SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiętki na początek ??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3671
witajcie .........a więc tak...... mam taki problem jeśli chodzi o klatkę piersiową, a dokładnie o jej środek. Słuszałem i czytałem gdzieś że można trening zacząć od rozpiętek, ale czy tak będzie dobrze ? W sumie to już tak nie raz ćwiczyłem i efekty "napompowania po treningu " były widoczne :).....ale paru znajomych mi taki sposób ćwiczenia odradzało :/ więc już sam nie wiem. Pomużcie mi z góry dzięki......aha i jeszcze jedno. Moim problemem jest zrobienie sobie góry klatki ( jak chyba nie jednego ) nie mam juz pomysłów na to .......ćwiczyłem hantlami, sztangą ......metodą progresji ......tylko siła mi poszła a mięcha nic a nic .....ehhh .......czekam na wasze podpowiedzi i propozycje .....jeśli czegoś nie napisałem dopisze :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3671
witajcie ponownie ........mam taki plan na ćwiczenie klatki :

wyciskanie w skosie górnym 3x 12 10 8
wyciskanie hantlami w skosie górnym 3x 12 10 8
wyciskanie na ławce płaskiej 2x 10 8
wyciskanie hantlami na płaskiej 2x 12 8

Fakt .........może nie mam w swoim planie rozpiętek, ale chciałbym od tego zacząć. Dodałem po jednej serii więcej na górna część klatki, żeby w końcu jakoś sie ruszyła masa na niej
Mam nadzieje że to będzie dobre rozwiązanie....... jeśli nie... proszę o rade .......z góry dziękuje .... cya
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
moze powinienes skupiac sie bardzo nad techniką? a konkretniej - nad wyłączeniem barków, a maksymalnym zaangazowaniu miesni piersiwych podczas wyciskania? nad mocnym 'spięciem' klatki? pozatym - faza negatywna powinna byc robiona w miare wolno..

rozpiętki daj jako np. trzecie ćwiczenie - ale nie dawaj go na początek.

https://www.sfd.pl/temat22045/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Nie polecam rozpietek na poczatek- nie potrzebnie zmeczysz tym miesnie przed wazniejszymi wyciskanmiami. Jako pierwsze cwiczenie rob wyciskanie na gore klatki, bo to jest dla Ciebie priorytetem. Pamietaj o poprawnej technice-sztange opuszczasz jak najwyzej (moze nie na szyje, ale niewiele nizej... )Rozpietki rob na sam koniec. Pozdro.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1898
j.w. Rozpietki na koncu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3671
wiecie .........moje ćwiczenia teraz oparłem na technice ale dalej jest to samo :( nic nie rośnie ........zawsze zaczynałem od góry. Ostatnio zmieniłem troche trening, aby potem powrócić znowu do wyciskania sztangą w skosie. Teraz chciałbym zrobić wyciskanie hantlami ( ze skrętem) w skosie w góre .....czy to dobra opcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 130
Wyciskanie płaskie na poczatek!
Rozpietki na koniec!

Co nie zabije,podwujnie mnie wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 334 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7220
ToT a z łaski swojej przeczytałeś co napisał twórca tematu??

"Moim problemem jest zrobienie sobie góry klatki ( jak chyba nie jednego ) nie mam juz pomysłów na to .......ćwiczyłem hantlami, sztangą ......metodą progresji ......tylko siła mi poszła a mięcha nic a nic .....ehhh .......czekam na wasze podpowiedzi i propozycje .....jeśli czegoś nie napisałem dopisze :)"

Czyli może na początek góra a potem płasko, pozdrawiam.

SFD rzondzi :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 325 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12079
Jeżeli ćwiczysz dłużej niż kilka miesięcy możesz spróbować techniki wstępnego zmęczenia mięśni czyli zaczynać od rozpiętek. Być może uzyskasz więcej niż tradycyjnym treningiem. Część ćwiczących tak ma, w tym wielu znanych zawodników.
Zanim to jednak zrobisz zastanów się czy nie ma innej przyczyny. Np. błędów w diecie, regeneracji czy w technice albo po prostu czy nie jesteś zbyt niecierpliwy.
Nie zmieniaj też treningów zbyt często bo nie będziesz wiedział co na Ciebie działa najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3671
no właśnie o to mi chodziło ......faktycznie często zmieniam trening i to może też dlatego ......słuszna uwaga......dzięki sobkr ........dałbym Ci soga ale niestety nie moge :/ a mam jeszcze jedno pytanie ......JAK POWIĘKSZYĆ OBWÓD KLATKI ? .....bo mam niestety niewiele ......jak pisze w moim profilu :( z góry dzięki za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1898
Co za pytani??? Zasuwaj na silke i dobrze sie odzywiaj. Dziwne pytanie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
tomek85 - pierwsze, co musisz zrobic, to zmienić nastawienie/podejście. Nie mozesz jeść, szukac info, isc na treninig z myślą w głowie, ze "napewno znów Ci nic nie urośnie". To błąd! Wszystko zaczyna sie w psychice, która moze naprawde wiele zdziałać (dobrego i zlego). Musisz uwierzyć, ze niedługo klatka Ci ruszy. Oczywiscie dbaj o technike, nie przenos cięzaru na barki, staraj sie pracowac samą klatą. Nie porywaj sie na zbyt duzy ciężar - dobieraj go tak, aby móc ćwiczyć technicznie. Nie zmieniaj treniingu co chwile. Mysle ze 4 tygodnie to minimum zeby móc sie przekonac czy trening przynosi efekty. Mięśnie musza miec czas 'zareagowac' na nowe bodźce A na obwód klatki składają sie takze w duzej części plecy A wiec co do pytania "jak powiekszyc obwód klatki" - ćwiczyć cale ciało na siłowni


Poczytaj sobie to:

https://www.sfd.pl/temat35763/
https://www.sfd.pl/temat35888/
https://www.sfd.pl/temat36015/ 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ziołowe preparaty regeneracyjne

Następny temat

Brzuch

WHEY premium