SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja->siła->masa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

chiałbym zwiększyć siłę i masę bez nabrania dodatkowej ilości tłuszczu.
Trening obwodowy 3 razy w tygodniu, średnie ciężary (10 powtórzeń), nacisk głównie kładę na duże partie mięśni (przysiady, martwy ciąg, klatka), 2 razy w tygodniu bieganie (jednorazowo około 10km), dodatkowo siatkówka plażowa i rower.

2) wiek: 26 lat
3) waga/wzrost: 72 kg / 177 cm
4) staż treningowy: sporo treningów na studiach, od dwóch lat totalnie się zapuściłem, aktualnie trenuje przez miesiąc (b.intensywnie) i wracam do formy. Początkowo sporo biegałem, zrzuciłem 10 kg w b.szybkim czasie i trochę spaliłem mięśnie :(
5) cel cyklu: Redukcja->siła->masa
6) stosowane już wcześniej suplementy: brak
7) stosowane wcześniej spalacze: brak
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od: brak
9) ilość dni wolnych od kreatyny: brak
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)
dieta jest nisko tłuszczowa, gotowanie na parowarze, ok 4 posiłków dziennie, piersi, ryby, ryż, warzywa, twarogi... Kiepsko z apetytem jak na razie
11)przewidziane finanse na cykl
12) uwagi i sugestie: chciałbym wspomóc się suplementami, budżet około 200zł na początek

Zastanawiam się nad dobrej jakości białkiem:
1. Scitec nutrition - 100% Whey protein professional 2350g
2. Optimum - Whey Gold Standard 100% - 2270g
3. Trec - Whey 100 - 2275g

Czy jest sens w kupnie samego białka, ewentualnie dorzucić aminokwasy całodzienne? Czy lepiej będzie poczekać i zrobić cykl na kreatynie?
Treningi mam intensywne, jestem zdeterminowany i nie odpuszczę :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
aminy całodziennie to jakby białko w tabletkach, raczej odpusc
to czy potrzebujesz kupić białko musisz sam wiedziec, przelicz +/- ile g białka dziennie zjadasz

nadal chcesz redukować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To przeliczanie ciężko mi wychodzi jeszcze, ale obliczyłem, że jest go trochę za mało. Wagę mam niską więc redukcji nie chce, ale zdecydowanie chcę trochę to wyrzeźbić i potem stopniowo zwiększać masę. Mam teraz trochę więcej czasu więc i do ćwiczeń się przykładam solidnie. Nie mam potrzeby z dnia na dzień zobaczyć efektów ale widze po sobie, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Czy samo białko powinno przyśpieszyć pewne procesy? Nie mam ciśnienia na suple ale jeżeli ma to trochę pomóc to czemu nie.

Zmieniony przez - drinkman1 w dniu 2013-08-07 20:27:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
jesli brakuje bialka to kup proch
o jakie procesy Ci chodzi?
nie wyrzeźbisz ciała bez redukcji, ewentualnie bilans na 0 i podręcisz mocniej aero
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biegać mogę więcej, to nie problem, po siłce też aero mogę robić, ale czy to nie będzie kłóciło się z chęcią pozyskania masy i siły? Pewnie powinno być odwrotnie, najpierw masa potem redukcja, ale nie mam ochoty znowu się spompować. Wolę to zrobić powoli i dojść systematycznie do rzeźby i powoli łapać kilogramy. Czy jest sens kupować białko, jeśli tak to które? Może coś innego na początek? BCAA? Ogólnie czaje baze, mam zapier... i nie marudzić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4471
Jeśli w diecie masz 2g białka/kgmc to nie ma potrzeby kupowania białka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Beta alanina brak miarki. Ile to będzie?

Następny temat

CREA 9 XTREME + S.A.W dawkowanie ??

WHEY premium