SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozwinięcie planu treningu domatora

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
Witam!

Krótko przedstawię z kim macie do czynienia. Mój staż na siłowni to zaledwie dwa miesiące (od 12.10.15), podczas których trenowałem głównie autorskim planem obiegowym. Obecnie jednak z różnych powodów nie mam już tak łatwego dostępu do siłowni jak dotychczas i z tego powodu postanowiłem ułożyć swój plan treningu domatora. Plan ten miał "zająć" czas ostatnich dwóch tygodni, począwszy od świąt bożonarodzeniowych, a skończywszy na przyszłym tygodniu, przy czym jednocześnie być na porównywalnym poziomie.
Wygląda następująco:

NOGI:
1 Wykroki z hantlami 3s x 20p (hantle 2x 5kg)
2 Przysiady 4x 25
3 Wspięcia na palce jednonóż 3x 12
4 Przysiady z jedną nogą wyprostowaną 3x 8

PLECY:
5 Wiosłowanie hantlem 3x 16 (hantlem 5kg, przy czym 1 seria to obie ręce)
6 Ściąganie do klatki nachwytem 3x 12 (sztanga 20kg)

KLATA
7 Pompki na szerokość ramion 3x 14
8 Rozpiętki leżąc na ławce 3x 12 (hantle 2x 5kg)
9 Wyciskanie na ławeczce 3x 20 (sztanga 20kg)

BARKI:
10 Podnoszenie hantli na boki - 3 serie po: 16, 12, 12 (hantle 2x 5kg)

BICEPSY:
11 Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 3x 10 (sztanga 20kg)

TRICEPSY:
12 Pompki w podporze tyłem 3x 14

KAPTURY:
13 Szrugsy hantlami 3x 20 (hantle 2x 5kg)

BRZUCH:
14 Brzuch z YT (konkretnie:



Niekoniecznie w tej kolejności (czasem na opak), choć wiem, że powinno się zaczynać od dużych partii, stąd taka kolejność, ale tym planem trenuję trzy razy w tygodniu: pon, śr, pt. Rewelacyjny nie jest, a obciążenie (przykładowo na wyciskanie na ławeczce) jest śmieszne, ale większym nie dysponuję. Odczuwam już pewien przyrost siły jednak mam wrażenie, że za moment stanę w miejscu przy użyciu tego planu, a wciąż chcę mieć zamiennik dla prawdziwej siłowni, gdzie mam dostęp do większych ciężarów. Stąd moje pytanie do Was - jak to zmodyfikować, żeby dawało mi bardziej w kość?

Wiem, że istnieje scenariusz kiedy serii robię po 5 nie po 3, ale to zajmie sporo więcej czasu, a już teraz wliczając rozgrzewkę i rozciąganie po treningu całość trwa koło 1h30min. Być może macie jakieś pomysły czym niektóre ćwiczenia zastąpić, a gdzie jeszcze rozsądnym będzie zwiększenie ilości serii lub powtórzeń (przykładowo rozpiętki). W tym miejscu dodam, że:

-nóg bym jeszcze nie zmieniał, bo nadal jest to dla mnie spory wysiłek zwłaszcza przysiady z wyprostowaną nogą ;))
-szrugsy przy moim obciążeniu nie stanowią praktycznie żadnego większego wysiłku
-na barki przydałoby się więcej ćwiczeń, choć jestem świadom ich udziału przy np. pompkach lub wyciskaniu na ławeczce
-w/w ćwiczenia na brzuch przestają być wyzwaniem

Informacje, o których zapomniałem we wstępie to: mój wiek (24 lata), waga (77kg), wzrost (181cm) oraz nawyki żywieniowe. Te ostatnie nadal są na etapie "mocno płynnym", choć śmiało mogę mówić o niemal całkowitej eliminacji fastfoodów i większej części cukru, który wcześniej pochłaniałem. Ponadto, piję już jedynie wodę niegazowaną.

Mimo daty, która jednoznacznie wskazuje na noworoczną "zajaweczkę", chciałbym, żebyście potraktowali mnie serio, bo w moim przypadku aktywność fizyczna (siłownia + biegi) to żadne z noworocznych trwających-pierwsze-kilka-dni-stycznia postanowień ;))

Piąteczka morduchy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
Re-up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możemy pomóc pod warunkiem, że będziesz posiadał przynajmniej podstawowy sprzęt-tj. sztanga, sztangielki, ławeczka. Bez tego się nie rozbudujesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
@Tygrys_85 może racja, że tam powinienem był założyć temat, dlatego proszę admina, jeśli to czyta, o przeniesienie ;**

@ronie220 tak jak pisałem w pierwszym poście: mam sztangę (z tym śmiesznym obciążeniem, o którym pisałem 20kg) z ławeczką (płaska/skośna) + hantle 2x 5kg


Zmieniony przez - znanynieznany w dniu 2016-01-06 18:12:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Za mało obciążenia. Dokup koniecznie a trening lepszy będzie w formie FBW. Idealny na sytuację organiczonego dostępu do sprzętu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje pomocy kogoś z dużym doświadczeniem. Trening, dieta i suplementacja.

Następny temat

Jaki trening na początek?

WHEY premium