawodach prym będą wiedli zawodnicy startujący w sprzęcie.Jeżeli będzie kontrola i boje zaliczane w/g przepisów a zapewne tak będzie to będą niewielkie roszady w porównaniu z zawodnikami w sprzęcie.Kto wygra siady ( trójbój) bez sprzętu z Olechem, Wszołą, Wegierą w ławie prym będzie wiodła czołówka zawodników wyciskających w koszulach ( sam startowałem bez sprzętu i przechodziłem etapy wprowadzania koszulek, kaftanów czy taśm) a o medale walczyli ci sami.I tak będzie w tym wypadku no może z kilkoma wyjątkami.Doskonały pomysł dający szanse startu dla wszystkich...tych w sprzęcie i bez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9793
myślę, że większość zawodników z czołówki może nie startować na takich zawodach bo jednak trójbój w pełnym sprzęcie ma i jeszcze długo będzie mieć większy prestiż. A co do wyników, myślę, że jednak może być trochę niespodzianek zarówno w samym wyciskaniu jak i w pełnym trójboju...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Powinny być dwie ligi RAW i GEAR. To by IMHO zadowoliłoby wszystkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szrugsy chwytem naprzemiennym?

Następny temat

I MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

WHEY premium