SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozwaliłem sobie noge Lafayem

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Cokta, a ja zaczynam pistolet od ruchu biodrem, wędruję nieco w tył i utrzymując ciężar ciała na pięcie lekko wypycham kolana do przodu. Nie każdy leci doopą w dół. Pisałeś też, że pistolet to ćwiczenie rodem z MH. Trudno mi się zgodzić. Pistolet może mieć miejsce również jako ćwiczenie pomocnicze w poważnym treningu: http://powerbuilding.pl/pod-sztanga-podstawowy-program-treningowy-na-9-tygodni/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
najpierw dobrze sie nauczyc normalnych przysiadow bez obciazenia tylkiem do ziemi, rozciagac sie. i to nie pietnascie w planie, tylko 100 , 200. Jakby ludzie umieli kucac tak jak kucaja dzieci i ludzie innych kultur to by ciagle nie plakali ze maja problemy z kolanami, a we wspolczesnym swiecie to czynnosc zapomniana. a pozniej brac sie powoli za pistolety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ja to bym raczej zastosował tempo wolniejsze np. 5030, zamiast 100 powtórzeń, żeby szlifować składową ruchu

Freed - większy zakres wcale nie buduje wytrzymałości, jeżeli nie robimy z tym samym ciężarem. Jeżeli z wagą ciała, to wiadomo że pobudzamy tylko jednostki wolnokurczliwe. Czyli tak rozumiecie wytrzymałość, ok każdy ma własny pogląd.

A co do techniki siadów, to chodzi o speców z TDP którzy karzą siadać dupą do ziemi, pomijając fakt że w ten sposób chłopaczek podwija ogon i naraża się w późniejszych latach na lordozę. Prawidłowy przysiad przypomina siadanie na krzeszło - nie w dół, lecz w tył. wiadomo_kt to poruszył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
robienie duzej ilosci wlasnie dobrze robi na stawy.

wodyn zaleca zreszta duze ilosci na poczatek. pavel pisze w ksiazce super stawy o duzej ilosci na staw z ktorymi mamy klopoty.

a co z tym siadaniem do ziemi to wrzuc squoting position do netu i poogladaj zdjecia. jak siedza dzieci, ludzie wschodu. to dla nas ludzi krzesel i kibli to wydaje sie jakies dziwne. to jest naturalny ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Ja się nie mogę nadziwić, jaką dobrą technikę siadania ma moja dwuletnia siostra. Podnoszenia zresztą też, naturalna krzywizna grzbietu zachowana perfekcyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Jak ktoś jest słabo rozciągnięty to podwija ogon przy przysiadach dupą do ziemi. Aby rzeczywiście wystąpiły schorzenia kręgosłupa przy podwijaniu to albo trzeba by było tkwić w takiej pozycji kilka godzin (wątpię aby ktoś był w stanie tyle machać pistoletów) ewentualnie obciążenie zewnętrzne wtedy efekt negatywny nastąpi szybciej.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Podobno na samym dole podwijanie ogona jest dopuszczalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Dopuszczalne poniżej kąta 90 w niektórych przypadkach, w których osoba może wykonać już pełny ROM i nic go nie blokuje (prosty kręgosłup, brak sztywności bioder, brak przykurczów i przeciągnięć).

Prawidłowe ATG:




Gorzej jak ktoś się nauczy z dive bombem.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja gdzies troche mniej niz 90 stopni dopiero podwijam ogon, lecz plecy ogolnie sa proste, to zle? ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Ćwiczysz z masą ciała, więc jak konsekwencje będą, to raczej niewielkie, ale jakbyś się przerzucił na ciężary i tam zaadaptował te nawyki to mogłoby być nieciekawie. A filmik mnie cały czas miażdży, mimo że oglądałem go parę razy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia

Następny temat

Dobry trening dla początkującego?

WHEY premium