SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do osob co cwicza stosuja diete i do tego pracuja,

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3517
A ciekawi mnie jak sobie radza ci, co maja system zmian w pracy.

Ciezar nie jest celem... lecz srodekim do celu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 810 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7203
heh 6I9, mamy bardzo podobne zalozenia dietetyczne.
moje to z postu Tyki o 10 przykazaniach zywienowych.

A MOJE TO ZLEPEK WIEDZY I 8 LAT DOSWIADCZENIA

ja w tej chwili lekko redukuje, wiec rano mam duzo mniej wegli (choc jest troche platkow), glownie ograniczam je do carbo przed i po treningu oraz posilku potreningowego.

JAK REDUKUJESZ TO RANO WAL CONAJMNIEJ 100GR PLATKOW, ALBO INNYCH WEGLI JAK NAJBARDZIEJ ZLOZONYCH (WAZNE!) I ZREZYGNUJ Z WEGLI PRZED TRENINGIEM NA RZECZ TLUSZCZY I BIALKA (NAJLEPIEJ MCT + WPC/WPI).
PO TRENINGU STANDARDOWO CARBO + WPC.
WEGLE - PROCZ WARZYW KTORYCH JAK NAJWIECEJ - WRZUCASZ WTEDY TYLKO 2 RAZY DZIENNIE.

pozostale posilki to mieso/ryba na parze i warzywa lub twarog i warzywa (ja jem nabial, Ty nie), przed snem twarog.

JEM JESZCZE 5-10 JAJEK DZIENNIE BO TO JEDNO Z NAJLEPSZYCH ZRODEL BIALKA, LECYTYNY ITP. DO TEGO ZNACZNIE PODNOSZĄ SDOLNOSCI SEKSUALNE
NABIALU UNIKAM BO SIE CIEZKI PO NIM CZUJE.

i nie jem duzo supli - znudzilo mi sie.

z tluszczy lniany i oliwa - czemu Ty nie uzywasz oliwy?

LNIANY UZYWAM BO JEST TANSZY I LEPSZY OD OLIWY. JEST PAKOWANY W KARTONIKI A OLIWA JEST W BUTELKACH PRZEZROCZYSTYCH - SWIATLO ZABIJA WSZYSTKO CO DOBRE W OLIWIE.
OLIWA W KARTONIKACH TO WYDATEK POWYZEJ 30ZL ZA LITR.
LNIANY JEST TAKZE ANTYESTROGENEM - PODNOSI TESTA I JESTES NA NIM TWARDSZY NIZ NA OLIWIE

mam parowar. mam tez pudelka z tesco.

TEZ MAM PUDELKA Z TESCO - MASE

do pracy zabieram 3 pudla - w kazdym jest ~200 g miesa/czasem twarog i ~350 g warzyw. w pracy mam oliwe i olej lniany. do kazdego posilku wale kielona tego lub tego. mam tez orzechy, slonecznik, ktorymi czasem zastepuje oleje.

SLONECZNIK JEST ZLY - TLUSZCZXE NASYCONE.
ORZECHY WLOSKIE OK.

sa tez dwa szejkery - leza w aucie, w kazdym whey i carbo bez wody, do zalania przed spozyciem.

bywalo tez tak, ze salatke robilem w robocie w takiej dupnej misce i kupowalem wedliny - chuda poledwice z indyka czy poledwice sopocka.
ale jak poczytalem troche jak sie obecnie preparuje wedliny, to niezbyt mi sie usmiecha kupowac pol kilo poledwicy, robionej w ten sposob, ze do 20 dkg miesa dolewa sie 30 dkg wody. bo placic 12 zeta za 35 g bialka i jakies nie wiadomo co - to nie dla mnie.

WEDLINY TO WYRZUCONA KASA...

Knowledge is a steering-wheel
Stubbornness is a fuel
6I9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42219
6I9:

jajka czasem sa zamiast miesa w moim jadlospisie, ale fakt ze za rzadko - trzeba bedzie dodac, bo wiem ze warto.
a po twarogu czy ogolnie nabiale czuje sie dobrze

oliwa z oliwek jako zrodlo tluszczy jednonienasyconych, obok lnianego jako zrodla wielonienasyconych - staram sie zachowywac proporcje 1:1.

podobnie slonecznik jako zrodlo wielonienasyconych - na 29 g WN przypada 4,5 g N - wiec chyba nie tak zle, choc orzechy wloskie wypadaja lepiej.

swiatlo szkodzi oliwie jak mowisz, ostatnio czytalem ze lniany trzeba przechowywac w lodowce - ech, ciezko jest.

dodaje tez omega-3.

Twoja koncepcja redukcji jest troche inna niz moja - zakladasz cos jakby ladowanie wegli co rano, a potem uzupelnienie glikogenu po treningu.
ja natomiast koncentruje wegle tuz przed i do godziny po treningu.
pewnie kazde rozwiazanie ma plusy. ja raczej zostane przy moim, no chyba ze przeczytam przekonujace argumenty za tamtym drugim - wtedy sprobuje.

pozdrawiam

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 810 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7203
jajka czasem sa zamiast miesa w moim jadlospisie, ale fakt ze za rzadko - trzeba bedzie dodac, bo wiem ze warto.
a po twarogu czy ogolnie nabiale czuje sie dobrze

DODAJ MIN 5 JAJEK NIE BEDZIESZ ZAWIEDZIONY ZA POL ROKU

oliwa z oliwek jako zrodlo tluszczy jednonienasyconych, obok lnianego jako zrodla wielonienasyconych - staram sie zachowywac proporcje 1:1.

podobnie slonecznik jako zrodlo wielonienasyconych - na 29 g WN przypada 4,5 g N - wiec chyba nie tak zle, choc orzechy wloskie wypadaja lepiej.

SLONECZNIK MA ZA DUZO NASYCONYCH

swiatlo szkodzi oliwie jak mowisz, ostatnio czytalem ze lniany trzeba przechowywac w lodowce - ech, ciezko jest.

I LNIANY I OLIWE W LODOWCE I W PUDELKACH ABY SWIATLO NIE SWIECILO NA NIE

dodaje tez omega-3.

JA TAKZE, ORAZ LECYTYNE, TAKZE POLECAM.
OMEGA3 I LECYTYNA TO TAKIE DODATKI KTORE NIBY NIE DZIALAJA NA PRZESTRZENI MIESIACA A PO ROKU OKAZUJE SIE ZE ZROBILY WIECEJ NIZ KREATYNA GLUTAMINA I HMB RAZEM WZIETE. DO TEGO KOSZTUJA NIEDUZO.

Twoja koncepcja redukcji jest troche inna niz moja - zakladasz cos jakby ladowanie wegli co rano, a potem uzupelnienie glikogenu po treningu.
ja natomiast koncentruje wegle tuz przed i do godziny po treningu.
pewnie kazde rozwiazanie ma plusy. ja raczej zostane przy moim, no chyba ze przeczytam przekonujace argumenty za tamtym drugim - wtedy sprobuje.

ARGUMENTY SA TAKIE ZE BEZ WEGLI PRZED TRENINGIEM ORGANIZM SIEGA PO REZERWY ZE ZDWOJONA SILA BO NIE MA WLASNIE GLIKOGENU. NA MCT CWICZY SIE TAK SAMO FAJNIE JAK NA CARBO I KOSZTUJE POROWNYWALNIE.
WIECEJ I SZYBCIEJ ZROBISZ NA TAKIEJ REDUKCJI, CO ZA TYM IDZIE SZYBCIEJ WSKOCZYSZ W OKRES BUDOWANIA.

pozdrawiam

JA TAKZE

Knowledge is a steering-wheel
Stubbornness is a fuel
6I9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42219
dzis kupuje lecytyne i mct.

i jajka

dzieki za rady.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 810 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7203
nie wiem czy wiesz, ale wlasnie omega3, lecytyna i... CLA brane w dlugim okresie czasu zmieniaja trwale! kompozycje ciała - stosunek tłuszczu do mięśni, nawet u niecwiczących. z tym ze CLA kosztuje troszke, ale lecytyna i omega 3 to w sumie niewielki wydatek, a po np 5 latach ciaglego brania efekty sa naprawde fajne nawet z nieduza masa masz niski poziom tluszczu i wygladasz zajefajnie, a przeciez kazdy z nas w koncu przekroczy 40-50 lat i nie da rady w nieskonczonosc utrzymywac ponad 100kg wagi...

Knowledge is a steering-wheel
Stubbornness is a fuel
6I9

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Mocne postanowienie poprawy ;)

forma lato