SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Reprezentacja Polski w Piłce nożnej

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paweł Janas powołał do kadry na towarzyski mecz z Belgią w Brukseli obrońcę tamtejszego Anderlechtu Michała Żewłakowa - poinformował na oficjalnej stronie internetowej Polski Związek Piłki Nożnej.

Mecz z Belgią odbędzie się w środę o godz. 20.30.

Żewłakow, który występował w drużynie narodowej za kadencji Jerzego Engela i Zbigniewa Bońka, po raz pierwszy otrzymał powołanie od Pawła Janasa.

Po raz ostatni wystąpił w reprezentacji w październiku ubiegłego roku w spotkaniu towarzyskim z Nową Zelandią (2:0).

Do tej pory Michał Żewłakow rozegrał w drużynie narodowej 30 meczów i zdobył jednego gola.

"Jestem bardzo zaskoczony i jeszcze nie dociera chyba do końca do mnie, że będę miał szansę ponownie zagrać w drużynie narodowej - powiedział Michał Żewłakow. - O powołaniu dowiedziałem się we wtorek przed południem, gdy przyjechałem na trening Anderlechtu. Klubowy menedżer poinformował mnie, że jest po rozmowie z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem i trenerem kadry Pawłem Janasem, a ja mam się spakować i jechać do hotelu, w którym mieszka polska reprezentacja. Jeszcze przed południem dołączyłem do kolegów".

Obrońca Anderlechtu ze spokojem podchodzi do decyzji selekcjonera. "Staram się nie myśleć o tym dlaczego, po co? Trener mnie powołał, stawiłem się na zgrupowaniu i tak, jak pozostali koledzy przygotowuję się do meczu. Próbuję skoncentrować się tylko na spotkaniu z Belgią i nie przeżywać zbytnio pierwszego po długiej przerwie powołania do kadry" - dodał Żewłakow, który pierwotnie w środę miał komentować mecz dla polskiej telewizji.

"Bardzo się cieszę, że trener zdecydował się sięgnąć po mnie. Dla mnie fakt, że zagramy z Belgią i w dodatku w Brukseli ma dodatkowe znaczenie, gdyż tutaj mieszkam i występuję na co dzień. Z pewnością moja reputacja w Belgii na tym nie ucierpi" - zakończył Michał Żewłakow.



كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Szkot Douglas McDonald będzie arbitrem głównym towarzyskiego meczu piłkarskiego Belgia - Polska, który zostanie rozegrany w środę w Brukseli. Jego asystentami będą Alan Cunningham i Tom Murphy.

Wtorkowy mecz drużyn młodzieżowych Belgii i Polski w Moens poprowadzi inny Szkot Iain Brines.



كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Najbardziej mnie zdernerwowala postawa dziennikarzy wzgledem Jerzego Dudka... obsmarowali go rowno ... przez to ze nie przyjechal na to spotkanie.
Na jego miescu tez bym zostal w Anglii ..


------------------------------
... And Justice for All ...
------------------------------

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 20.2.03 pustynią SFD

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
ja nawet nieznam powodów dlaczego nieprzyjechał


كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Przebywająca w Brukseli piłkarska kadra przygotowuje się do środowego meczu towarzyskiego z Belgią, we wtorkowe przedpołudnie gościła u konsula generalnego RP w Belgii.
W spotkaniu u konsula uczestniczyli również Polacy na stałe mieszkający w Belgii, w tym dwaj byli reprezentanci Polski, występujący w tamtejszych klubach Włodzimierz Lubański i Stanisław Gzil. Ten drugi jest cenionym szkoleniowcem w Belgii. Na dziennikarskiej giełdzie jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do objęcia posady trenera klubu z Antwerpii.

"Spotkanie w ambasadzie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Wszyscy jesteśmy już jednak myślami przy środowym meczu z Belgią. Pogoda dopisuje. W Brukseli jest słonecznie i ciepło. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, jakie mamy w hotelu Sheraton Four Points. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Zawodnicy chwalą sobie komfortowe warunki zakwaterowania oraz jakość posiłków, przygotowywanych przez kucharzy hotelowej restauracji. Gdyby jeszcze w środowym meczu udało się osiągnąć korzystny wynik, to wyjeżdżalibyśmy z Brukseli w znakomitych humorach" - powiedział szef organizacyjny ekipy Zdzisław Kręcina.

We wtorek Paweł Janas zdecydował się powołać jeszcze jednego piłkarza do kadry na środowy mecz z Belgią. Jest nim obrońca Anderlechtu Bruksela Michał Żewłakow.

"Selekcjoner zdecydował się na powołanie Michała Żewłakowa, gdyż nie wiadomo, czy w środowym spotkaniu wystąpi Jacek Bąk, który nie bierze udziału w treningach. Przypomnę, że obrońca Lens uległ zatruciu pokarmowemu. Lekarz kadry robi wszystko co w jego mocy, by Jacek mógł wystąpić w meczu z Belgią. Bąk nie wyjeżdża ze zgrupowania i mam nadzieję, że uda mu się wrócić do pełni sił" - powiedział kierownik reprezentacji Krzysztof Rola-Wawrzecki.

"O powołaniu dowiedziałem się we wtorek przed południem, gdy przyjechałem na trening Anderlechtu. Klubowy menedżer poinformował mnie, że jest po rozmowie z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem i trenerem kadry Pawłem Janasem, a ja mam się spakować i jechać do hotelu, w którym mieszka polska reprezentacja. Jeszcze przed południem dołączyłem do kolegów" - powiedział Michał Żewłakow, który w środę miał w telewizji komentować mecz z Belgią.

Powołanie Michała Żewławkowa było możliwe dzięki rozmowie dwóch prezesów - PZPN Michała Listkiewicza i Anderlechtu Bruksela Rogera vanden Stocka. "Termin powołania piłkarzy z klubów zagranicznych dawno minął, ale dzięki dyplomatycznym zabiegom Michała Listkiewicza udało się przekonać prezesa Anderlechtu" - przyznał Wawrzecki.

"Cieszy mnie fakt, że do zdrowia wraca Mirosław Szymkowiak. Pomocnik Wisły bierze udział w treningach. Jego występ w spotkaniu z Belgią jest bardzo prawdopodobny" - przyznał selekcjoner Paweł Janas.

Mecz Belgia - Polska rozpocznie się w środę w Brukseli na stadionie Króla Baudoina o godzinie 20.30.





كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Zmieniony przez - Majma w dniu 2003-04-29 22:28:07

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Polska zremisowała z Belgią 0:0 w towarzyskim meczu piłkarskich reprezentacji młodzieżowych, rozegranym w belgijskim Mons.
Belgia - Polska 0:0

Sędziował: Iain Brines (Szkocja).

Skład reprezentacji Polski: Tomasz Kuszczak - Kamil Kuzera, Michał Stasiak, Jacek Kowalczyk (71, Mariusz Mowlik), Sebastian Mila - Łukasz Madej (46, Paweł Strąk), Marcin Burkhardt, Patryk Rachwał (46, Michał Goliński), Tomasz Mazurkiewicz (59, Maciej Iwański), Marcin Nowacki - Bartosz Ślusarski (66, Bartłomiej Socha).

Początek spotkania przebiegał pod znakiem lekkiej przewagi reprezentacji Polski. Piłkarze Edwarda Klejndinsta w pierwszych 20 minutach przeprowadzili kilka składnych akcji, ale zabrakło wykończenia. Później gra się wyrównała.

Po przerwie oba zespołu miały kilka okazji do zmiany wyniku. Najlepszej sytuacji w polskim zespole nie wykorzystał Michał Goliński. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.


كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3495
Dzisiaj mecz Belgie-Polska. Wszyscy jesteśmy ciekawi jak im pójdzie

Pozdrawiam

"Pij mleko, będziesz wielki"

Boisko żywe,diabeł martwy
boisko martwe,diabeł żywy

/ks/Bosko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Mimo problemów personalnych w kadrze dobry humor nie opuszcza Pawła Janasa. Podczas zgrupowania cały czas opowiada żarciki, anegdoty. Dziennikarz "Super Expressu" uznał, że polska kadra nie miała tak dowcipnego selekcjonera od czasów... Kazimierza Górskiego.
- Boję się, że Liberda zaraził się od trenera Jacka Kazimierskiego - powiedział Janas. - Przychodzi wczoraj do mnie i zgłasza gorączkę. Zupełnie jak kiedyś Jacek. Jak graliśmy razem w Legii, to też przed każdym ważnym meczem dostawał nagle temperatury.

Piłkarze szykowali się do popołudniowego spaceru. Na przechadzkę wybierali się razem Mirosław Szymkowiak i Artur Wichniarek.

- Patrzcie, "Wichniar" załatwia sobie, żeby "Szymek" po starej znajomości z Widzewa podawał tylko do niego, a nie do Niedzielana. Ten pewnie teraz rozmawia o tym samym z Zającem - powiedział Janas.

Marcin Zając rozmawiał długo z Michałem Żewłakowem. - Na lewej obronie Belgów zagra facet, który wygryzł "Żewłaka" ze składu Anderlechtu. Michał już załatwił z Zającem, żeby kilka razy wkręcił go w ziemię. Dzięki temu Żewłakow wróci do składu - stwierdził Janas.

Selekcjoner reprezentacji Polski potrafił z dystansem i humorem spojrzeć na kolejne osłabienie - Jacek Bąk wrócił do domu. - Był tak słaby, że przestał rzucać cień. W poniedziałek na kolację wypił tylko herbatę, a i tak go po niej goniło. Nie może zjeść niczego. Doszło do tego, że cieszył się, iż cukier rozpuszcza się w herbacie i może sobie wsypać kilka łyżeczek. To jego jedynie pożywienie - opowiadał Janas.

"Janosik" miał wczoraj dylemat. Nie wiedział, kogo mianować kapitanem na mecz z Belgią.

- Będzie nim ten, kto ma najwięcej występów w kadrze. Dobry byłby Świerczewski, bo ma ich z siedemdziesiąt, ale wiem, że dziennikarze nie chcą, żeby on grał w reprezentacji. Wychodzi na to, że kapitanem będę ja. - po raz kolejny zażartował trener.

Janas ma też kłopot z napastnikami. Być może skorzysta więc z Marcina Żewłakowa, który przyjedzie na mecz, żeby... komentować dla Polskiego Radia.

- Jak ktoś wypadnie po ostatnim treningu, to może wezmę Marcina. Jak nie będzie mógł, to i tak mam w zapasie kilku niezłych napastników. Na meczu będą Włodek Lubański, Stasio Gzil i Andrzej Szarmach. Wybiorę jednego z tej trójki - po raz nie wiadomo który rozbawił dziennikarzy selekcjoner.


كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Michał Żewłakow jest zaskoczony powołaniem w ostatniej chwili do piłkarskiej kadry Polski. Deklaruje jednak, że jest gotów pomóc jej w odniesieniu zwycięstwa w towarzyskim meczu nad Belgami. Wywiad z Michałem Żewłakowem w Gazecie Wyborczej.
Jak to się stało, że został Pan powołany do reprezentacji?

W poniedziałek przyjechałem na trening Polaków, bo byłem umówiony z dziennikarzem na wywiad. Chciałem się spotkać z kolegami, porozmawiać. Ale po zajęciach zawołał mnie trener Janas. Zapytał, czy jest taka możliwość, żebym dołączył do kadry. Byłem totalnie zaskoczony, ale ostatecznej decyzji nie podjąłem. We wtorek rano przyjechałem normalnie do klubu. Zawołał mnie menedżer Anderlechtu Michel Verschueren i powiedział, że mam jechać na zgrupowanie. Wróciłem do domu, zacząłem pakować torbę. Poprosiłem żonę, by mnie zawiozła do hotelu. Była w szoku, myślała, że żartuję.

Skorzystał Pan na nieszczęściu Jacka Bąka...

- Tak bywa. Jestem zmartwiony, że jest tyle kontuzji. "Oli", Jurek Dudek czy Jacek Bąk na pewno byliby wzmocnieniem, także psychicznym, dla drużyny. Ale to nie moja wina. Trzeba pomóc reprezentacji, więc jestem gotowy.

Do gry od pierwszej minuty także?

- Tak. Od miesiąca trenuję na pełnych obrotach. Jestem ambitny, walczę o miejsce w składzie Anderlechtu, które straciłem na początku rundy. Podczas przygotowań bolało mnie ścięgno Achillesa, ale zaciskałem zęby i trenowałem. Ból ustąpił, niestety w pierwszym meczu, w którym zagrałem od początku, musiałem zejść w 20. min. Naderwane ścięgno leczyłem siedem tygodni. Moje miejsce zajął 22-letni Olivier Deschacht, zespół wygrywa mecz za meczem, a trener nie zmienia jedenastki. Ale mój upór w tych nieszczęśliwych okolicznościach został nagrodzony.

To powołanie komplikuje Panu kilka rzeczy...

- Rzeczywiście. Podczas wtorkowego treningu mieliśmy bratem Marcinem nagrywać reportaż dla belgijskiej telewizji. W środę miałem komentować mecz dla TVP. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją okoliczności i mi wybaczą. Dzwoniłem do Janusza Basałaja i okazało się, że on się rozchorował i nie przylatuje do Brukseli. Mecz ma komentować Tomasz Jasina.

Jakie znaczenie ma dla Belgów mecz z Polską?

- Bardzo duże. W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym przegrali z Chorwacją 0:4. Z nami będą chcieli zmazać plamę. Traktują nas jako solidnego przeciwnika. Tu wciąż pamięta się, że graliśmy w mistrzostwach świata, trochę nas nawet dowartościowują, by ewentualna wygrana miała większe znaczenie. Belgowie potrzebują psychicznego wsparcia. Po mundialu z kadrą pożegnali się m.in. Walem, de Wilde i Wilmots. W meczu z nami także zabraknie paru kontuzjowanych graczy, są debiutanci. Nie są wcale w lepszej sytuacji niż my.


كل واحد حيا
mAt3uSz

"Tak to czuje,co jest chwilą tu jest,wszystko zmienne,drogi kręte,nie polegne,życie płynie,wierzę w siebie to starczy - Panta Rhei samo życie, sagi ciąg dalszy" -()Panta Rhei by Owal/Emcedwa()

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
.

------------------------------
... And Justice for All ...
------------------------------

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 20.2.03 pustynią SFD

Zmieniony przez - gokuson w dniu 2003-04-30 21:27:32

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liga francuska

Następny temat

Struktury kibiców w Polsce

WHEY premium