SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład i trening dla męża. Kobieta prosi o konsultacje :)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich! Nie jestem nowa na forum, ale zwykle poruszam się w dziale Ladies Tym razem wzięłam na siebie ułożenie diety i planowanie treningów dla mojego zapracowanego męża (przynajmniej na początku, zanim połknie przysłowiowego bakcyla ) no i chciałam się skonsultować czy to, co wymyśliłam trzyma się kupy... Mam nadzieje, że poświęcicie mi trochę czasu! No to zaczynam od ankiety

Zdjęcia sylwetki na końcu

Wiek : 32
Waga : 91 kg
Wzrost : 179 cm
Staż treningowy: 0
Obwód pasa: 105 cm
Obwód klaty: 110 cm
Obwód uda (środek): 58 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): rower ( niemal codziennie w okresie wiosna-jesień), okazjonalnie biegi, obecnie nic)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : -
Stan zdrowia: b. dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: najbardziej rower, bieganie mniej
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: -
Wrażliwość na stymulanty: -
Cel/problem/opis: Mąż chciałby uzyskać bardziej męską sylwetkę, zlikwidować boczki, wzmocnić/rozbudować górę, naprać siły i być bardziej sexy dla żony

Z moich obliczeń wynika, że TDEE wynosi 2530 kcal, odjęłam 10% by trochę męża odchudzić i wyszło mi ok. 2270 kcal (nie za mało???) podział B 176g (704 kcal), W 120 g (480 kcal) , T 121g (1093 kcal). Przykładowy jadłospis w załączeniu. Warzyw nie wliczałam do miski (warzywa o niskim IG).

Trening ACT wyszperany tu na forum, kilka rzeczy zmieniłam z pomocą atlasu ćwiczeń, by moc go wykonywać w domu (na razie siłka odpada, ale mamy trochę żelastwa w domu, więc myślę, że damy radę).

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Przysiady, później z obciążeniem -(czworogłowe ud),
3. (dwugłowe ud) nie znalazłam żadnego ćwiczenia nie na maszynie, proszę o podpowiedź , jakie można wykonywać w warynkach domowych
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Pompki boczne-(najszersze grzbietu) lub to


(od 2,44 min)
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na
podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej
ławce-(bicepsy),
10.Pompki (tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w
siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

I jak? Nada się czy nie nada?







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
zacznijmy od treningu.
dostep do pro silowni jest rozumiem? czy w domu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
a co dokladnie jest dostepne ze sprzetu?
bo nieco bym zmodyfikowal i postawil na proste podstawy typu FBW.
przysiad, drazek/wioslo, martwy na prostych, wyciskanie lezac na skosie dodatnim sztangi/hantli, wyciskanie zolnierskie, odwrotne pompki+uginanie z hantlami, brzuch co drugi trening 1 cwiczenie silowo drugie izometrycznie np plank.
wszystko po 3-4 serie, zakres powtorzen do 10 do 15 i styka:)
uzupelnic to aerobami i interwalami w dni bez treningu silowego.


co do diety wyglada ok, mozna pomyslec o dodaniu jeszcze wiecej zrodel o3 chocby z orzechow (ala)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sztangielki, gryf prosty, obciążenie łącznie 50 kg (na moje potrzeby kupione, ale się dokupi ) ławka
wszystko co wymieliłeś da rade zrobić w domu

co do zmiany treningu nie ma problemu, zależy mi by były efekty inaczej się zniechęci
orzechy, nasiona jemy, nie wpisałam do rozpiski



Zmieniony przez - lalare w dniu 2016-01-02 21:37:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
mozna jeszcze dla spokoju wykonac podstawowe badania hormonalne, testosteron wolny, estradiol, prolaktyna i kortyzol:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie to dobrze się składa, bo robi badania przy okazji czegoś innego. Z treningiem nie będzie problemu, przyjmę taki jak napisałeś. Dzięki wielkie TomQ-MAG za ekspresowe odp
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wada postawy a kostnienie kręgosłupa.

Następny temat

Ocena diety redukcyjnej

WHEY premium