SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz jakiś problem z tym, ze ktoś po prostu LUBI ćwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Mam problem w tym jak ktoś próbuje wciskać innym bzdury.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja tak ćwiczyłem efekty są na filmiku, na zdjciach, wrzucałem na forum, czyli bzdury to Twoje teorie, a jak jest inaczej to podeprzyj je jakimiś dowodami , pokaż, efekty Twoich metod, ćwiczysz 10 lat, to napewno jesteś świetny .
Aha i jeżeli coś probujesz podważyć, to chociaz podeprzyj się jakąś literatura i to uzasadnij, to nie dla mnie, ale Ty chłopaku szkodzisz ludziom co szukają, dobrych wskazówek i prawdy przede wszytskim.
P.s. nie popłacz się
Pokaz efekty

Zmieniony przez - Lipen w dniu 2009-02-01 13:41:15

Zmieniony przez - Lipen w dniu 2009-02-01 13:42:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1518
rozciągać się trzeba po kazdym ćwiczeniu nóg. Jeżeli ma się jeden trening to raz dziennie, jezeli rano się jeszcze biega to wtedy po bieganiu i po treningu a jezeli ma sie trzy razy to trzy razy. Przy czym nie więcej niż raz dziennie (lub nawet co drugi dzień) rozciągać się porządnie tzn w celu pogłębienia rozciągnięcia. Chodzi o to że mięśnie nóg zmęczone i nierozciągnięte się skracają.
Co do wiedzy o rozciąganiu a umiejętności to uważam ze skoro ktoś ma 50 lat i na treningu tylko siedzi i instruuje to oczywiście szpagatów nie musi robić żeby udowodnić ze się zna, ale jeżeli ktoś ćwiczy i nie robi wszystkich szpagatów to niestety ale nie powinien wypowiadać się w tym temacie jako spec od rozciągania.

BTW uprzedzając ewentualne pytania: szpagaty nie sa konieczne do kopnięć na głowę

Zmieniony przez - K_S_S_W w dniu 2009-02-01 14:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39
Czołem chciałem się dowiedziec kilku rzeczy od bardziej doswiadczonych osob w kwestii rozciagania. Zaczalem sie rozciągac jakis miesiac temu. Tak po 14-20 min dziennie w pokoju, rozgrzewam sie w taki sposob ze troche pomacham łapami, poskacze w miejscu itp, itd. Generalnie głównym celem moich cwiczen bylo zrobienie szpagatu(tureckiego?). Oczywiscie w miare jak kontynuowałem rozciaganie to zaczalem sie ogolnie czuc o wiele lepiej, luzniej i zwinniej ;] Jak mialem lat kilkanascie to chodzilem na aikido a potem na break dance. szpagaty nie byly dla mnie problemem jak i inne szponty zwiazane z rozciagnietym ciałem. Teraz mam 22 lata i chciałem sie zapytac czy to mozliwe wrócic jeszcze do dawnej formy? Nie chodzi mi tu o odpowiedzi typu WSZYSTKO JEST MOŻLIWE jak sie chce tylko o to czy nie uszkodze się? Ponoc jak sie kiedys bylo rozciagnietym to pozniej jest latwiej wrocic do formy. Na dzien dzisiejszy po 2-3 dniowej przerwie tak mnie napier***** na laczeniach kosci udowych z biodrem, ze troche zlapalem parakse.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osiagniecie szpagatu jest mozliwe dopóki nie ukończysz 40 lat, ale z roku na rok idzie coraz gorzej.Musisz robic b. dobrą rozgrzewkę min. 20 min, ale taką fest.No i rozciagaj się codziennie od 15 do 20 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39
mowiac 'bardzo dobrą rozgrzewke' masz na mysli bieganie czy skłony do dołu, na boki, do kolan i takie tam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Szpagat to nie tylko kwestia rozciągnięcia ale też ruchomości stawów. Zwyczajnie nie każdy jest do tego zdolny.
Co do rozciągania różne teorie widziałem i słyszałem. Powiem tyle, że jeden z trenerów z którymi miałem przyjemność ćwiczyć twierdził, że śmiało można rozciągać się codziennie byle bez przesady. Efekty można zobaczyć tutaj: http://www.muaythai.cnet.pl/muayboran/glowna2.html
W menu wybieracie "metody treningowe" a potem "metodyka rozciągania". Warto przeczytać też artykuł


Zmieniony przez - kopt w dniu 2009-02-03 14:36:42

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Barzdo dobra rozgrzewka to np. bieg, aeroby, rower,30 min, wtedy nie powinna wystapic żadna kontuzja tylko rozciąganie zacznij delikatnie, na początku ja zawsze robię 3 ćwiczonka tak, żeby poczuc, że coś tam się naciaga i trzymam po 30 sek. a potem juz staram się na maksa i tez trzymam po 30 sek..W dziale uderzane znajdziesz moją rozpiske treningu, tam przedstawiłem jak wyglada moj plan aerobowy, po takiej rozgrzewce będzie git.A jeżeli nie masz czasu, a chcesz szybko przystąpic do rozciagania, to bieg ok 5 min przysiady z mae geri 20 i przysiady z mawashi tez 20.Czyli przysiad, frontalne, przysiad, frontalne, a potem to samo tylko z okrężnym, ale okrezne to juz na worek, bo nie jestes dobrze rozgrzany i może byc kuku, ale najbardziej polecam te w.w. rozgrzewki, masz 100%, że nic Ci sie nie stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39
dzieki za te cenne informacje. W moim pierwszym poscie napisalem tez cos o bolach w stawach przy biodrach, takich, ze naprawde boli ale po dluzszym cwiczeniu coraz mniej ale jednak boli. Kiedys robilem szpagat na luzie wiec to chyba nie jest nic niechcianego i szkodliwego tylko efekt poczatkowy, jak myslicie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA i BJJ

Następny temat

Rekawice

WHEY premium