SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Schudnięcie oraz poprawa kondycji i koordynacji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 98
Witam! NA tej stronce jest na pewno bardzo wiele tematów dotyczących chudnięcia, ale chciałbym abyście mnie potraktowali osobiście. Otóż piszę ten temat, ponieważ zaobserwowałem u siebie dośc poważny spadek formy. Mam 16 lat, i na ostatnim wuefie zaliczaliśmy 60 metrów. I tak sobie pomyślałem, że cholera ja nie robię żadnych postępów. Mój czas wyniósł 9,01 sekundy, czyli taki jaki miałem w 2 klasie gimnazjum. Dodatkowo bardzo często chodzę z kolegami grac w piłkę. Nie zawsze uda się załatwic dużej grupy wiec nierzadko gramy 1 na 1. I tu też odtstaje od kumpli ( a nie tak dawno to ja nadawałem tempo w takich meczach). Kiedyś (tzn jakieś 3 lata temu ) skończyłem swoją przygodę z piłka nożną (trenowałem w profesjonalnym klubie) i od tamtej pory nie miałem, nie licząc oczywiście wuefu, jakiegoś regularnego wysiłku. No i niestety zauważyłem u siebie spadek formy ( i pojawienie sie cholernego tłuszczyku). Po ostatnich wydarzeniach postanowiłem sie za siebie troche wziąc (idzie jesień, nie ma upałów, idealna pogoda do cwiczeń). Oczywiście nie mam wielkiego problemu z nadwagą, ale na pewno musze się poprawic ( mierzę ok 181 cm, waże ok 83 kg). Bardzo zależy m ina tym aby :
- zmniejszyc obwód tyłka ( chciałem robic przysiady, ale one tylko by je wzmocniły, a ja chce sie po rpostu pozbyc troche dupska)
- zniwelowac trochę brzuszek i boczki
- usunąc tłuszczyk z ud (ale mam nogi bardzo grubo umięśnione, więc za dużo przysiadó odpada)
- troszke przyopakowac (ale w domowych warunkach, ostatnio robilem regularnie co wieczór 50 pompek, ale stwierdziłem że najpierw muszę troche schudnąc bo bym się przepakował i by było niedobrze)
- poprawic ogólną koordynację i przede wszystkim szybkośc

Nie mam jak chodzic na siłke, a w domu nie mam miejsca na jakieś wielkie sprzęty. Mam takie 2 małe gryfy po 10 kg każdy. W domu więc jakoś specjalnie cwiczyc nie mam jak, ale jeśli chodzi o np bieganie to już się znajdzie jakieś miejsce. Ja jestem taki że jak przez parę dni porządnie cwiczę to potem przez tydzień muszę dac odpoczac organizmowi, po czym tracę motywację do roboty.
Proszę więc a jakieś sensowne porady dotyczące tego w jaki sposób cwiczyc aby się nie przecwiczyc. O ile wiem jak zrzucic boczki i troche przypakowac, o tyle nie wiem jak najlepiej zrzucic tylek i poprawic ta koordynacje i szybkośc. Mógłby mi ktoś napisac jakiś rozpis cwiczeń, co robic, jak i ile, w jakich odstępach ? Co zrobic żeby się nie przecwiczyc? Czy jakaś dieta będzie do tego potrzebna? ( ja jestem zdania ze jak bedzie dobry ruch to jeśc bedzie mozna to co sie chce - oczywiście w normalnych ilościach)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16 lat

Waga: ok 82 kg

Wzrost: ok 181 cm

Cel treningowy: schudnięcie, poprawienie kondycji i koordynacji

Staż treningowy na słowni: obecnie nie trenuję, wcześniej chodziłem przez pól roku

Uprawiane inne sporty: to co na wuefie + piłka nożna prawie co sobotę

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): w domu nie ma miejsca, na siłke nie mam jak chodzic

Dieta: obecnie żadnej konkretnej

Przeciwskaznania medyczne: mam problem ze stopami, przy dużym natęzenie cwiczeń mogą nawalic, ale załatwie sobie dobre obuwie

Zażywane suplementy: nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje fbw do oceny prosze o oceny szczere

Następny temat

Problem z kregoslupem

WHEY premium