SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnosnie gardy i zebow

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja za to słyszałem od trenera, że przy ciosie w szczękę jest uciskana tętnica i to powoduje nokaut. Czy to jest prawdziwą przyczyną nie jestem pewien ale tak czy siak - mocna bomba w szczękę - skutek wiadomy

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
jesli dostaniesz z prostej to wtedy jest uciskana, a jesli z boku to
dostajesz wstrzas ktory dostaje sie do mozgu. mocniejszy wstrzas i glebajavascript: test('');
javascript: test('');
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2415
Każdy styl ma swoją gardę.
Typowa bokserska:
>Lewa ręka- zgięta, pięść gdzieś na wysokości łuku brwiowego.
Lewe przedramię zasłania pół twarzy a lekko uniesiony bark zasłania brodę.
>Prawa ręka - pięść na policzku chroni brodę- tzw. PZU,
łokieć przy ciele chroni wątrobę.

Np.
http://www.se.com.pl/_gAllery/10/16/37/101637.jpg
tyle że łokcie powinny być bliżej.

Ochraniacz na zęby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 116
Ehh ... xD dziwne pytanie ale no garda ma wiele zastosowan Jeszcze zalezy jaka garde trzymasz , bokserske , kick bokserska czy mma ale kazda ma za zadanie ochrone czesci lub calosci twarzy ( garda defensywna ) , ulatwia wyprowadzania ciosow ( garda mma , lewa reka lekko wysunieta w przod ) i ogolnie kozacko wyglada ;)) Takze prawidlowa garda naprawde duzo daje w walce oczywiscie o ile umiesz z niej cos zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 115
Żeby nie wyszło tak że zaczniesz sie skupiac tak na gardzie że sie zamyślisz i dostaniesz bombe bo za wszelką cene bedziesz chciał utrzymac te 15.2016 cm miedzy łokciami ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
jak na moje oko to odpowiedzi na towje pytania za duza ci nei dadza
chyba ze gdzies w necie widziales jak am wygladac garda
jak koledzy wyzej zauwazyli gardy sa rozne
ja trenuje cos w stylu MMA/vale tudo
i mam garde "mieszana" a wiec lewa reka 25 cm od nosa a prawa reka na wysokosci luku brwiowego (jest to truniejsza garda np. od boxerskiej ale i bezpieczniejsza od MT) efekt tego jest taki ze mam sparingi czesto w rekawicach nie bbokserskich ale do graplingu i glownie daltego musze trzymac "bezpiecna" garde bo inaczej latwo o limo/polamany nos
z wlasnego doswidczenia uwazam taka garde za dorba (oczywiscie o tym ze lokcie waska nie musze przypominac...)poki co zaliczylem 2 razy deski od uderzen w twarz (a sapringow - prawie ze walk mialem duzo) za kazdym razem padlem z od prostych nine zdazylem stracic/zrobic uniku
raz dostalem bombe od kolesia ktory byl o 40kg ciezszy odemnie w nos (na szczescie dorbze trzymalem glowe szceka przy klatce i patrzylem "spodelba") wiec cios zatrzymal sie na kosci a nie chrzastce ale i tak mnie zamroczylo i sie polozylem na macie (nos caly)
drugim razem koles mnie trafil prosto w szczene prawym prostym az mi sie ciemno przed oczami zorbilo a jak wstalem to nie moglem utrzymac rownowagi... (zeby cale)
tak wiec bez trenowania SW mozesz zapomniec o "gardzie" wystarczy ze zapomnisz o jakims szczegole a kara moze byc sroga i nie daj Panie Boze jezlei trafisz na kogos kto wie co robic na ulicy...
ja osobiscie uwazam ze latwiej znokautowac przeciwnika poprzez celne i mocne uderzenie rekoma/nogami w tulow niz w glowe

rozpisalem sie troche ale chce Ci uzmyslowic jak wyglada srpawa "od kuchni"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 252 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1827
a gdzie np w tulow jest dobre miejsce do kopania , uderzania ?? takie prowadzace do KO po uderzeniu??

'Sukces to dla mnie nie zmarnowac sobie jedynego zycia jakie mamy'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 252 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1827
i czym sie rozni zwykla garda w boksie od gardy z MMA??

'Sukces to dla mnie nie zmarnowac sobie jedynego zycia jakie mamy'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
słaby z ciebie hooooligan jak nie wiesz takich rzeczy....no ale nie od razu kraków zbudowali ......pare ustawek innymi hoolsami i bedziesz zaprawiony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 252 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1827
wiesz czy nie?

'Sukces to dla mnie nie zmarnowac sobie jedynego zycia jakie mamy'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wyprostować pałkę sprężynową : )) ?

Następny temat

Rękawice dla niewymiarowego chłopca :)

WHEY premium