SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rajdy samochodowe

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rajd Kormoran, trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zakończył się dla załogi Fuchs Rally Team, Zbigniewa Gabrysia i Bartłomieja Boby, już na drugim odcinku specjalnym.


Po pięciu kilometrach tej próby w Mitsubishi Lancer duetu Gabryś - Boba wybuchł silnik, który spowodował pożar pod maską. W jego gaszeniu pomagali sędziowie z punktu SOS, zużywając pięć gaśnic.

Zbigniew Gabryś: W zasadzie nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Silnik był świeżo po remoncie i wydawało się, że będziemy mogli spokojnie walczyć o zwycięstwo w grupie N. Tymczasem już na drugim kilometrze drugiego os-u zaczęły się kłopoty, zaś po kolejnych trzech jednostka po prostu wybuchła. Później zapalił się olej, który wyciekał z bloku. Spłonęła cała instalacja elektryczna, praktycznie cały przód. Nie wiem, czy wystartuje w następnym rajdzie. Konkurencja punktuje, a my do tej pory w trzech rundach nie zdobyliśmy nawet jednego punktu. O mistrzowskim tytule możemy już zapomnieć, nie ma nawet szans na wicemistrza. Muszę to wszystko dokładnie przemyśleć.



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Piękne i długie odcinki specjalne oraz kulturalne zachowanie kibiców i dobra atmosfera - tak o zakończonym w niedzielę Rajdzie Kormoran wypowiadali się najlepsi kierowcy na podsumowującej imprezę konferencji prasowej.


Na godz. 19 w niedzielę do hotelu Kormoran w Olsztynie przybyli najlepsi kierowcy tegorocznego Rajdu Kormoran. Pierwszy o swoich wrażeniach opowiadał dziennikarzom zwycięzca tej imprezy Leszek Kuzaj.

"Myślę, że było fajniej niż w zeszłym roku, zdecydowanie. Jesteśmy zachwyceni długością odcinków specjalnych. Konfiguracja trasy była bardzo ciekawa" - krótko powiedział Kuzaj.

W podobnym tonie, lecz obszerniej opisywał swoje wrażenia drugi w generalnej klasyfikacji Tomasz Kuchar.

"Wprowadzenie takiej długości odcinków specjalnych to jest naprawdę rewelacyjny pomysł. Mam okazję ścigać się na takich odcinkach w zagranicznych imprezach i na początku nie było mi lekko. Ciężko było utrzymać koncentrację na całym oesie. Jeżeli myślimy o tym, by jakikolwiek Polak został mistrzem świata, to musimy organizować takie rajdy. Gratuluję organizatorowi przygotowania tak trudnej imprezy. Nie jest łatwo zabezpieczyć odcinek, który ma 43 km długości. Chciałbym dodać, że nie było absolutnie żadnych problemów z kibicami, zachowywali się bardzo zdyscyplinowanie" - mówił Kuchar.

Jego pilot Maciej Szczepaniak uważa, że impreza ma międzynarodową przyszłość. "Ostatni odcinek specjalny mógłby się znaleźć spokojnie w każdym rajdzie mistrzostw świata. Był doskonały, dużo prostych, szybki. Mam marzenie, by Rajd Kormoran stał się międzynarodowy, żeby zawodnicy spoza Polski, którzy jeżdżą na szutrach, jeszcze bardziej uatrakcyjnili tę imprezę" - podkreślał.

W odpowiedzi organizatorzy poinformowali, że za rok jubileuszowy 30. Rajd Kormoran będzie imprezą międzynarodową i może zostać włączony do eliminacji mistrzostw Europy o współczynniku 5.

Spóźniony na konferencję przyszedł trzeci w Kormoranie Krzysztof Hołowczyc.

"Atmosfera tego rajdu była bardzo dobra, to też jest ważne. Obyło się bez jakichś dziwnych ekscesów. Dla nas ten rajd był dużym wyzwaniem. Nie udało się go wygrać. Leszek i Tomek byli po prostu lepsi. Najważniejsze jest to, że były dłuższe odcinki specjalne, które sprawiały dużą frajdę zawodnikom. To było esencją tego rajdu" - powiedział Hołowczyc.

"Ostatni raz siedziałem w samochodzie WRC rok temu. W ubiegłym roku był to seat, teraz ford. Parę razy łącznik między kierownicą i pedałem gazu zawiódł i nie udało mi się zrobić tego, co chciałem. Nic nam się nie urwało, to naprawdę pancerny samochód, ale elektronika spłatała nam kilka razy figla. Raz nawet na szóstym biegu wszystko się wyłączyło, zgasło. Tak się za nami ciągnęło raz, drugi, trzeci. Rajd był dobrze zabezpieczony, nie było kibiców pałętających się na trasie, ani, co się w Polsce na rajdach zdarzało, samochodów jadących z naprzeciwka" - dodał Hołowczyc.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko 26 z 63 startujących załóg, po pokonaniu 8 odcinków specjalnych, dotarło do mety 29 Rajdu Kormorana.


Niestety wśród pechowców znaleźli się również Marcin Bełtowski z Maciejem Wilkiem w Skodzie Felicii Kit Car, zajmujący po siódmym oesie wysokie drugie miejsce w klasie A6 i jedenaste w klasyfikacji generalnej. Krakowska załoga mając 11 sekund przewagi nad jadącym Peugeotem 206 Piotrem Adamusem, pięć kilometrów przed metą ostatniej próby wycofała się z rajdu.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Załodze Hołowczyc/Kurzeja nie powiódł się atak na drugą pozycję zajmowaną po pierwszym dniu przez Tomka Kuchara z niespełna 9-cio sekundową przewagą nad Hołkiem.


Przed ostatnim oesem przewaga Kuchara zmalała nawet do 1,4 sekundy i gdy wydawało się, że na ostatnim, najdłuższym tego dnia odcinku Hołek odrobi tę niewielką stratę kolejna awaria jego Focusa odebrała mu szansę na drugie miejsce w jego ulubionym rajdzie. Zwyciężył świetnie dysponowany Leszek Kuzaj, który prowadził rajd od pierwszego oesu.

Krzysztof Hołowczyc: „ To był wspaniały rajd. Długie, trudne technicznie odcinki specjalne, dobra organizacja, wspaniała atmosfera i ostra rywalizacja na trasie – to wszystko sprawia, że takie rajdy długo się pamięta. Mam nadzieję, że podobne wrażenia wynieśli moi rywale i wszyscy rajdowi kibice. Rywalizacja, nie tylko pierwszej trójki, ale i w niższych klasach była naprawdę emocjonująca. No cóż, prawdę mówiąc trzecie miejsce nie do końca mnie satysfakcjonuje. Chciałem walczyć tu o kolejne zwycięstwo. Niestety kilka awarii technicznych, głównie elektroniki naszego Focusa, uniemożliwiło nam zajęcie wyższej lokaty. Inna sprawa, że forma jaką zaprezentował Leszek Kuzaj zaskoczyła mnie bardzo. Jechał bardzo szybko, nie popełnił żadnego błędu, a w końcówce rajdu rozsądnie kontrolował sytuację. Wygrał w pełni zasłużenie. Szkoda, że nie powiódł się nasz atak na drugą pozycję, choć do szczęścia brakowało już tak niewiele. Jeszcze w połowie ostatniego odcinka byłem prawie pewny, że odrobimy z nawiązką straty z pierwszego dni, ale po raz kolejny „zwariował” komputer sterujący silnikiem i przeszedł na awaryjny tryb pracy. Wtedy nagle przestałem myśleć o walce z Tomkiem Kocherem, ale bałem się, że w ogóle nie osiągniemy mety. Na szczęście udało się dojechać do Olsztyna i naprawdę jestem szczęśliwy, że udało się nam stanąć na podium tej fantastycznej imprezy. Dziękuję firmie ASCOM Poland, która umożliwiła mi start w Kormoranie, organizatorom imprezy i wszystkim kibicom, którzy gorąco dopingowali nas na trasie i współtworzyli jej wspaniałą atmosferę.”

Łukasz Kurzeja : „Przeżyłem kolejną wspaniałą rajdową przygodę. Start u boku Hołka w Kormoranie i to samochodem WRC to wielkie przeżycie. Jechaliśmy naprawdę bardzo szybko i szkoda, że prześladujące nas kłopoty techniczne uniemożliwiły uzyskanie lepszego miejsca. Kilka ostatnich oesów pojechaliśmy absolutnie „na maksa”, wykorzystując wszystkie możliwości naszego Focusa i drogi. Hołek niebywale mi zaimponował, po raz pierwszy po rocznej przerwie jadąc samochodem WRC i to kompletnie sobie nieznanym, od początku narzucając wysokie tempo i prowadząc wyrównaną walkę z dużo bardziej „rozjeżdżonymi” rywalami.”



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
tu ni ma roboty dla mnie

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Kormoran nie oswojony
Tylko 26 z 63 startujących załóg, po pokonaniu 8 odcinków specjalnych, dotarło do mety 29 Rajdu Kormorana.

... And Justice for All ...
---------------------------
...Moderator działu "Aktualności"...
Pozdrowienia dla Findera waleczne serce
_________________________________
http://www.K**.glt.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Loeb przedłużył kontrakt z Citroenem do końca 2005 roku
Francuski kierowca Sebastien Loeb będzie występował w rajdowych mistrzostwach świata w barwach Citroena także przez najbliższe dwa sezony. W piątek przedłużył kontrakt z tym zespołem do końca 2005 roku.

... And Justice for All ...
Moderator działu "Aktualności"
_________________________________
http://K**.div.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Czopik wygrał Rajd Nikon
Tomasz Czopik, prowadzący Mitsubishi Lancera grupy N, zwyciężył w 4. Rajdzie Nikon, który zakończył się w sobotę w Górach Sowich.

... And Justice for All ...
Moderator działu "Aktualności"
_________________________________
http://K**.div.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Tragedia na rajdzie w USA
Do tragedii doszło podczas rajdu samochodowego w USA. Śmierć poniosło dwóch zawodników - Mark Lovell i Roger Freemann - pisze jedna z niemieckich agencji.

... And Justice for All ...
Moderator działu "Aktualności"
_________________________________
http://K**.div.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Czy Polska może być organizatorem jednej z eliminacji rajdowych samochodowych mistrzostw świata? Jeszcze niedawno odpowiedź brzmiałaby "nie". (...)Tymczasem rozegrany pod koniec czerwca Rajd Kormoran - trzecia eliminacja mistrzostw naszego kraju - rozbudził nadzieję. Bo oto okazało się, że nad Wisłą można zorganizować kapitalny rajd, że można wytoczyć piękne i efektowne trasy, że można je zabezpieczyć na medal. A że już kiedyś mówiono po cichu o tym, że właśnie na Kormoranie mogliby rywalizować najlepsi w świecie - 2005 rok - to brzmi wręcz jak marzenie, ale być może właśnie wtedy do Polski zjadą wszyscy najlepsi kierowcy świata.

&#1603;&#1604; &#1608;&#1575;&#1581;&#1583; &#1581;&#1610;&#1575;
mAt3uSz
*Doradca w dziale Aktualności*
cytat miesiąca:"Na gorze róze ,
na dole fiołki,s*** pałke..."

Pozdrawiam
Mateusz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żużel

Następny temat

PŚ w skokach

WHEY premium