SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład B/W/T

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

73

Wzrost

170

Staż treningowy

12 miesięcy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1550
Witam.
Mam dietę na masę i zapotrzebowanie niby 3443 kcal, dorzuciłem te + 200, ale nadal waga nie rosła. Dopiero na poziomie 3800 - 3900 kcal waga zaczęła systematycznie wzrastać. Mam jednak pytanie, jak mam rozłożyć BWT.
Daję 2,1 g białka na kg masy ciała = 16,1 % kcal
1,6 g tłuszczu na kg masy ciała = 27,7% kcal
i
7,33g węgli na kg masy ciała = 56,2%
Jest mi ciężko wyrobić się ze zjedzeniem tego wszystkiego, najmniejszy problem z białkiem i tłuszczami, ale taka ilość węgli mnie dobija. Nie mam pojęcia, podbić tłuszcze i zmniejszyć węgle ? Białka nie podbiję bo przy większej ilość odczuwam lekki ból nerek, także wolę nie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 328 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2607
Dziwne, przy 3500 kcal raczej powinieneś już rosnąć. Pracujesz ciężko fizycznie poza siłownią, że takie zapotrzebowanie aż? Co do WW/B/T. Przy takich ilościach trzeba podbijać wartości, niezdrowym żarciem. Ciężko wyrobić takie ilości na ryż itp. Zachowaj 2 - 2,5 g/kg białka, żeby się zbytnio nie zalać, a jeśli jesteś ekto to się nie zalejesz. Węgle uzupełniać zdrowym żarciem w miarę możliwości, ryż itp. musi być, ale część podbijaj czymś co szybko podbija kaloryczność - słodycze, ciastka, mc donald nawet. Czyli białka daj jakoś 180 g, węgli 400 g a tłuszczy 150 g. Razem 3670 kcal, powinno być ok i powinieneś rosnąć, jak nie to dowalaj powoli kcal, co 2 tyg kontroluj. A co do diety to białko wiadomo - mięcho, jaja, twarogi, ryby. Węgle oczywiście jak dasz radę to ze zdrowego żarcia, ryż, ziemniaki, kasze, itp., ale jak będzie ci ciężko to wg mnie podbijaj kaloryczność i węgle/tłuszcze w łatwy sposób, grunt żeby wszystko było wliczone w dietę. Na pewno masa będzie gorszej jakości, ale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 328 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2607
...ale później najwyżej zrobisz dobrą i dokładną redukcję.... : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NIc nie trzeba ze śmieciowego jedzenia dokładać, słodycze to ostatnie co bym polecił. Jedz smacznie duże posiłki kilka razy dziennie i zobaczysz ze to nie takie trudne. Tłuszcz mozesz miec nawet do 2g/kg dalej bym nie szalał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Nie ma co śmieci dorzucać do diety.
Poszukaj może jakiś bardziej skompresowanych form węgli, możesz obciąć węgle i zastąpić tłuszczem, zmniejszyć ilość błonnika/płynów (gdy jest ich za dużo np. 6l wody dziennie, czy ponad 50g błonnika).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1550
Pomyślałem w sumie też nad zakupieniem gainerka. Zabieram pojemniki z jedzeniem do szkoły, ale codzienne przygotowywanie tego zajmuje trochę czasu, a wolałbym to poświęcić czy to na naukę czy na regenerację. To byłaby dobra alternatywa, bo co jak co, jak zjem kilka dużych posiłków to kolejnego mogę nie wcisnąć, i tak w sumie się zdarzało. 3,6 tys kcal za mało, zdecydowanie, nie robię redukcji :DDD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli uważasz ze potrzebujesz to śmiało możesz kupić gainera, najlepiej pij po treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening domatora do oceny

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium