SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Progresja liniowa na redukcji?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5396

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

25

Waga

88

Wzrost

187

Cel treningowy

12% bf (obecnie 14)

Staż treningowy na siłowni

18 miesięcy

Uprawiane inne sporty

basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full siłownia

Dieta

zbilansowana redukcyjna 2400 kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

białko, bcaa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
Witam,

Lecę 3 miesiąc redukcji. W wielostawowych ćwiczeniach stosuję RAMPę, w ćwiczeniach ze stałym ciężarem stosuję progresję liniową.

Czy stotosowanie progresji liniowej na redukcji ma sens? Zgodnie z założeniami tego rodzaju progresji, w momencie w którym nie jestem w stanie zrobić zalożonego dolnego zakresu powtórzeń na kolejnym treningu cofam się o 3 dokładki ciężaru.

Na masie dziala to super - pomaga uniknąć stagnacji.
Ale na redukcji trudno przeskakiwać mi te ciężary, na których poległem i po których cofnąłem się o 3 dokładki.

Więc czy lepiej lecieć cały czas na stałym, maksymalnym ciężarze, czy lepiej cofąć się z ciężarem, dochodzić do maxa, próbować go pokonać i ewentualne cofać się ponownie?

Pozdrawiam,
Paweł
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Słabo to Ty się starasz jak Ci sie kończy siła na mc na masie ciała po 2 latach ćwiczeń. Najlepszy plan nie pomoże, jak ktoś się boi wysiłku fizycznego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
skąd wziąłeś teorie, że jak nie osiagniesz danego zakresu powtórzeń to cofasz się do 3 "dokładki"?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
Wdrożyłem jeszcze podczas masowania. Opis na ktorym się opierałem znajduje się tutaj: http://www.K**.pl/progresja-liniowa-226098.html/ 

Błędne założenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Oczywiście, że błędne. Pomyliło się co nieco autorowi wątku. Poza tym jak czytam takie wypociny takim językiem to szkoda czasu na prawdę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
rion10, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Jadę z takim progresowaniem od dłuższego czasu, nie chciałbym ciągnąć błędu dalej.
Jak więc progresować w ćwiczeniach ze stałym ciężarem? Proszę o pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Do jakich wyników siłowych doszedłeś tą metodą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
W ćwiczeniach wielostawowych stosuję rampę, takze wyników Ci nie podam :)
stały ciężar z tą metodą progresji stosuje tylko w izolowanych.

Panowie, to jaką metodę przyjąć? Przyznam, ze naszukałem się w swoim czasie od cholery żeby znaleźć sposób progresji działajacy przez dłuższy okres czasu, i ten art. który podesłałem był jednym z niewielu, który znalazłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ilość kg na 8 czy 10 powtórzeń też jest wynikiem siłowym.

Zakładam, że w dziale trójbój nie byłeś i nie jesteś zaznajomiony z podwieszonymi postami Apokalipsy?

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-06-06 08:05:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Ale nie ma metod działających wiecznie po to jest tyle zmiennych parametrów treningu żeby nimi manipulować. Zwłaszcza jeśli jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym przy redukcji te ciężary nie muszą iść do góry.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
Dzieki za info, mam 2 pytania:

1. czy w takim razie w trakcie redukcji trzymać cały czas maksymalny ciężar do jakiego dojde i czekac az do zmiany treningu?

2. jak podczas masy - manipulujecie iloscia powtorzen / serii w momencie kiedy dochodzicie w danym cwiczeniu do 'sciany'?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja tam jestem fanem dzielenia okresów na cykle 6-10 tygodniowe, gdzie sobie zakładasz na (przed)przedostatni trening wchodzenie na maksy z ostatniego treningu (albo ost) i nie ma żadnych cofek w trakcie.

Dla zupełnie początkujących cykle nie mają sensu, bo rzeczywiście można dokładać i dokładać. (Plus osoba zaczynająca od 40-50 kg w wl w pierwszym tygodniu raczej nie jest się w stanie przetrenować w ciągu 6 tygodni)

Co do Twoich pytań:
nie ma ankiety, więc pozostaje wróżbiarstwo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w wyborze planu na sile/mase

Następny temat

Nowicjusz i superserie...

WHEY premium