SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystko o reprezentacj Polski w p.nożnej

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270
Na tym poscie będzie mogli sie dowiedzieć wszystkiego co się dzieje z biało czerwonymi - licze wspołprace z waszej strony także



Historia :.


--------------------------------------------------------------------------------


Polska Reprezentacja w Piłce Nożnej to nie tylko zawodnicy którzy obecnie grają w naszej kadrze.

Pierwszy oficjalny mecz kadry odbył się w 1921 roku.

"Biało-Czerwonych" barw broniło 765 zawodników. Ich dziełem jest 1070 zdobytych bramek, ale również 908 straconych.



SUKCESY :.

Olimpiada:
Złoty medal (Monachium 1972)
Srebrny medal (Montreal 1976) i (Barcelona 1992)


Mistrzostwa Świata:
3 miejsce (RFN 1974) i (Hiszpania 1982)
Finały MŚ (1938, 1974, 1978, 1982, 1986, 2002)


Mistrzostwa Europy:
Jak do tej pory Polska nie zdołała awansować do finałów ME.


NAJWAŻNIEJSZE DATY :.

1919 - 21 XII w Krakowie powstaje PZPN. 31 delegatów wybiera prezesem Edwarda Cetnarowskiego.
1921 - Pierwszym mistrzem Polski Cracovia. 18 XII w Budapeszcie Polska rozgrywa pierwszy mecz międzypaństwowy, przegrywamy z Węgrami 0 do 1.
1922 - 28 V Sztokholm. W trzecim występie pierwsze zwycięstwo biało - czerwonych, pokonujemy Szwecję 2 do 1.
1923 - PZPN przystępuje do FIFA
1936 - Polska zajmuje IV miejsce na turnieju piłkarskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie.
1938 - 5 VI Strasbourg, w pierwszym występie na mistrzostwach świata przegrywamy z Brazylią 5 do 6. Bohaterem zakończonego dogrywką spotkania był zdobywca czterech goli Ernest Wilimowski
1954 - PZPN zostaje członkiem UEFA
1972 - Igrzyska Olimpijskie w Monachium kończą się zwycięstwem Polski.
1973 - 17 X remisujemy na Wembley z Anglią 1 do 1, awansujemy do finałów mistrzostw świata.
1974 - Polska zajmuje III miejsce na mistrzostwach świata w RFN. Grzegorz Lato z 7 golami królem strzelców turnieju.
1976 - Wicemistrzostwo olimpijskie w Montrealu.
1978 - Polska zajmuje wraz z Niemcami V-VI miejsce w mistrzostwach świata w Argentynie
1982 - Mistrzostwa świata w Hiszpanii, Polska po raz drugi w historii zajmuje III miejsce.
1986 - Mistrzostwa świata w Meksyku, ostatni jak na razie turniej z udziałem polskiej drużyny.
1992 - Wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie.
1999 - Podczas obchodów 80-lecia PZPN ogłoszono jubileuszową jedenastkę: Tomaszewski, A. Szymanowski, Żmuda, Gorgoń, Musiał, Boniek, Deyna, Maszczyk, Lato, Lubański, Gadocha. Trenerem 80-lecia wybrano Kazimierza Górskiego, piłkarzem Zbigniewa Bońka.


Historia naszej polskiej reprezentacji zawiera zarówno wiele momentów radosnych, jak i tych o których jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Wspaniałe występy zawsze będą miały swoje miejsce w naszej pamięci, ale nie możemy zapominać o porażkach. Nie chodzi tu tylko o prezentowanie takich meczy ku przestrodze i kultywowanie starej prawdy, że człowiek uczy się na własnych błędach. Również porażki polskich piłkarzy potrafiły tchnąć ducha nadziei w serca fanów futbolu. Pokazywały jak niewiele nam brakuje do światowej czołówki.

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
Z 30. na 29. miejsce awansowała reprezentacja Polski w opublikowanym dziś rankingu Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (FIFA). Na czele zestawienia niezmiennie znajduje się Brazylia, która tak jak przed miesiącem wyprzedza Francję i Hiszpanię.

Podaruj dzieciakom coś od siebie http://www.pajacyk.pl/ <--------- just do it !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


Stadiony Narodowe :

Z KRONIKI STADIONU:

Stadion Śląski, usytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, to największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca 1956 roku, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu.
Już 20 października 1957 roku Gerard Cieślik, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego piłkarstwa, dwoma wspaniałymi bramkami zapewnił naszej narodowej drużynie piłkarskiej zwycięstwo nad ówczesną drużyną Związku Radzieckiego (2:1). To tutaj wiele lat później drużyna Kazimierza Górskiego, pokonując Anglię (2:0, 6 czerwca 1973 r.) i Walię (3:0, 26 września 1973 r.), rozpoczęła wspaniałą serię zakończoną zdobyciem trzeciego miejsca w Mistrzostwach Świata w RFN w 1974 r.

Również podopieczni Antoniego Piechniczka właśnie w Chorzowie zapewnili sobie awans do finałów Mistrzostw Świata w 1986 roku w Meksyku, remisując z reprezentacją Belgii (0:0, 11 września 1985).Wcześniej, bo 2 maja 1981 roku, zwycięstwo 1:0 w meczu z NRD w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 1982 roku w Hiszpanii dało początek pierwszemu awansowi do finałów pod wodzą Piechniczka.
W swojej przebogatej historii Stadion Śląski gościł wiele gwiazd światowej i europejskiej piłki Wśród nich byli m.in. Jaszyn, Pele (25 maja 1960 r. "król futbolu" gościł w Chorzowie z drużyną Santosu), Di Stefano, Cruyff czy Bobby Charlton. Do tego dochodzi oczywiście cała plejada polskich sław piłkarskich z Lubańskim, Deyną, Lato, Szarmachem, Tomaszewskim, Bońkiem...

Rekord frekwencji - 120.000 widzów na chorzowskim "stutysięczniku" padł 18 września 1963 roku, kiedy Górnik Zabrze rozgrywał spotkanie w eliminacjach Pucharu Europy Mistrzów Krajowych z Austrią Wiedeń (1:0).Taka widownia już nigdy więcej nie zasiadła na tym obiekcie. Przebudowy i rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa znacznie zmniejszyły ilość miejsc na widowni.
Wiele wspaniałych wspomnień związanych ze Stadionem Śląskim mają także kibice żużla. Aż sześć razy odbywały się tu światowe finały indywidualne, drużynowe i par. W 1973 roku na torze tego stadionu polski żużlowiec, Jerzy Szczakiel zdobył złoty medal w indywidualnych Mistrzostwach Świata.
Warto pamiętać, że oprócz imprez piłkarskich i żużlowych mnóstwo emocji dostarczyli również kibicom lekkoatleci i kolarze. Obiekt gościł zresztą nie tylko sportowców, odbywały się na nim wielkie imprezy artystyczne. W ostatnim czasie Stadion stał się miejscem organizacji koncertów rockowych. Koncerty zespołów AC/DC i The Rolling Stones były prawdziwą ucztą dla fanów tej muzyki.

"Uroczyste otwarcie"
Imponująco wypadła uroczystość otwarcia Stadionu Śląskiego. Na trybunach zasiadło ponad 90.000 widzów, którzy ze wszystkich stron zagłębia węglowego ciągnęli do Chorzowa, od wczesnych godzin rannych. Trudno było co prawda ustalić, jakie miasto było najliczniej reprezentowane, ale jedno jest pewne - żadne wydarzenie sportowe nie wywołało na Śląsku tak dużego zainteresowania.
Organizatorzy nie pozwolili się nudzić 90-tysięcznej widowni. Przygotowali dla niej szereg przyjemnych niespodzianek, z których kilka wzbudziło ogólny podziw. Trudno doprawdy było skoncentrować uwagę na jednym popisie. Na stadionie działo się bowiem wciąż coś nowego. Najpierw przeleciała nad głowami widzów z potężnym świstem trójka srebrzących się w słońcu odrzutowców. Później oglądaliśmy w akcji dwupłatowce, które zrzucały na widownię wiązanki kwiatów, po czym nastąpiła defilada sportowców, ponad tysiąc dziewcząt i chłopców, kierowanych przez znanego działacza gimnastycznego Chruszcza, przemaszerowało sprężystym krokiem przed oczyma widzów, wznosząc do góry zrzeszeniowe sztandary i emblematy.
Oficjalnego oddania stadionu sportowcom polskim, dokonał przewodniczący Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie - tow. Nieszporek, wygłaszając okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił ofiarność górnośląskiego społeczeństwa na rzecz budowy stadionu i życzył sportowcom polskim sukcesów.
Z kolei - w imieniu sportowców, piłkarz chorzowskiego AKS, Wieczorek, podziękował budowniczym stadionu za ich wysiłek. Uroczystość otwarcia zakończona została wyciągnięciem na maszt polskiej flagi narodowej i flagi olimpijskiej...

STADION WE WSPOMNIENIACH

GERARD CIEŚLIK: Reprezentacja Polski odnosiła na Stadionie Śląskim swoje najważniejsze sukcesy. W latach, kiedy grałem, zawodnicy ze Śląska stanowili 50% drużyny, teraz to się niestety zmieniło...
Trenerzy Górski i Piechniczek osiągali tu bardzo dobre wyniki. Na tym stadionie zdobywaliśmy awanse do Mistrzostw Świata, pamiętne są bramki Deyny i Buncola...
Mam oczywiście także wiele prywatnych, bardzo miłych wspomnień związanych z tym niezwykłym obiektem. Wszyscy pamiętają dwie bramki, które strzeliłem Jaszynowi w meczu z ZSRR, jednym uderzeniem łamiąc poprzeczkę jego bramki. Ten wynik to nie była tylko moja zasługa. Cała drużyna swoją wspaniałą grą zasłużyła wtedy na zwycięstwo - wszyscy moi koledzy z boiska byli znakomici.

ANTONI PIECHNICZEK: Moje wspomnienia związane ze Stadionem Śląskim sięgają czasów, kiedy grałem w szkółce profesora Murgota. W 1959 roku w wygranym 5:0 meczu z Gwardią Warszawa zdobyliśmy tu Mistrzostwo Polski Juniorów w Piłce Nożnej. Miałem wtedy 17 lat.
Potem były lata gry w "Ruchu", mecze w Europejskich Pucharach. Bardzo ważny był dla mnie mecz sprzed 20 lat - 2 maja 1981 roku po bramce Andrzeja Buncola wygraliśmy z NRD. Wynik ten zdecydował o awansie drużyny do Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Cztery lata później bezbramkowy remis z Belgią także dał nam awans do Mistrzostw w Meksyku 1986. Krótko mówiąc Stadion Śląski kojarzy mi się przede wszystkim ze znaczącymi sukcesami polskich piłkarzy.

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


LEGIA :

Stadion Wojska Polskiego
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Łazienkowska 3, Warszawa



Charakterystyka
Pojemność: 13 278 - wszystkie krzesełka
Trybuna Odkryta (Żyleta): 4 200 miejsc
Trybuna Kryta i przed Krytą: 5 078 miejsc
Łuk od Łazienkowskiej: 2 000 miejsc
Sektor Gości: 2 000 miejsc

Wymiary boiska: 105 x 68 m

Oświetlenie: 1100 lux


Historia
Obiekt oddano do użytku 10 sierpnia 1930 r. Wówczas był to najnowocześniejszy obiekt w kraju. Legia rozgrywa mecze na tym stadionie do dziś... Tygodnik sportowy "Stadion" donosił: "Monument i chluba sportu polskiego - stadion im. Marszałka J. Piłsudskiego gotowy! Trwająca ad trzech lat budowa stadionu wojskowego im. marsz. Piłsudskiego dobiega końca... czytaj całość

Dojazd
- z Dworca Centralnego autobusem 151 (do przystanku TORWAR)
- z Centrum (Rondo Dmowskiego) w kierunku Praga (przystanek przy Forum) autobusami: 107 (ROZBRAT), 151 (TORWAR), 171 (TORWAR)

Aktualny rozkład autobusów znajduje się na stronie www.ztm.waw.pl. 

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


ZAWISZA :.

ZAWISZA

Pojemnosć stadionu: 20,000

Wymiary: 105 m x 68 m

Oswietlenie: 1400 luksów

Stadion klubu: Zawisza Bydgoszcz

Adres: Zawisza Bydgoszcz, Bydgoszcz

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


Jeszcze raz stadion ZAWISZA

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


LECH :.





Pojemność: 18.000
Wymiary: 112 x 78 m
Oświetlenie: 1960 luksów
Rok założenia: 1922
Adres: ul. Bułgarska 5/7, Poznań


Stadion Lecha Poznań to jeden z najlepszych obiektów tego typu w polsce. Jego otwarcie datuje się na 23.08.1980, więc nie jest to zbyt stary stadion, ale też nie aż taki nowoczesny, lecz do tej nowoczesności właśnie dąży się w Poznaniu. Architektura obiektu przy Bułgarskiej prezentuje się średnio, ładne i charakterystyczne są tylko maszty oświetleniowe, reszta stadionu wygląda raczej śrenio. Trzy główne i pierwotne trybuny powstały na nasypach, zainstalowano na nich niebieski i białe krzesełka. W oczy rzucją się także brzydkie stanowiska komentatorski, które trochę nie pasują do reszty.

Pojemność stadionu wynosi obecnie ok. 20 tysięcy miejsc, łącznie z nową, tymczasową trybuną zachodnią, zainstalowaną specjalnie na mecz Polska - Kamerun (0:0). Boisko o wymiarach 112 na 78 m posiada własny system nawadniania i jest oświetlane przez jupitery o mocy 1980 lx (wybudowane w 1987 roku). Obok stadionu znajduje się niezbyt zadbany parking samochodowy mogący pomieścić 900 aut. Ciekawie prezentują się szatnie z łaźniami, do których prowadzi tunel pod wschodnia trybuną, mieszczą się one w osobnym budynku.

W lutym został skończony projekt modernizacji stadionu, nad którym pracowano 7 miesięcy. Obejmuje on budowe zadaszenia całego obiektu i dobudowanie stałej, czwartej trubyny. Planuje się także zainstalowanie podgrzewanej murawy i remont parkingu. Stadion będzie nowoczesny i funkcjonalny. Obecnie trwają rozmowy dotyczące pozyskania inwestora, który wybuduje wokół stadionu rekreacyjno-sportowo-handlowy - Lech Kompleks. Jest to możliwe, ponieważ rada miasta przekazała stadion w 40-letnią dzierżawę Lechowi, a mimo tego i tak miasto utrzymuje obiekt. Daje to klubowi możliwość rozbudowy i zagospodarowania gruntami wokół stadionu, z czego Lech Poznań chętnie korzysta. Oprócz rozbudowy i modernizacji obiektu działacze klubu chcą nazwać stadion imieniem legendarnego, polskiego piłkarza (jeszcze nie wiadomo którego). Przyszłość poznańskiego obiektu wygląda bardzo obiecująco, miejmy nadziję, że znajdzie się inwestor, który pomoże w realizowaniu planów działaczy...

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


LECH POZNAŃ

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


Łódź - Stadion Widzewa

Pojemność: 12 500
Oświetlenie 1 600 lux
Boisko: 106m x 70m
Klub: Widzew Łódź
Adres: Piłsudskiego 138, Łódź, 92-300


Pojemność stadionu nie jest oszałamiająca, lecz na polska ligę 12 tysięcy w zupełności wystarczy, tym bardziej, że wszystkie miejsca na stadionie są siedzące i nie są to drewniane ławki (jak na większości polskich stadionów), lecz ładnie wyglądające i wygodne plastikowe krzesełka. Obiekt mieści się przy alei Piłsudskiego 138, oświetlony jest przez cztery maszty, których łączna moc wynosi 1 600 luxów, boisko ma wymiary 106 na 70m. Stadion ładny i funkcjonalny.

Budowa stadionu Widzewa została ukończona w 1930 roku, trwała dwa lata. Na placu o wymiarach 100 na 300m przy al. Piłsudskiego oprócz stadionu powstały mniejsze boiska, czterotorowa bieżnia, rzutnie oraz skocznia lekkoatletyczna. Uroczyste otwarcie, na którym zjawiło się wielu znakomitych gości odbyło się 30. maja 1930 roku, na inauguracje Widzew zagrał ze Skrą Warszawa... I przegrał 1:5. Do roku 1977 swoje mecze Widzew grał u siebie, lecz gdy łodzianie awansowali do europejskich pucharów okazało się, ze ich stadion nie spełnia europejskich norm... Kolejne mecze musiały być rozegrane na (wtedy) bardziej nowoczesnym stadionie ŁKS. Ten stan nie trwał zbyt długo. Po kilku latach renowacji stadion Widzewa przewyższył klasą obiekt ŁKS.

Trybuna pod masztami popularnie zwana "prostą" podzielona jest na 9 sektorów (od C3 do C11). Pomieści łącznie 5 000 widzów, jest najpojemniejszą trybuną na stadionie. Doping z tej trybuny podczas meczy Widzewa jest bardzo dobry, rozkręcają go kibice z fan klubu e-Widzewiak.

Na trybunie D (pod zegarem, sektory D1 - D6) zasiadają najwierniejsi fajni Widzewa. Chociaż miejsc jest tylko 2 000, to na mecze na tej trybunie zjawia się nawet 2 500 kibiców, którzy przez cały mecz tworzą niepowtarzalną atmosferę. Przed zainstalowaniem krzesełek w tym sektorze zjawiało się nawet do 4 000 widzewiaków.

"Niciarka", czyli sektor za torami zwany także NSS (North Side Supporters) obejmuje sektory B1 do B6, znajduje się naprzeciwko sektora pod zegarem. Na "Niciarkę" przychodzą aktywni kibice, którzy tworzą porównywalny doping, do tego z trybuny z naprzeciwka. Kiedyś na tym sektorze były miejsca tylko dla kibiców przyjezdnych.

Sektor dla gości znajduje się na łuku, pomiędzy trybuną "prostą" a NSS, zasiadają tam tylko kibice gości, maksymalnie może ich być ok. 800. Kibiców przyjezdnych od miejscowych dzieli podwójny, solidny płot z drutem kolczastym (!) oraz dwie bramy.

Na stadionie znajduje się także sektor rodzinny, co jest rzadkim zjawiskiem na polskich obiektach. Istnieje on od sezonu 2001/02, są to miejsca (jak nazwa wskazuje) dla rodzin. Sektor usytuowany jest na łuku, pomiędzy NSS a trybuną główną.

Trybuna główna (sektory A1-A8) może pomieścić łącznie 1 800 widzów. Część trybuny jest zadaszona, znajduje się tutaj sektor dla VIP-ów (A2-A4), loża dla prasy (A1), gdzie są miejsc wyposażone w pulpity oraz kabiny komentatorskie. Oprócz tego są także miejsca dla zwykłych kibiców, nie zadaszone (sektor A7 i A8).

Stadion Widzewa jest kompletny. Jedyną wadą jest to, iż nie wszystkie trybuny są zadaszone, lecz tylko jedna, a to i tak nie w całości... Jednakże w Polsce nie ma zdecydowanie lepszego stadionu, od łódzkiego obiektu. Dlatego właśnie często ten stadion jest odwiedzany przez piłkarska reprezentacje Polski. Dwanaście tysięcy miejsc siedzących, sektor rodzinny, loże dla VIP-ów, bardzo dobre oświetlenie, wspaniali kibice, to wszystko sprawia, ze mecze na Widzewie to widowiska wysokiej (polskiej) klasy.

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


Lubin - Stadion Zagłębia

Pojemność: 25 000
Klub: Zagłębie Lubin
Adres: M. Curie - Skłodowskiej 98
Tel: 076 847 86 42

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


GALERIA POLSKICH KIBICÓW

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270


NEXT

http://www.sfd.pl/temat132515/ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
http://www.sfd.pl/temat130326/ - JUVENTUS TURYN

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Zdobywców Pucharów 1983/84

Następny temat

PZPN

WHEY premium