SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z kolanem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Jak chodzisz do ogarniętego fizjoterapeuty to możesz pogadać o prywatnych wizytach i ćwiczeniach. Bądź ogólnie może coś Ci poradzi.

Da się ogarnąć ćwiczenia wzmacniające staw kolanowy, wypracować lepiej mięśnie które kompensowały by Ci "popsutą" część i ogólnie ustabilizować kolana przez ćwiczenia. Tylko jest to indywidualna sprawa i ów fizjoterapeuta musiał by przeprowadzić testy funkcjonalne. Niestety w naszym kochanym państwie na taką osobistą rehabilitację na NFZ nie masz co liczyć. Jedynie prywatnie ;)

Chłopaki wyżej dobrze mówią - najlepiej było by zobaczyć co i jak - ogarnięty człowiek musiałby Ci to kolano operować, ale żeby wystarać się o operacje na NFZ to trzeba się nalatać a prywatnie - cóż, dużo kasy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
ja bym nie tracił czasu na fizjoterapie skoro masz cechyu I stopnia uszkodzenia więzadła i łękotki popękane ...
na nic się zdadzą ćwiczenia w tym wypadku.

nie trać czasu - ogarniaj artroskopie jak najszybciej (posklejają wszystko w jedną całość, wytną co wadzi i będą znać całokształt sytuacji w kolanie !)
A potem ew jakaś rekonstrukcja, bo wierz mi - 2 lata latałem z niestabilnym kolanem - o sporcie zapomnij póki co :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Najgorsze jest to, że mogę biegać i wszystko nie czując żadnego bólu. jednak lekki skręt i koniec dlatego się ograniczam. To na artroskopię mnie dadzą bez rezonansu magnetycznego? Czyli co, teraz na dnaich właśnie mam się udać, żeby zapisać się na rezonans czy artroskopię od razu? pzdr. Z tą radą wyżej dotyczącą fizjoterapeuty się wstrzymam.. jutro ostatni dzień zabiegów.. nie czuje znacznej różnicy. Czuje to samo, kolano niestabilne, luźne. dam noge na prawo to czuje ze sie spokojnie wygina. Bólu nie czuje kiedy chodze to mnie dziwi.. nie wiem co mam robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2787
Doznalem kontuzji jeden dzien wczesniej niz ty, tak samo mam luźne kolano i chodze normalnie bez bólu. W tym, że ja nie biegałem itd. Wyprostowuje cala noge bez bolu a do pelnego zgiecia brakuje mi jakichs 10stopni. Nie mialem zadnej rehabilitacji cwiczylem sam, polecam rowerek stacjonarny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Dzięki za odp. na rowerze jeżdżę dosyć często. ja jak prostuje noge to tak ciężko mi określić, w którym miejscu czuje ból aale tak po prawej, w środku.. a zginać mogę normalnie, ale kiedy spróbuje docisnąć ręką to tragedia.. ale za chwile mija i nic nie czuć.. dziwne to. Zastanawiam sie, czy isc na ten rezonans..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2787
Mnie na poczatku bolalo tylko w prawej nodze po wewnetrznej stronie to jest wiezadlo poboczne. Gdy doszedlem do jakichs 120stopni zaczelo mnie lekko bolec po zewnetrznej i do tego lekkie klucie gdy chcialem wyprostowac noge z maxymalnego zgiecia ale to minęło. Ja na rezonans nie moge isc bo mam aparat ortodontyczny, ale tez jest opcja tomografu komputerowego. Jak masz hajs to idz wtedy bedziesz pewien co jest z tym kolanem, bo czekac to pewnie jest okres kilku miesiecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
ja w wewnętrznej części nie czuję w ogóle bólu, jedynie niestabilność bo takie luźne to kolano jak bez stabilizatora jestem. tomograf komputerowy jest lepszy od rezonansu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2787
Tomograf z tego co mi wiadomo jest gorszy od rezonansu ale lepszy od usg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
nie żałuj 100 zł na wizytę prywatną z dobrym ortopedą ktory z bomby zapiszę Cię na artroskopie.

Rezonans - przy dobrych warunkach - z 3 mc poczekasz ...

a i tak artro Cię nie mije i tak . więc lepiej bez zbędnych badań zapisać się.

Zależy Ci na czasie ? ...

Rehabilitacja nawet najlepsza przy zerwanym więzadle NIC nie pomoże ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Przecież mam naciągnięte to więzadło.. tak wynika.. nie wiem. Od nowego tygodnia idę prywatnie do ortopedy bo miałem ponowną wizytę za kilka tygodni. jutro powiem co mi lekarz wygłosił.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

B.Dobry ortopeda od barków

Następny temat

Problem z kolanem - Operacja

WHEY premium