SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przedawkowanie suplementów - leczenie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 192 dni Na forum 192 dni Przeczytanych tematów 27
Cześć,
Prosiłbym o pomoc. Mam 24 lata. 3 lata temu przyjmowałem bardzo dużo suplementów przez kilka miesięcy. Mój cykl wyglądał tak:

Przed śniadaniem: cynk + l-teanina + NADH + sanprobi
+ b complex + l-arginina + d-ryboza + kwas alfaliponowy

Po śniadaniu: witamina D3+k2 + tran + selen + wit E + ubichinol + lecytyna + pqq + Potas + Orton flex

Obiad: l-karnityna + ubichinol + kwas alfaliponowy + kwas jabłkowy

Noc: magnez + l-tryptofan + l-lizyna + sanprobi

Do tego Huel i Nutridrink w dużych ilościach (ok. 1000 kcal), bilobil, żeń szeń.

Wszystko po to aby zwalczać chroniczne zmęczenie.

W wyniku suplementacji przytyłem o ok. 10 kg (z 58 do 68 kg).

Od tamtej pory mam niepokojące objawy:
-bezsenność, ciągłe pobudzenie w nocy
-całkowity brak erekcji i libido
-delikatne arytmie i słabe krążenie krwi
-zmiany trądzikowe na plecach
-pogorszenie ostrości wzroku
-bardzo pienisty mocz i kał barwiący wodę na czarno
-przerzedzenie włosów łonowych
-ciągła suchość w ustach i pragnienie

Załączam wyniki laboratoryjne z ostatnich miesięcy:
Parametry poza normą:
-pogrubione lewe nadnercze bez cech raka, do obserwacji
-niepełny blok RBBB serca (niewymagające leczenia)
- podwyższone hormony (DHEA, progesteron, LH, FSH, prolaktyna, androstendion)
-podwyższony Cholesterol
-podwyższona bilirubina
-obniżone chlorki
-podwyższona albumina w surowicy
-pasma śluzu i bakterie w moczu

Zrobiłem bardzo wiele badań, ale lekarze zalecają leczenie zachowawcze czyli dużo płynów i aktywność fizyczna. Tylko że o 2 lat wyniki zasadniczo się nie zmieniają. Co mogę zrobić? Jak wspomóc detoksykację organizmu po tych suplementach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

























Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12072 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
witaj.
Ile czasu minęło od zakończenia suplementacji? Co obencie stosujesz ze supli?
Masz dos wysoki poziom prolaktyny z niej moze wynikac kiepskie samopoczucie.
Druga spraw ajak sie odzywiasz obencie? Cholesterol i poziom trojglicerydow moze wskazywca tutaj nam na to, ze nie stto zbyt dobra dieta, skoro tego typu wskazniki sa podwyzsozne. Warto ewnetualnie jeszcze sprawdzic czy organizm nie ma stanow zapalnych, co moze byc skorelowane z wyokim poizomem cholesteorlu wlasnie.
Ogolnie jako tako detoksu robic nie trzeba po tym co stosowales, tylko po prostu przerwac suplementacje tgeo, co nie jest cio potrzebne. jaki byl powod tak rozbodowanej suplementacji?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Te suplementy na 99% nie były i nie są przyczyną Twoich problemów ze zdrowiem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zdecydowanie zgadzam się z wypowiedzią kolegów powyżej. Suplementy te nie mogą być powodem problemów, które opisałeś. Szczególnie przytycia 10 kilogramów masy ciała Nie ma takiej możliwości. To ile i czy przytyjeszmy zależne będzie od ilości kalorii jaką spożywamy w naszej diecie. Tutaj sugeruję zwrócić uwagę, o ile stanowi to dla Ciebie jakiś problem.

Gorsze samopoczucie polecam przeanalizować pod kątem ilości i jakości snu, aktywności fizycznej, odżywiania, używek, stresu, czy też leków jakie stosujesz.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 192 dni Na forum 192 dni Przeczytanych tematów 27
TomQ-MAG
witaj.
Ile czasu minęło od zakończenia suplementacji? Co obencie stosujesz ze supli?
Masz dos wysoki poziom prolaktyny z niej moze wynikac kiepskie samopoczucie.
Druga spraw ajak sie odzywiasz obencie? Cholesterol i poziom trojglicerydow moze wskazywca tutaj nam na to, ze nie stto zbyt dobra dieta, skoro tego typu wskazniki sa podwyzsozne. Warto ewnetualnie jeszcze sprawdzic czy organizm nie ma stanow zapalnych, co moze byc skorelowane z wyokim poizomem cholesteorlu wlasnie.
Ogolnie jako tako detoksu robic nie trzeba po tym co stosowales, tylko po prostu przerwac suplementacje tgeo, co nie jest cio potrzebne. jaki byl powod tak rozbodowanej suplementacji?


Powodem suplementacji była niska samoocena, złe samopoczucie i w konsekwencji lekomania.

Prolaktynę mialem zawsze podwyższoną, już jako dziecko i byłem zapewniany przez endokrynologów, że to ze stresu.

Od zakonczenia suplementacji minęło ponad 2 lata. I faktycznie nie przytyłem bezpośrednio od suplementów, ale od Nutridrinków i Huela które spożywałem oprócz domowych posiłków, więc miałem nadwyżkę kaloryczną o ok. 1000 kcal przez kilka miesięcy. Możliwe że doszło do interakcji między tymi wszystkimi suplementami, gdyż ignorowałem ostrzeżenia, żeby np. koenzymu q10 nie łączyć z innymi preparatami ziołowymi rozrzedzającymi krew. Dodam że bezpośrednio po odstawieniu dochodziło do krwawień z nosa, jednak przeszło samoistnie.

Cholesterol zawsze miałem też troszkę podwyższony, z wyjątkiem okresu kiedy przyjmowałem omega 3, wtedy on powrócił do normy.

Obawiam się, że nadmierna podaż białka i aminokwasów bardzo obciążyła mój organizm i wątroba nie nadąża z tym. Mam cały czas pienisty mocz (przy zdrowych nerkach), a stosuję normalną dietę. No i smoliste stolce pokazują że nie jest wszystko OK. Nigdy tego wcześniej nie miałem przed suplementacją.

Dodam, że nie choruję przewlekłe, nie stosuję żadnych leków, a zaburzony cykl dobowy (w tym bezsenność) pojawił się prawdopodobnie od nadmiaru preparatu z miłorzębem (Bilobil), którego nie stosuję od końca zeszłego roku.


Zmieniony przez - Chris991 w dniu 2023-10-23 16:58:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12072 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Jeżeli Minęło już 2 lata od momentu gdy faktycznie tak ładowałeś się z siebie poszczególne witaminy i tym podobne to nie ma co tutaj się martwić o wykonywanie jakiegoś detoksu. Oprócz wsparcia lekarskiego być może trzeba rozważyć tutaj wizytę u psychologa. Być może stosowanie leków przerodziło się teraz w swego rodzaju hipochondrie i zbyt mocno Jesteś skupiony na aspekcie zdrowotnym. Piszę to całkiem serio i nie ma tutaj w ogóle co się wstydzić i kombinować być może taka osoba bardziej ci pomoże niż lekarze od strony somatyczne. Zawsze możesz dodatkowo wykonać jeszcze USG nerek wątroby czy poszczególnych organów aby zobaczyć w jakiej obecnie są kondycji
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę, że masz nieprawidłowe podejście do odżywiania i nie tylko. Tutaj zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będą wizyty u psychoterapeuty, aby skupić się na głównym problemie, generującym inne. Wymyślasz problemy tam gdzie ich nie ma, brnąć w to dalej.

Nie przytyłeś od Huela i Nutridrinków, a od nadmiaru kalorii w diecie. Tutaj były błędy. Bez względu na to, czym byś podbił te kalorie, to i tak byś przytył. Pomysł spożywania 1000 kalorii ponad swoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu był znacznym błędem.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch z każdej strony wyglada inaczej

Następny temat

Mobilność tylnej taśmy

WHEY premium