SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o radę

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Witam,
na forum jestem nowym użytkowniem. Przejrzałem tematy, zastanowiłem się ale potrzebuję konkretnej rady w konkretnej sprawie. Niestety jak to w życiu bywa doprowadziłem do stanu kiedy na moim brzuchu pojawiła się już oponka. Ogólnie nadwaga - po ślubie sporo przytyłem :)Dodatkowo praca jak to się mówi "siedząca", przy komputerze.

Podjąłem się powrotu do dawnej, dawnej sylwetki. Biorąc pod uwagę fakt, że bardzo lubię jeść i nie pasują mi lekkie dania :/ moja "dieta" to 3-4 posiłki dziennie o w miarę regularnych porach, z czego najpóżniej godzina 19. Oczysiście mniejsze porcje. Alkohol od czasu do czasu. Słodyczy brak - nie przepadam. Brak fastfood.

Wcześniej jadłem też około 3-4 posiłków dzienne z tym, że porcja była podwójna albo i większa :/ oraz godzina np. 23. Dodatkowo jakieś pizze, kebaby, wszystko w biegu.

Udało mi się zrzucić około 8-10 kilo przez ponad 2 miesiące. Dodam też, że rozpocząłem ćwiczenia na siłowni ( także od 2 miesięcy )oraz więcej spacerów ( ale nadal mało, głównie samochód ).

Usłyszałem od znajomych, że dobrym rozwiązaniem dla mnie będzie karnityna, inni mówią, że kreatyna.
Proszę o konkretną poradę, tzn. czy starajać się zrzucić swoją nadwagę, która obecnie wynosi około 15 kilo :/ czy mogę albo czy w ogóle powinienem brać kreatyne? Co z karnityną? Czy w tym wypadku będzie bardziej wskazana?

Podsumowując - chciałbym zrzucić zbędne kilogramy, ogólnie wyszczuplić się ale bez przesady. Tak do odpowiedniej sylwetki. Jednak chciałbym też mieć lepiej zaryowane mieśnie, ogólnie być lepiej zbudowanym. Oczywiście, nie tak jak większość z Was bo na to nie starczyłoby mi pewnie silnej woli :/ ale ogólnie ładniejsza rzeźba, jakakolwiek ładniejsza rzeźba :)

Czy starając się zrzucić kilo tzn. oponka, itd. czy kreatyna mi w tym nie przeszkodzi? Jeśli nie to co wybrać? Jedni polecają jabłczan, inni mono...

Dzięki. Następnym razem może ja w czymś pomogę :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgodzę się, ja po prostu pisałem pod kątem autora i innych osób upierających się przy takowych suplach. Że lepszym rozwiązaniem była by ta leucyna czy BA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
dział odżywianie-czytać tematy podwieszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening i dieta,

suplementy proponuje moze po 2 latach cwiczen (i to nie l-karnityne na pewno)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Yhm...a dlaczego stanowczo odradzasz l-karnitynę? Wg artykyłów, które przeczytałem mniej wskazane w moim przypadku jest zażywanie kreatyny, z która się faktycznie na 100% wstrzymam na chwilę obecną. Dlaczego nie l-karnityna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
No ok, ale nie znalazłem odpowiedzi dlaczego stanwczo nie l-karnityna. Rozumiem, że wg badania na grupie testowej nie zadziałała. Oczywiście, zgadzam się z tym, że nic nie działa samo w sobie. Jednak czy stosowanie l-karnityny w połaczeniu z wysyłkiem fizycznym nie jest dobrym zestawieniem? A jeśli nie to dlaczego? Jeśli nie ma skutków ubocznych a przykładowo jak nie pomoc w rozbiciu tłuszczy to chociaż inne prozdrowotne działanie to chyba i tak jest ok? Byle sobie nie zaszkodzić... przynajmniej ja nie znalazłem informacji o jej szkodliwości i skutkach ubocznych. Nie wszystko też czytałem więc może i coś jest...także?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak chcesz sobie kupić, uczyni cię to zadowolonym, to sobie kup..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Tu nie chodzi o to co bym chciał, bo chciałbym bardzo wiele ale o to dlaczego akurat to nie. Szukam rady ale konkretnie argumentowanej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
kanityna ok, jezeli nie wymagasz od suplementu zbut wiele. Pomoze ci w treningach, ale nie w redukcji-bezposrednio. Czyli odp na twoje pytanie mozesz kupic l-ke.

Co do reszty tematu, musisz obecnie bardziej dopracowac odzywianie, bo jak sam napisales masz z tym spory problem. Jedz czesciej a mniej-by nakrecac metabolizm.

Poza tym miniumum 2g bialka na kg masy ciala.

Przeczytaj regulamin i wypelnij ankiete.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja przedstawie swoje krótkie zdanie, jeśli wielu wielu osobom redukcja udaje się wspaniale bez l-kartnityny to czemu za wszelką cenę wiele osób nadal chce ją stosować? Podobnie jak w przypadku HMB czy glutaminy, można tyle pięknych supli kupić za tą cenę( jak choćby przez wielu niedocenianą Beta-alaninę, czy leucynę do posiłków) a mimo to te osoby chcą udowodnić swoje ja i uważają efekt placebo za kosmiczne doładowanie z tych supli. Zaprawdę wam powiadam, nie rozumiem tego.

Co do samej karnityny, można prozdrowotnie ale trzeba podkreślić, że dawką minimalną jest 2g a optymalną 4-6g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
akurat karnityna dobrze sprawdza sie w sportach typowo wytrzymalosciowych, stad jest jeszcze dosc popularna. Niestety jej wlasciwosci jako spalacz sa znikome.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Monohydrat kreatyny + easy gain mass

Następny temat

Coś na energię przy redukcji.

WHEY premium