SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SHBG pytanie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
Lukaku123321
Michalek83
Proviron nie blokuje. Prawdziwy mesterolon możesz zjeść i 200mg/dzień. Na takich dawkach były badania i nie blokował. Jedyne co to przy dłuższym stosowaniu i/lub wyższych dawkach należy prostatę kontrolować. Generalnie został stworzony by pomagać przy niedoborze androgenów , niskie libido, słaba jakość nasienia, depresja itp.

Dzięki Michałek za świetne wyjaśnienie. Sam próbowałeś provironu na zbicie shbg?


Nie tyle na zbicie co na podniesienie wolnego testosteronu , jak działa to możesz mieć tst zerowego na odbloku i funkcjonujesz prawie normalnie bez osłabienia więc do tego też świetnie się sprawdza właśnie dlatego że nie blokuje osi . 2 x 1 na dzień i więcej nie ma sensu a po 3 tyg można nawet obniżyć do 1 x1 . Przy większych dawkach poczujesz ból w prostacie i estro poleci w dół a wtedy znowu libido klęknie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
Orginał z apteki na receptę w starym opakowaniu wyglądał tak .







1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 332 Napisanych postów 683 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 8798
Estro nie poleci w dół, bo mechanizmy i homeostaza hormonalna w zakresie endogennych hormonów nie zostaje zachwiana. Niby jakim mechanizmem działania mesterolon miałby wywołać obniżenie E2? To co mówisz to bzdura.
Provi jest bardzo androgenny sam w sobie, więc siłą rzeczy może mieć efekt w postaci przerostu prostaty. Można się "przyzwyczaić" w zakresie adaptacji CUN do zwiększonej ilości androgenów, ale receptory androgenowe się nie desensytyzują. Dodatkowo działa on antagonistycznie do estradiolu i ma mocniejsze powinowactwo do receptorów, stąd taka sama ilość E2 może być odczuwana jakby było go mniej.
To czy lecieć 2x dziennie 25mg, czy raz dziennie 50mg, czy 25mg dziennie to indywidualna preferencja. Długoterminowo jeśli 25mg wystarcza, to lepiej brać 25mg dziennie i w razie potrzeby (randka, mniej snu, większe zapotrzebowanie) dorzucać kolejne 25mg danego dnia.

Są dwie ręce, ale tylko jedno zdrowie które można nimi rozwalić.
Głupota to nie grzech, ignorancja już tak.
Czy wyszukanie czegoś w dobrym źródle zajmuje więcej czasu i jest mniej wiarygodne niż założenie tematu na forum?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Maciej Sulikowski - Knife, redaktor piszący artykuły dla SFD napisał o provironie tak:

Maciej Sulikowski - Knife
Mimo licznych artykułów i opracowań wielu mężczyzn sądzi, iż proviron jest dobrym środkiem do stosowania w ramach terapii po cyklu. Uważam, iż jest to błędne podejście. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z budowy środka. Niestety, podobnie jak doustny primobolan nie jest to C17 alfa alkilowany środek, co sprawia, iż jego biodostępność jest znikoma. Proviron posiada grupę metylową przy pierwszej cząsteczce węgla, nie siedemnastej. Pozwala mu to przetrwać kontakt z wątrobą, ale ... tylko na tyle aby zapewnić leczniczy poziom androgenów. Posiada czterokrotnie większe powinowactwo w stosunku do SHBG w porównaniu do DHT. Na takiej samej zasadzie bardzo kiepskim wyborem są testosteron undecanoate (pod marką Andriol) czy środki przeznaczone do iniekcji które ktoś by wypił (np. winstrol czy testosteron).
Druga kwestia wygląda następująco: może mieć on wpływ na oś HPTA co wykazali Bhathena R.K. oraz Patel D.N. [11] w 1986 r. 100 mg mesterolonu dziennie miało wpływ na spadek stężeń zarówno LH jak i FSH. Do takich samych wniosków doszła Christina WANG i wsp. na łamach „Andrologii” z 1974 r. 5 zdrowych mężczyzn otrzymywało 100 i 200 mg provironu dziennie, przez 7 dni.
Wyniki:
• 100 mg provironu dziennie spowodowało 21% supresję FSH i 19% LH oraz 9% testosteronu,
• 200 mg provironu dziennie spowodowało 18% supresję FSH i 15% supresję LH oraz 8% supresję testosteronu,

W licznych, innych badaniach udowodniono wpływ provironu na stężenie testosteronu, a tego nikt by nie chciał w trakcie PCT. Już w latach 70. XX wieku udowodniono, iż mesterolon (vistimon, pluriviron) ma wpływ na stężenie testosteronu. 10 zdrowych mężczyzn stosowało proviron. Po 4 tygodniach stosowania 75 mg środka dziennie zaobserwowano spadek stężenia testosteronu o 23.1% (z 5.2 do 4 ng/mL).
Profil hormonalny i wartości referencyjne testosteronu i estradiolu dla mężczyzny wynoszą:
testosteron całkowity > 350 ng/dL; ogólnie przyjmuje się zakres 280-1080 ng/dL dla mężczyzn lub 9.71 – 37.5 nmol/L,
• testosteron wolny, norma > 52 pg/ml,
• norma estradiolu (E2) w surowicy dla mężczyzny: 10-50 pg/ml

Po 4 tygodniach stosowania 150 mg provironu dziennie stwierdzono dalszy spadek stężenia testosteronu do 3.5 ng/Ml (czyli całkowity spadek stężenia testosteronu wynosił już 32.7%!) Co prawda testosteron niezwiązany pozostał na podobnym poziomie jak przed kuracją mesterolonem (zapewne dlatego, iż mesterolon ma wpływ na globulinę wiążącą hormony płciowe czyli SHBG i zmniejsza ilość testosteronu który jest związany, zapewne kompetencyjnie).
W jednym z badań podawano 50 mg mesterolonu dziennie przez 2 miesiące – 34 pacjentom. U 64.7% pacjentów prostata zwiększyła swoją objętość, a o 35.29% zmniejszyła się.
Odnotowano:
• zmniejszenie poziomu testosteronu całkowitego,
• zmniejszenie poziomu SHBG,
• brak zmian w poziomie wolnego testosteronu,
• PSA nie uległo zmianie,
• nieznacznie wzrosła ilość prolaktyny,
• nieznacznie zmalała ilość estradiolu,
• FSH i LH bez zmian,

Odnotowano poprawę jakości życia mężczyzn, w związku ze zmniejszeniem dolegliwości ze strony dolnych dróg moczowych. Powyższe badanie stawia ogromny znak zapytania nad sensem stosowania provironu u sportowców. Tym bardziej, iż 6 miesięcznie podawanie 100 mg provironu dziennie zwiększyło o 18.8% ilość cholesterolu, frakcji LDL aż o 62.%, a znacząco zmniejszyło HDL (o 35.7%).
Podsumowanie: proviron jest drogi, słabo przyswajalny i toksyczny (wpływ na lipidogram). Pod znakiem zapytania stoi wpływ tego preparatu na oś HPTA. Ma wpływ na LH, FSH i stężenie testosteronu. Dlatego nie jest najlepszym wyborem, a szczególnie w trakcie PCT. Z niewiadomych przyczyn proviron jest powszechnie polecanym środkiem przez „ekspertów z USA” oraz „znawców z youtube”.


Jedno z tych badan jest m.in. tu: J Pak Med Assoc. 2014 Dec;64(12):1366-9. “Mesterolone treatment of aging male syndrome improves lower urinary tract symptoms.” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25842579

Wchodząc w ww. badanie mamy wnioski takie: Całkowity testosteron, globulina wiążąca hormony płciowe i estradiol zmniejszyły się, podczas gdy wolny testosteron nie wykazał zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
tak panie wybiegany , dziękuje za ten krótko dystansowy naukowy wybieg : dokładnie to miałem na myśli , jeżeli nie obniża to zmniejsza jego oddziaływanie . Nie mówię bzdur tylko piszę to na pdst własnych doświadczeń powtarzam - mojego przypadku .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 332 Napisanych postów 683 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 8798
Mógłbym cały dzień wymieniać się wynikami badań klinicznych mesterolonu z których wynika że jest wpływ na gonadotropiny i inne hormony, albo że go nie ma, oraz czy ten wpływ jest praktycznie znaczący, a nie tylko statystycznie znaczący p<0,05
https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(16)54193-4/pdf
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6437958/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2892728/
Z szanownym redaktorem Knife odnośnie substancji hormonalnych można by się licytować godzinami i każda strona by miała rację, bo badania można znaleźć na poparcie prawie każdej rozsądnej tezy według swojego uznania. On opisuje większość z nich w negatywnym świetle, ja mógłbym opisać w pozytywnym. Każdy z nas miałby rację. W pewnym zakresie. W Polsce jest nieco za dużo ostracyzmu środowisk medycznych w stosunku do substancji hormonalnych.

Bzdurą nazwałem tylko obniżanie E2 i opisałem nieco dokładniej resztę. Nie obrażaj się za mój dosadny język, nic personalnego
Większość danych na temat wpływu provi na hormony można zgeneralizować hasłem "zwykle nie zmienia, ALE to zależy".
1

Są dwie ręce, ale tylko jedno zdrowie które można nimi rozwalić.
Głupota to nie grzech, ignorancja już tak.
Czy wyszukanie czegoś w dobrym źródle zajmuje więcej czasu i jest mniej wiarygodne niż założenie tematu na forum?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 411 Napisanych postów 1347 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12116
Czlowieku hormony masz ok. Wizyta u seksuologa/psychiatry zostaje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
Ciekawe dlaczego pomimo wielu zalet tego leku zaprzestano jego produkcji , przenajmniej taka jest wersja oficjalna . Jeszcze pod koniec 2018 był dostępny przez import równoległy . Gdzieś w starych artykułach było napisane że ponoć ktoś stwierdził iż może on mieć wpływ na rozwój raka prostaty i na tym się skończyło .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 332 Napisanych postów 683 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 8798
Producentowi skończyła się opłacać produkcja, lekarze mało przepisywali i nikt nie wszedł z generykiem na rynek, bo nie było zapotrzebowania, a producent oryginalnego leku zawsze zostaje zasypany pozwami za wszystko co da się podciągnąć pod działanie tego leku. Prosta sprawa. Trudniej wyjaśnić czemu pregnyl znika, ale jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Zapytajmy się też dlaczego w Polsce nie ma testosteronu iniekcyjnego we flakonach, albo ogólnie więcej niż tylko 3 leki. Zapytajmy dlaczego takich samych leków generycznych antykoncepcyjnych dla kobiet potrafi być 20 rodzajów. Zapytajmy, dlaczego kobieta w wieku 16 lat dostanie receptę na pochodną 19-nor i może to brać przez dekady, a facet jest równany z błotem kiedy skarży się na impotencję i słabe samopoczucie mając 400ng/dl teścia, a nie dostanie czegoś do pomocy i dlaczego kiedy sięgnie po te środki samemu to nagle lekarze traktują go jakby kokę zagryzał amfą. Bo polityka. Bo kasa. Bo takie społeczne odczucia...
Naturalnie produkowany DHT ma taki sam wpływ na raka prostaty jak i provi. Od grillowanych potraw też niektórzy dostaną raka...

Są dwie ręce, ale tylko jedno zdrowie które można nimi rozwalić.
Głupota to nie grzech, ignorancja już tak.
Czy wyszukanie czegoś w dobrym źródle zajmuje więcej czasu i jest mniej wiarygodne niż założenie tematu na forum?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
Dokładnie tak , akurat tu równouprawnienie w leczeniu hormonalnym nie obowiązuje , większość środków zostaje tylko dlatego bo zapisują je kobietom z tysiąca różnych powodów . Z HCG też bywa różnie , dostępność jest zazwyczaj kilka miesięcy a później znowu brak .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Clomid jak stosować

Następny temat

Dziwne wahania nastroju na tren 200mg+test 100mg e3d.

WHEY premium