SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z jedzeniem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Witam, od pewnego czasu pojawił się pewien problem, a mianowicie po wakacjach i całkowitym odpuszczeniu diety spadło pare kg, ale na okres jesienno/zimowy, znowu wracam na właściwe tory i pojawił się problem.. Mianowicie kiedy rok temu zacząłem przygodę z dietą nie było kłopotem w zjedzeniu sporej nadwyżki kcal, jestem typowym ekto, z 80kg dobiłem do 93 w pare miechów, potem miche odstawiłem i spadło mi z 10kg, sporo fatu z brzucha, zarysy mięśni zostały, najgorzej nie jest. Od pewnego czasu znowu zacząłem jeść troche więcej kcal, ale mój brzuch stawia opory... Dawniej potrafiłem w ciągu dnia zjeść 5k kcal i bylo gites, żadnych problemów żołądkowych, a teraz, jak w jednym posiłku mam zjeść sporą ilość jedzenia, to czuje dziwny ucisk w żołądku i mam wrażenie, że zaraz zwrócę całe jedzenie, ale do wymiotowania brakuje jeszcze trochę.
Czy może być coś takiego jak skurczony żołądek? Staram się jeść teraz objętościowo więcej, żeby troche rozepchać brzuch.
Kolejne pytanie, czy od nadmiaru stresu mogą być podobne objawy?
Szejki z płatkami owsianymi itp, wchodzą w miare przyzwoicie, bardziej tu chodzi o takie rzeczy jak fast foody, typu pizza, burger...
Jak sobie z czymś takim poradzić? Chciałbym nabrać pare kg, ale bardzo męczy mnie ten ucisk żołądka, który pojawia sie w połowie spożywania posiłku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pytanie po co nabijać kalorie z burgerów i innych fast - foodów ?

Żołądek może po protu się sprzeciwia na takie ciężkostrawne jedzenie...

Wypełnij ankietę z działu i wrzuć jak jadasz.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

A to, że w parę miesięcy z 80kg-93kg wpadłeś, to tylko na wadze, w tak krótkim czasie 13kg mieśni nie zbudujesz, to większa część tłuszczu (zakładając, że jadałeś tak jak opisujesz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Źle się zrozumieliśmy, jeśli chodziło o moją diete, to wydaje mi się, że jadam czysto, bo wpada praktycznie zerowa ilość słodyczy, same makarony, ryz, kurczak, platki owsiane, twarogi, oliwa z oliwek, maslo orzechowe, jakies tam omleciki itp. O te fast foody, to raczej chodzi o to, ze jak wyjde gdzies ze znajomymi na miasto, jemy pizze, a ja przy drugim kawalku czuje ten dziwny ścisk żołądka, a jeszcze przed chwilą byłem głodny... Zbudowałem od listopada do konca marca 13kg, wychodzi srednio 2,6kg na miesiac, to za duzo? Wydaje mi się, że znośnie.
Oczywiście zdaje sobie sprawe, że te 13kg to nie samo mieso, tylko pare kg tluszczu tez sie przybralo.
Mam wrażenie, że to było spodowane tym, że bardzo mało jadłem przez miesiąc i teraz to kwestia przyzwyczajenia na nowo i problem sam się rozwiąże mam nadzieje.


Zmieniony przez - Wrobcio01 w dniu 2016-10-12 23:17:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Tak. Jadłeś mniej, więc żołądek może być obkurczony. Kwestia czasu, aby układ trawienny przyzwyczaił się do większych ilości pożywienia.

http://potreningu.pl/articles/2981/popraw-swoje-trawienie
http://potreningu.pl/articles/4605/jak-wspomoc-trawienie


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-10-13 08:35:21

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dieta CKD

Wiecej