SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROBLEM Z KOLANEM - Kyokushin ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5
Witam , mam dosyć poważny problem z kolanem, zacznę od początku.
Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy to przeciążyłem (jak to twierdzi ortopeda) staw kolanowy na rowerze. Pewnego dnia gdy wstałem nie mogłem wyprostować kolana, towarzyszył temu bardzo mocny ból. Jak się okazało , po wizycie u ortopedy , zrobieniu zdjęć rentgenowskich okazało się że mam chondromalację rzepki i naderwany zaczep mięśnia chyba 2 głowego.
Chodziłem na wszelakiego typu rehabilitacje, magnetyczne, ultradźwięki, galwanizacje, wykonywałem zalecane mi ćwiczenia. Po pewnym czasie (kilku miesiącach) wróciłem do normalnego życia. Mogłem chodzić normalnie, kolano nie bolało mnie, jednak czułem że jest słabe. Na dodatek dodam że trenuję Karate Kyokushin (wtedy trenowałem około 1.5 roku). Przez kolano musiałem przerwać treningi. Postanowiłem wrócić od września jednak cały czas czuje ze to kolano jest niesprawne. Nie mogę wykonać swobodnie Kin-geri ... Chodzi o przeprost kolana. Wogóle nie mogę swobodnie wypuścić kolana, czuję ból w momencie gdy powinno się zablokować. Kolano w końcowej fazie poprostu nie blokuje się. Wydaje mi się ze gdybym wykonał mocne kopnięcie kin geri bez zablokowania to część nogi poniżej kolana przeleciałaby na drugą stronę (coś by pękło w kolanie). Nie mam pomysłu co z tym zrobić, może ktoś ma jakiś pomysł ? Wszystko jest dobrze z kolanem oprócz tego że nie chce się blokować co sprawia mi spory problem. Dodam że rezonans magnetyczny nie wykazał nic szczególnego chyba że ludzie którzy go wykonywali spartolili robote. Jeśli chodzi o leki to zażywałem ten środek co reklamowali w tv w proszku co sie z wodą mieszało ;) nie pamietam nazwy. Nic mi to nie dało. Czuję że kolano jest słabe w porównaniu do lewego (zdrowego). Ból występuje po lewej stronie tuż pod rzepką w prawym kolanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nie jestem ekspertem, ale jeśli masz okazję(i zbędne fundusze) wybierz się na badania do jakiegoś niepaństwowego ośrodka. Czasami zadziwiające jest, jak różni się diagnoza lekarza, któremu płacą "od łebka" od diagnozy takiego, któremu płacą "od efektu". Druga rada-popytaj w dziale "Sztuki Walki"-zwłaszcza w Tradycyjnych i Uderzanych. Jest szansa, że któryś z użytkowników miał podobną kontuzję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Warunkiem powrotu do sportu przy urazie kolana jest jego 90% sprawność w porównaniu ze zdrową kończyną. Wtedy też można mówić o zakończeniu rehabilitacji (pod nadzorem). Sam sobie odpowiedz jak było w Twoim przypadku. Przyczyn nie musi być widać na rezonansie, wcinanie arthrylu też nic nie zmieni. Tak jak napisałem przedmówca lekiem jest rehabilitacja w profesjonalnym ośrodku. Zmniejsza ona ryzyko takich powikłań, jak również potrafi je naprawić. Ostatnim jej etapem są ćwiczenia specyficzne dla Twojej aktywności sportowej. Tzn próbujesz kin geri na rehabilitancie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ostatnim jej etapem są ćwiczenia specyficzne dla Twojej aktywności sportowej. Tzn próbujesz kin geri na rehabilitancie



Kradam: zapraszam do działów z grupy "Sztuki Walki"-sądząc po ostatniej wypowiedzi, bardzo szybko się dogadasz z tamtejszymi użytkownikami-masz odpowiednie podejście

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-01-04 22:30:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
no ale nie boli cie kolano np jak chodzisz po schodach czy cos wiec chondromalacja juz ci nie przeszkadza wiec sie ciesz ja mam ją juz od marca 2006 i jakos caly czas nie daje mi trenowac:-/
co za proszek?

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gorąca kąpiel

Następny temat

odlezyny

WHEY premium