SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z kolanem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
kilkakrotnie wyskakiwala mi rzepka w kolanie, niedlugo zaczne treningi na silowni kolega mowi ze przysiady wzmocnia mi nogi i rzepka przestanie wyskakiwac, czy w moim przypadku wskazane sa przysiady i czy jak wzmocnie nogi to skoncza sie problemy z kolanem??

(dane w profilu nie sa moje
ja mam: 15 lat 184cm 60kg i dopiero zaczynam cwiczyc)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Ja na twoim miejscu najpierw zaczalbym od cwiczen izolowanych na maszynach z lekkim obciazeniem zeby wzmocnic troche mięśne nóg. Dopiero po jakims czasie przystapilbym do przysiadów i tez zacznij od malych obciazen.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Z tym bedzie problem bo robimy wlasna silke i do dyspozycji bedzie tylko sztanga i sztangielki, kolega mowi ze moga bys przysiady ale na malym ciezarze , czy mozna je czyms zastapic majac tylko sztange??hack przysiady? wykroki? syzyfki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
szkoda, ze nie macie maszyny bo bylaby ona najlepsza.

Niestety wszelkie wykroki takze nie bardzo sa polecane na poczatek w twoim przypadku. Jesli nie masz wyboru to sprobuj na poczatku przysiady z naprawde maly ciezarem ale wieksza iloscia powtorzen. Zobacz jak sie kolano bedzie zachowywalo jesli bedzie wszystko ok to z tygodnia na tydzien zwiekszaj obciazenie. Pamietaj jednak, żeby ta progresja nie byla zbyt nagla.

Mozesz tez zrobic sobie sam w domu takie spoko cwiczonko poprawiajace stabilizacje stawu kolanowego.
MIanowicie kladziesz stope na pilce (np. do nogi, kosza), ktorą napompuj tak na 70%. Dajesz na nia pewnien nacisk - tak zeby powstalo w niej zaglebienie. Nastapnie przenosisz ciezar na pilce w rozne strony (za pomoca nacisku) i jednoczesnie starasz sie utrzymac stope w jej centralnym polozeniu.
Troche to ciezkie do tlumaczenia ale mam nadzieje, ze jest zrozumiale.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przemrożenie skóry

Następny temat

tatuaz prosze o pomoc

WHEY premium