SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w Treningu piramidalnym!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Na początku witam wszystkich sportowego forum dyskusyjnego.
Moją przygodę z żelastwem zacząłem ponad 2 lata temu, ale brak przemyślanego treningu, złe odżywianie + ZERO techniki spowodowało tylko kontuzje brak progresów i ogólne zniechęcenie do ćwiczeń. Rok temu postanowiłem na nowo "obciążyć" sobie codzienność. Przez pierwsze 8 miesięcy dopracowywałem technikę, poprawne oddychanie podczas poszczególnych ćwiczeń itd, choć nadal mam pewne braki nad którymi stale pracuję, kierowałem się głównie radami z atlasu ćwiczeń na "kulturystyce pl" . Tak więc do rzeczy, o co mi chodzi... Mianowicie od 2 miesięcy staram się wdrażać w życie trening piramidalny. Z racji tego że po ostatnich wojażach z kilogramami mocno ucierpiały na tym moje stawy łokciowe uznałem, że piramida jest świetnym rozwiązaniem na bolące stawy by z początku nie katować ich nawet po rozgrzewce dużymi (dla mnie) obciążeniami. Zależy mi głównie na mięśniach klatki, mój CM na płasko to 1 raz 72 kg z max techniką. Nie mam pojęcia jak to rozłożyć w seriach. Jedni piszą, że podnoszą o 2.5 kg inni, że o 5 kg. Zaczynałem od 48kg potem 53kg następnie 58kg i na końcu 61kg. W ilości serii wychodziło odpowiednio dla 16,12,8,4. Przy czym 48kg dałbym radę do 20paru dociągnąć. Przeczytałem o ilościach oscylujących w granicach 12,10,8,6, ale nie wiem czy pierwsza seria te 12 powtórzeń ma być z ciężarem który podniosę max 12 razy czy po prostu jakimś mniejszych który machnę 12 razy dla zasady. Wiem, wiem że logiczne wydaje się 12 razy "dla zasady" z racji tego, że max 12 powtórzeń dla mnie czyli 57kg nie pozwoliłby mi na dodanie do tych 57kg jeszcze obciążenia i po 2 minutach wykonanie 10 powtórzeń. Proszę o pomoc w rozłożeniu obciążenia w piramidzie na klatkę w ćwiczeniu "ławka na płasko" w której wykonuję 4s.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

Waga: 82

Wzrost: 186

Cel treningowy: Masa, Siła

Staż treningowy na słowni: 12 miesięcy

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka, gryf prosty, hantle
Ćwiczę na wolnych ciężarach tylko w domu


Dieta: 5 posiłków dziennie (Kurczak, mięso czerwone, tuńczyk, białe żółte sery) . Dieta w sumie stosowana od miesiąca.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Białko UNS WPC 80, Treck BCAA, Dextrex Olimpu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
60% x 12 rozgrzewka
70% x 10
75% x 8
80% x 6
85-90% x 4


procenty od ciężaru maksymalnego, ja bym to widział tak.

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2009-12-25 12:12:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Czyli odpowiednio ma to wyglądać tak - gdzie 5% to w przybliżeniu 3,5kg

1s 42kg - 12
2s 50kg - 10
3s 53.5kg - 8
4s 58.5kg - 6
5s 61kg - 4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Właśnie chodzi mi o to, że w takim przypadku np. w 2s z 50kg mogę dociągnąć jeszcze do 16-17 powtórzeń... To czy mam wykonać 10 powtórzeń w serii czy dawać na maxa z tym ciężarem??????????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
BARDZO PROSZĘ O POMOC!. DZIŚ MAM TRENING KLATKI I CHCIAŁBYM WYKONAĆ GO MOŻLIWIE NAJLEPIEJ JAK SIĘ DA...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 249 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 271
60% 12 powtórzeń
70% 10 powtórzeń
75% 8 powtórzeń
80% 6 powtórzeń
85-90% 4 powtórzenia.

Masz w sumie 5 serii: 12 10 8 6 4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Ok, rozumiem. Tzn, że z ciężarem 70% CM mam wykonywać sztywne 10 powtórzeń i ani jednego więcej mimo iż mógłbym wykonać ich 16-17.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 249 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 271
Tak masz zrobić 10 i nie więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Kurcze no wiem wiem, ale jakoś wydaje mi się to nielogiczne, tzn mam zamiar tak ćwiczyć nie podważam tego, tylko .... echhhh po pierwszych 3 seriach mało będę czół zmęczenie klatki. No cóż sposób myślenia amatora
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w przejściu stagnacji i ew. porady (cały problem dokładnie opisany).

Następny temat

Co sądzicie o tym ???

WHEY premium