SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rajdy samochodowe

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Czołówka klasyfikacji ME:
1. Miguel Campos (Portugalia) 600 pkt
2. Bruno Thiry (Belgia) 560 pkt




Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Dużym sukcesem zakończył się kolejny start załogi Marcin Bełtowski/ Maciej Wilk w Mistrzostwach Słowacji.


W rozegranej w okolicach Trnavy III eliminacji mistrzostw tego kraju, krakowska załoga zdecydowanie wygrała swoją klasę A6 oraz klasyfikację w F2, zajmując bardzo wysokie, 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku, bo warunki były bardzo ciężkie” – powiedział na mecie w Trnavie Marcin. „Bardzo miękkie podłoże, dużo głębokich kolein już po pierwszym przejeździe, dziur, wystających kamieni i korzeni, śliskiego piasku. Do tego ogromny upał, dochodzący w słońcu do ponad 35 stopni. Szkoda że odwołano dwie pierwsze próby, bo dopiero na koniec złapaliśmy właściwe tempo, jechaliśmy już dość pewnie i zaczęło nam się podobać w samochodzie.

Nie mieliśmy żadnych kłopotów technicznych. Złapaliśmy tylko jednego kapcia, całe szczęście na odwołanej próbie, oraz skrzywiliśmy jedną felgę. To niewiele w porównaniu z połamanymi zawieszeniami i urwanymi kołami innych zawodników.

Bardzo ważne, że miałem możność przejechania się po nawierzchniach szutrowych, na których mam naprawdę bardzo małe doświadczenie. Tych kilkadziesiąt oesowych kilometrów było więc dla mnie dużą dawką nauki. Wyciągnęliśmy również pewne wnioski, które na pewno przydadzą się w przyszłych startach”.

Maciej Wilk był również bardzo zadowolony z wyniku, chociaż „trudne warunki atmosferyczne przez cały rajd oraz trasa, która bardzo mi się nie podobała, dała nam się bardzo we znaki. Piach, koleiny, dziury – jedna z dwukrotnie powtarzanych prób prowadziła przez poligon wojskowy, gdzie pełno było śladów czołgów – były bardzo wymagające zarówno dla sprzętu jak i zawodników”.

Warto nadmienić, że Marcin z Maciejem wygrali w swojej klasie i w klasyfikacji F2 wszystkie odcinki specjalne. Do poprzedzającej ich w klasyfikacji generalnej Mazdy 323 4WD prowadzanej przez Jozefa Béreąa zabrakło im tylko 6 sekund.

W rajdzie wystartowała także druga polska załoga (z czterech zgłoszonych). Michał Nowosiadły z Sebastianem Rozwadowskim zajęli Peugeotem 206 XS drugie miejsce w klasie A6 i 11 w klasyfikacji generalnej.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Wyniki:
1. Václav Pech / Petr Uhel – Ford Focus WRC - 00:29.23,5
2. Tibor Cserhalmi / Martin Krajňák - Ford Focus WRC +26,6
3. Martin Prokop / Jan Moľný – Mitsubishi Lancer Evo VII +1.54,0
...9. Marcin Bełtowski/ Maciej Wilk – Skoda Felicia Kit Car +5.48,5

O trudności rajdu najlepiej świadczy fakt, że mimo tylko czterech odcinków specjalnych (dwa odwołano), z 54 załóg, które wystartowały do rajdu, do mety dotarło 38.



Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Norweg Petter Solberg na Subaru Impreza WRC wygrał w niedziele Rajd Cypru, siódmą eliminację samochodowych mistrzostw świata

كل واحد حيا
mAt3uSz
"Doradca w dziale Aktualności"

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na dobę przed rozpoczęciem 29. Rajdu Kormoran, Krzysztof Hołowczyc po raz pierwszy wsiadł do samochodu, którym wystartuje w olsztyńskiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapowiedział jednak, że będzie walczył o zwycięstwo.
Start popularnego "Hołka" stał pod znakiem zapytania do momentu, w którym na sponsorowanie olsztyńskiego kierowcy zdecydowała się szwajcarska firma Ascom.

Hołowczyc dopiero po godz. 16.00 w czwartek miał okazję zapoznać się z Fordem Focusem WRC, którym zamierza powalczyć o miano najlepszego w Kormoranie.

"Mam właśnie przed sobą 30 kilometrów trasy, na których muszę poznać ten samochód. Muszę zrobić wszystko, żeby go dobrze wyczuć" - mówił dziennikarzowi olsztyński rajdowiec.

Hołowczyc jest jednym z faworytów rozpoczynającego się w piątek Rajdu Kormoran. Jak sam przyznał, jadąc autem klasy WRC, ma duże szanse na zwycięstwo. Jego głównymi konkurentami będą Leszek Kuzaj i Tomasz Kuchar.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przygotowujący się do Rajdu Kormoran Leszek Kuzaj dostał mandat za spowodowanie stłuczki. Według organizatora rozpoczynającego się w piątek rajdu, wielu innych kierowców otrzymało ostrzeżenia za przekroczenia prędkości.

Podczas zapoznania z trasą tegorocznego 29. Rajdu Kormoran, czołowego polskiego kierowcę rajdowego Leszka Kuzaja policjanci ukarali mandatem w wysokości 50 zł.

"Kuzaj otarł się lusterkiem o samochód przypadkowego kierowcy, który z naprzeciwka jechał trasą jednego z odcinków specjalnych. Wina była obopólna, więc ukaraliśmy obu kierowców" - powiedział naczelnik drogówki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Grzegorz Kwieciński.

Kilkanaście ostrzeżeń za nadmierną prędkość otrzymali też kierowcy od Automobilklubu Olsztyńskiego, który jest organizatorem imprezy.

"Innych kar nałożyć nie mogliśmy, ponieważ nie mieliśmy udokumentowanych naruszeń. Nawet policjanci na motocyklach zgłaszali nam, że kierowcy jeżdżą za szybko, ale mówili to tylko w oparciu o prędkościomierze w motocyklach" - mówił dyrektor rajdu Władysław Łodziana.

Rajd Kormoran rozpocznie się w piątek, tradycyjnie wyścigami w parach na bieżni stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. W sobotę i niedzielę rajdowcy wyruszą na szutrowe drogi wokół Olsztyna. Kibice zobaczą kierowców ścigających się na ośmiu odcinkach specjalnych.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Mieszkańcy wsi wokół Olsztyna, położonych na trasie 29. Rajdu Kormoran, skarżą się na kierowców trenujących przed imprezą. Policja zapowiedziała kary za przekraczanie prędkości, a organizator grozi upomnieniami.

كل واحد حيا
mAt3uSz
"Doradca w dziale Aktualności"

Pozdrawiam
Mateusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leszek Kuzaj z pilotem Magdaleną Lukas zwyciężyli w prologu 29. Rajdu Kormoran, który w piątek rozegrano na bieżni stadionu przy al. Piłsudskiego w Olsztynie.


Na olsztyńskim stadionie kierowcy podczas dwóch okrążeń bieżni ścigali się w parach. Zdecydowanie najlepiej wypadł w tej próbie Leszek Kuzaj, który osiągnął czas 1.14. Drugi był Sebastian Frycz z Jarosławem Baranem - 1.17,1, a trzeci Michał Kościuszko z Tomaszem Borysławskim - 1.17,8.

Dalsze miejsca zajęli faworyci imprezy Krzysztof Hołowczyc oraz Tomasz Kuchar. Skupili się jednak na tym, by dostarczyć kibicom emocji podczas widowiskowego prologu. Wchodzili w zakręty pięknymi "bokami" co wzbudzało aplauz kilkutysięcznej widowni.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tragedii doszło w czasie rajdu samochodowego w Szwajcarii. Według informacji organizatorów po przekroczeniu mety jednego z odcinków auto uderzyło w grupę kibiców, co spowodowało śmierć 37-letniej kobiety i jej dziewięciomiesięcznego dziecka.


Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Wypadek miał miejsce tuż po zakończeniu 10. odcinka specjalnego, który prowadził między Corbeyrier i Hongrin w kantonie Waadt.

Organizatorzy poinformowali, że do wypadku doszło w strefie, do której kibice nie mieli prawa wstępu.

Po tragedii rajd, który był zaliczany do mistrzostw Szwajcarii, został przerwany.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Załoga SAPA RALLY TEAM Tomasz Czopik i Łukasz Wroński (Subaru Impreza WRC) zajęła czwarte miejsce w 29. Rajdzie Kormoran.


Tomek i Łukasz mieli w czasie drugiego etapu rajdu sporo "przygód". Najpierw wpadli do rowu, potem dwukrotnie przebili koło, a na koniec przydarzyła się awaria turbiny w ich Subaru Impreza WRC. Choć krakowianom nie udało się stanąć na podium są zadowoleni ze swojego pierwszego startu na szutrach samochodem WRC.

Tomasz Czopik: Początek drugiego był pełen wrażeń. Po skoku na "hopie" już na pierwszym oesie o mały włos nie opuściliśmy trasy. Potem dwa razy przebiliśmy oponę. Tuż przed metą ostatniej próby zepsuła się turbina. Z tego powodu mieliśmy mały pożar pod maską i naprawdę cudem dotarliśmy do mety. W trakcie rajdu okazało się, że wciąż mam wiele nawyków z "enki". Autem WRC trzeba jechać zupełnie inaczej, ale o tym przekonywałem się z każdym przejechanym kilometrem. W ciągu tych dwóch dni sporo się nauczyliśmy. Dzisiaj już wiem więcej jak wykorzystać możliwości Subaru Imprezy WRC na szutrach. Startując do pierwszego odcinka wiedzieliśmy, że nie mamy szans walki z konkurentami. Od początku "skazani" byliśmy na czwarte miejsce i na takiej też pozycji finiszowaliśmy w Olsztynie. To już nasz trzeci rajd, który kończymy na miejscu tuż za podium. Mam nadzieję, że podczas rundy w Rzeszowie wreszcie staniemy na "pudle".

Łukasz Wroński: W imieniu własnym i zespołu Sapa Rally Team dziękujemy za gorący doping, jaki zgotowali nam kibice na podolsztyńskich odcinkach specjalnych. Do zobaczenia na Rajdzie Rzeszowskim.



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żużel

Następny temat

PŚ w skokach

WHEY premium