SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przypadek beznadziejny?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2554

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 172
Próbowałam juz wszystkiego - piłam dziennie tylko pół litra mleka 0.5 i zjadałam paczke otrebów (158kcal/100g, paczka ma 125g), jadłam same jabłka, kapuste, pszenice, soje, samo mieso, albo nic nie jadłam. Jadłam tez racjonalnie, niskotłuszczowo, 1200 kcal/dz, 1000 kcal/dz, 800...Różnie.
Ćwicze codziennie lub prawie codziennie (za etapu jabłek ćwiczyłam codziennie 3-4h[fitness czyli step, TBC, BPU]). NIE CHUDNĘ WCALE!!! Czasem po tygodniu waga spadnie niecałe kilo w dół, aby po piatku i 100ml wypitego alkoholu skoczyć o 2 do góry. Tarczyce mam zdrową, nie przyjmuje zadnych leków...Nie mam uczulenia na laktoze ani gluten, ale kiedys je na pare tygodni (6?) wykluczyłam i tez nic sie nie zmieniło...Ja juz nie mam siły, tylko 2 tygodniowa głodówka mnie ratuje?

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 49

Wzrost: 170

Obwód klatki: 88

Obwód ramienia: 21

Obwód talii: 61

Obwód uda: 44

Obwód łydki: 32

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 15

Aktywność w ciągu dnia: Siedze przed komputerem, do pracy i z pracy ide pieszo (3000 kroków w 1 strone), potem jaieś zakupy, spacer na rynek (ok kilometra w 1 strone)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Step (codziennie minimum 0.5h), TBC, BPU, taniec, potem zawsze sie rozciągam ok pół h

Odżywianie: Teraz jem: puszka tuńczyka w sosie własnym, 100g piersi z kurczaka, 200g chudej szynki (70kcal/100g), 200ml mleka sojowego (35kcal/100g) i 10 białek. W

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: w zasadzie chyba nie ma

Preferowane formy aktywności fizycznej: aktywność fizyczna tak! cos aerobowego, ruch, byle nie pilates, bo umre z nudów. Codziennie 1h dam rade

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: L-karnityna teraz, wczesniej thermo fat burner, drenafast, meizitang (wieeeeeeem, głupota), CLA

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Każda możliwa chyba dieta, głodówka, Kwaśniewskiego, Cambridge, Kopenhaska...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
W jednym z badań przy kaloryczności diety 700 kcal/d po 4 tyg. utrata masy ciała i tkanki tłuszczowej nie różniła się w badanych podgrupach mimo, że badani z jednej z podgrup wykonywali regularnie wysiłki fizyczne o niskiej intensywności (łącznie 27 godzin). Dodatkowo zaobserwowano większy spadek tempa metabolizmu w podgrupie z aktywnością fizyczną (osoby, które nie robiły nic lepiej na tym wyszły). Skoro już masz się głodzić (stosować diety bardzo niskokaloryczne) to nie ćwicz, nie trać czasu, ćwiczenia o niskiej intensywności raczej Ci nie pomogą, a może nawet efekty w zakresie odchudzania będą gorsze.

Dieta niskokaloryczna i aktywność fizyczna o niskiej intensywności - przy tej kombinacji uzyskiwane rezultaty muszą być słabe, nie może być inaczej. Rozumiem, że przede wszystkim tego próbowałaś? Z drugiej strony ważne jest też jak chcesz wyglądać, czy chcesz odchudzić się do anorektycznego wyglądu, czy też może wolałabyś, by Twoja sylwetka podobała się innym? Jeśli wolisz to drugie to powinnaś utrzymywać wysoki 'energy flux', ale może jednak to pierwsze?

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-10-20 21:08:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 172
Nooo to zdecydowanie nie jest trening o niskiej intensywności...step tzw zaawansowany, czy tez tbc czasami pump (sztangi). Wracam, jestem padnieta, a waga i obwody nic...chce sie pozbyc brzucha i boczków, bo wugląda to srednio...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Ja mam na myśli trening oporowe i interwałowe, gdzie po około 20-60 sekundach wysiłku jesteś zmuszona zrobić sobie przerwę ze względu na dobrane obciążenie. Przy wyższej intensywności treningu z pewnością nie będziesz w stanie ćwiczyć codziennie po 3-4 godziny (objętość treningu też ma znaczenie). Oczywiście powinnaś również uwzględnić w swoim planie obok treningów o wyższej intensywności treningi aerobowe.

Po przeczytaniu Twojej ankiety nie uważam, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, raczej metody jakie stosowałaś do tej pory nie były optymalne. Dodatkowo oceniasz swój % tkanki tłuszczowej na 15, kobiety najczęściej mają znacznie wyższy % tkanki tłuszczowej i żeby jeszcze coś poprawić będziesz musiała wprowadzić do swojej rutyny bardziej przemyślane metody, głodzenie się i 'damski' trening nie wystarczy.

Pytanie wyżej jest bez odpowiedzi, ale zapytam jeszcze o coś: zdajesz sobie sprawę, że by utrzymać uzyskane rezultaty (zakładając, że będą zadowalające) będziesz już zawsze musiała utrzymywać wprowadzoną rutynę żywieniowo-treningową? Poprzez zdrowy styl życia (dieta i trening jako elementy) możesz w dłuższym rozliczeniu zyskać znacznie więcej (sylwetka, zdrowie i samopoczucie) niż poprzez głodzenie się i katowanie treningiem od czasu do czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 172
Zdaję sobie sprawę z tego że zmiany będą już musiały być wprowadzone na zawsze. Ale ja i tak teraz wcale nie mam lekko tzn, pizza, słodycze, dzien bez ćwiczeń - zapomniałam juz o takim życiu... Boli mnie jednak to ze nic nie jedząc nie wyglądam jak "oświęcim". Pytanie co do tego jak chce wyglądac - jak odpowiem ze jak patyk to mnie wysmiejecie, każecie stuknac sie w główkę i tyle. Chcę zrzucić pare kilo bez wypadania zebów, głodówek i nieznanych specyfików. Możesz przybliżyć troche jak wygląda taki trening oporowy? Mam karnet open, wiec w fitnessclubie siedze od przyjscia z pracy do zamkniecia, tylko czy tam mozna taki trening przeprowadzic? CO mam zmienić w żywieniu? (Dzieki za dotychczasowe sugestie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jesz mniej kalorii niż spalasz, chudniesz. Niby najkorzystniejszej pod kątem wyszczuplania sylwetki jest jeść jak najmniej i poprzez aktywność fizyczną spalać jak najwięcej kalorii. Jednak w praktyce niekoniecznie powinniśmy dążyć do takiej sytuacji. Organizm lubi czuć, że kalorie są dostępne, że dostaje je regularnie w dużych ilościach, nie przeszkadza mu tak bardzo, że spala ich jeszcze więcej, po prostu lubi je 'przerabiać', wtedy chętniej udostępnia rezerwy tłuszczowe. Jeśli utrzymujesz wysoką aktywność fizyczną i 'głodzisz się - jesz bardzo mało' organizm odbiera to jako zagrożenie dla życia, chce przetrwać jak najdłużej, dlatego oszczędza energię zgromadzoną w postaci tkanki tłuszczowej, cały czas próbuję Cię przekonać byś przerwała tą wyniszczającą praktykę, jak już to zrobisz będzie przygotowany by uzupełnić utracone rezerwy...
Krótko mówiąc korzystnie jest spożywać naprawdę dużo kalorii, ale jeszcze więcej spalać poprzez aktywność fizyczną (utrzymywać wysoki 'energy flux' - 'przerabiać' dużo kalorii).

Musisz odwiedzić dział Trening. Na początku trening oporowy będzie wyglądał niepozornie i tak też musi wyglądać 3 x tyg. po ok. 30 minut 8-10 podstawowych ćwiczeń po 1 serii, 8-12 powtórzeń + serie rozgrzewkowe. Dr. Wayne Westcott wprowadził taki program u ponad 500 wcześniej nieaktywnych osób, dodatkowo wprowadzony został trening aerobowy 3 x tyg. po 20-25 minut. Po ośmiu tygodniach te osoby straciły średnio 2,5-5 kg tkanki tłuszczowej i zyskały 1,5-2 kg masy mięśniowej bez żadnych zmian w nawykach żywieniowych, deficyt kaloryczny wynikał jedynie z aktywności fizycznej. Mimo wszystko weź pod uwagę, że Ty startujesz trochę z innego pułapu, będziesz musiała dopracować dietę, być może dodać jeszcze treningi interwałowe...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-10-21 17:19:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka dla początkującego

Następny temat

brzuch idealny

WHEY premium