SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SD-co to takiego ??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4425
czyli wogole mam nie czwiczyc barkow ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a byłeś z tą kontuzją u lekarza?
wiesz co ci jest

ja ci nie zabronie, ale dobrze radze przemyśleć i odpuścić póki jest okazja, bo potem będziesz sobie pluł w twarz, że jestes wyłaczony z treningów bo nie mogłes poczekac a jak sobie zrobisz większe kuku to długo nie dotkniesz sztangi
ale najpierw idź z tym do specjalisty

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

trpche sie wtronce do tematu !!
ale tez mam pytanie co do SD (wiec po co mam zaczynac nowy, lepiej zeby w tym bylo wiecej ciekawych informacji) wiem co to jest te SD (roztrenowanie 9-12 dni) i przed SD sprawdzam max!
1. A KONIECZNE JEST SD czy można je pominąć i po maxach przejść od razu do HST (ja juz kończe - robie max na 5 powtużeniach) ??
2. CZY TERAZ PO SKOŃCZENIU HST mam zmieżyć MAXY czy dopiero po 12 dniowej przerwie (czyli po kolejnym SD - czy mam zrobić krutszą przerwe)??

prosił bym o wyjaśnienie tego !

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
j.w też jestem ciekawy odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
..

wiec czekamy razem :) (może ktoś bedzie łaskaw POWIĘKSZYĆ NAS ZAKRES WIEDZY O TEN DROBNY ALE JAK WAŻNY SZCZEGÓŁ :)

czyajcie i piszcie !! (spójście wyżej)

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Ludzie nie spać zwiedzać przecież nie będziemy nowego posta zakładać, mnie głownie ciekawi to czy pomiar maksów robi sie zaraz po hst i potem sd dopiero
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
"1. A KONIECZNE JEST SD czy można je pominąć i po maxach przejść od razu do HST (ja juz kończe - robie max na 5 powtużeniach) ?? ""

* konieczne, bez sd nie ma hst

"2. CZY TERAZ PO SKOŃCZENIU HST mam zmieżyć MAXY czy dopiero po 12 dniowej przerwie (czyli po kolejnym SD - czy mam zrobić krutszą przerwe)?? "

* jesli masz takie same cwiczenia to dodajesz kolejny skok ciezaru do maksów czyli tak jakby Twoim maksem było 105% Twojego starego maksa w tym cwiczeniu i wyznaczasz je tylko do nowych cwiczen. wyznaczamy je od razu po hst - przed sd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
dzięki, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

"jesli masz takie same cwiczenia to dodajesz kolejny skok ciezaru do maksów czyli tak jakby Twoim maksem było 105%" - czyli nie mam mieżyć maksów tylko dodać ćięzar, a czemu 105% a nie np. 110% lub 115%?

Przecież jak czytałem na https://www.sfd.pl/temat165947/strona7/ to tam przyrost siły nieraz wynosił bardzo dużo, nie 105% ale wiecej (nierad powyżej 10kg na wycisk) NIE MAM POJĘCIA JAK ONI TO ROBIĄ??

ja ćwicze i ten trening nie ma TAKICH REWELACYJNYCH EFEKTÓW! (maxsy mieżyłem dobrze, staram się ćwiczyć technicznie - nie wiem)

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
to jest tylko propozycja w praktyce dla kazdego moze byc inny procent ale stała progresja jest wazniejsza od wysokosci ciezaru
mam na mysli ze lepiej zrobic idealnie technicznie powtorzenia na mniejszym ciezarze niz np wyznaczyc za duzy ciezar i nie zrobic zaplanowanych powtorzen
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tylko fastfoody

Następny temat

Rozluźnienie kręgów szyjnych

WHEY premium