SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 657
Witam, chciałbym się dowiedzieć od osób bardziej zaawansowanych co sądzą na temat treningu FBW mojego autorstwa. Trening FBW podzieliłem na 3 różne jednostki treningowe i również tyle razy ćwiczę siłowo w tygodniu. Plan ma za zadanie wzmocnić mnie globalnie ale ma również za zadanie wzmocnić w głównej mierzę tylną, dolną taśmę oraz górną przez dysproporcje mięśniowe. Plan wygląda następująco:
FBW A
1. MC klasyk 4x4-5
2. Przysiad boczny (kozaka) 3x10-12
3. Podciąganie podchwytem z ciężarem 4x5-6
4. Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 4x7-10
5. Y raise 3x12-15
6. Plank 3x

FBW B
1. Przysiad ze sztangą 4x5-6
2. Jaskółka 4x10-12
3. WL 4x5-6
4. Wiosłowanie focze 4x8-10
5. Face pull z rotacją zew 3x10-12
6. Plank boczny 3x

FBW C
1. MC rumuński 4x7-8
2. Wykroki chodzone 4x8-10
3. Gorilla row 4x8-10
4. Landmine press w klęku 4x8-10
5. Uginanie podudzi piłką fitness 3x10-12
6. Powell raise 3x8-10

Wiek: 22
Staż: 2 lata
Waga: 75 kg
Wzrost: 179 cm
Dieta: 3500/3600 kcal (lekka nadwyżka kaloryczna)
Wyniki siłowe:
MC: 140
Przysiad: 100
Podciąganie: 14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Bardzo fajny plan treningowy i bardzo dobrze masz dobrane ćwiczenia.

W ostatnim dniu treningowym bym dał na koniec może zamiast powell raise na przykład spacer farmera jednorącz co fajnie by mi uzupełniło ten jeden dzień treningowy.
A poza tym co bym zmienił to bym się zupełnie nie czepiał planu bo jest dobry.
Do tego michę przytrzymać i śmiało bym pociągnął fajny mikrocykl. Oczywiście warto by było progresować ciężarowo w podstawowych ćwiczeniach i ostrożnie w izolacjach traktujących obręcz barkową.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 41
Dzięki rion10 za odpowiedź. Jeśli chodzi o powell raise to chciałem jednak dać jakieś ćwiczenie na stricte tylny akton, bo face pull czy Y raise jest bardziej na ukierunkowany na czworoboczny a nie tylny akton stąd takie a nie inne ćwiczenie. Jeszcze rozmyślam nad jednym, zamiast rumuna chyba wrzucę glute bridge, nigdy nie robiłem siłowo ćwiczenia w głównej mierze ukierunkowanego na poślad a identyczny ruch jak w rumunie mam przecież w jaskółce. Co myślisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Face pull tez bardzo fajnie przetrenuje tylną część naramiennego więc też się nada, ale spokojnie możesz zostawić powell raise.

Jeśli ten rumuński martwy ciąg miał zaatakować pośladki w główniej mierze to bym go zamienił w tej sytuacji na glute bridge ewentualnie na wersję nieco trudniejszą czyli hip thrust i pośladki będą fajnie przetrenowane.
Warto dokładać ćwiczenia typowo pośladkowe do treningu jeśli chcemy je sensownie rozbudować, a te dwa powyżej wymienione nadają sie do tego celu doskonale.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan inny niż split ?

Następny temat

Trening FBW do sprawdzenia

WHEY premium