SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Propozycje na poszczególne posiłki? Ktoś rzuci okiem na mój plan żywieniowy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 969

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Cel

Wyrzeźbienie ciała, zrzucenie kilku kilogramów, budowa mięśni

Waga

78kg

Wzrost

1.78cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok. 22%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Wstaję zazwyczaj ok. 6, trenuję 3 razy w tygodniu siłownia + 3 razy w tygodniu cardio, kładę się w granicach godziny 22-23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Cardio typu stepper, bieżnia, rower. FBW na siłowni. 3 razy w tygodniu Cardio, 3 FBW.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Nie stosowałem żadnych "znanych" diet. Sam rozgospodarowywałem sobie posiłki.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Brak zastrzeżeń lekarskich.

Stosowana lub planowana suplementacja

Nie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 696
Witam mam dylemat i mętlik od dłuższego czasu ze względu na to, że nie mogę sobie ułożyć planu żywieniowego. Codziennie czytam nowe informacje, codziennie ktoś coś poleca, drugi to odradza i nie wiem generalnie co i jak. Mój wiek 17 lat, 78kg, 1.78 wzrost, uczęszczam na siłownie 3 razy w tygodniu, ćwicze FBW, co 2 dzień robie Cardio (ok. 40-60 minut). Do tych czas jadłem, podając przykładowy dzień, w taki oto sposób:

Śniadanie - Jajecznica na maśle z 4 jaj + 3 kromki chleba razowego z awokado

2 Śniadanie - Podwójna kanapka chleba razowego z awokado, szynką + owoc typu jabłko + garść orzechów np. nerkowca

najczęściej po treningu Obiad - Ryż biały gotowany + ok. 200g piersi z kurczaka + miska sałaty

Podwieczorek - Sałata/ warzywa surowe, gotowane itp.

Kolacja: 2 kromki chleba razowego z awokado, szynką bądź serem

Czy mógłby ktoś ocenić mój sposób odzywiania się oraz powiedzieć: czy nie jem za dużo chleba (ile się powinno dziennie), kiedy jeść ser?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Też popełniłem ten błąd. Moja rada, mniej czytaj na takie tematy, im mniej kombinowania tym szybciej dążysz do celu. Wstaw dietę w postaci https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 253
Ogólnie to musisz najpierw określić, co ma plan żywieniowy powodować - redukcja/masa/ustrzymanie wagi? lekka redukcja/hardcoreowa masa? I dopiero potem zgodnie z wyznacoznym celem można oceniać dietkę


Zmieniony przez - ziomek1230 w dniu 2015-09-29 10:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 696
ziomek1230
Ogólnie to musisz najpierw określić, co ma plan żywieniowy powodować - redukcja/masa/ustrzymanie wagi? lekka redukcja/hardcoreowa masa? I dopiero potem zgodnie z wyznacoznym celem można oceniać dietkę



Zmieniony przez - ziomek1230 w dniu 2015-09-29 10:33:23


Generalnie swego czasu byłem otyły, ważyłem 95kg przy 1.75 wzrostu, aktualnie, jak napisałem wczesniej, ważę 78kg przy 1.78 wzrostu, ale niektóre "partie" nadal zostały z dawnych lat, m.in. otłuszczone nogi, wielkie dupsko i nieco odstające cycki. W pierwszej kolejności chcę się tego wszystkiego pozbyć oraz nabrać ogólnie lepszej sylwetki.. więc teoretycznie mój cel to wyrzeźbienie ciała.. redukcja (?).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na odchudzanie

Następny temat

Jaka dieta przy takiej figurze?

WHEY premium