SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawidłowa postawa ciała, pajączek? czy coś innego?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3227
Siema. Mam małą wadę kręgosłupa(skolioza). Chciałbym kupić coś co naprostuje mi plecy, nie wiem nie znam się, coś słyszałem o pajączku? Czy coś innego dającego lepsze efekty? Chodzi mi o prostą postawę, może dzięki temu wejdą nawyki i nauczę się prawidłowo chodzić? Powodem kupna tego jest także to, że dużo czasu spędzam przy komputerze. Doradźcie coś dobrego i skutecznego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2353
Basen, ćwiczenia na drążku, ćwiczenia na prostownik bez sprzętu - grzbiety (odwrotne brzuszki) , odpowiednie rozciąganie, ćwiczenia zaliczone przez specjalistę.

Nauczmy się śmiać z samych siebie, a będziemy mieć niezły ubaw do końca życia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Jak kolega wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3227
Dobra, ale czy w wieku 19 lat coś zdziałam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2353
Zawsze lepiej spróbować, chociaż całkowite wyleczenie wady postawy nie jest możliwe ale napewno ją choć trochę skorygujesz.

Nauczmy się śmiać z samych siebie, a będziemy mieć niezły ubaw do końca życia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3227
A na siłownie mogę chodzić? Wiem tylko, że nie można bardzo obciążać kręgosłupa. Czy ten plan będzie odpowiedni i bezpieczny dla mnie?

FBW
Nogi - wypychanie nóg na suwnicy 3*12
Lydki - Wspiecia siedzac 3*20-25
Plecy - podciaganie na drazku nachwytem 3*max
Klatka - Wyciskanie sztangi plasko 3*12
Barki - unoszenie ramion z hantlami w bok na siedząco 2*12
biceps - unoszenie sztangi podchwytem 2*12
triceps - pompki na poreczach 2*max
Brzuch:
-podciąganie kolan do klaty wisząc na drążku 3*max

Rozciaganie:
-Zwis na drążku (ile wytrzymam)



Zmieniony przez - Pesta w dniu 2010-01-14 12:25:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777744
ale ro nie jest wszystko takie proste że będziesz chodzić na basen czy siłownie i wszystko zniknie

nie lekceważ wady kręgosłupa zwłaszcza takiej jak skolioza , boczne skrzywienia kręgosłupa są najtrudniejsze do korekty ale oczywiście możliwe

czasem jest tak że dane ćwiczenie/ruch pogłębią Ci wadę

najlepszym wyjściem jest konsultacja lekarska, lekarz dobierze Ci ćwiczenia i częstotliwość ich wykonywania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3227
Byłem u dwóch ortopedów to powiedzieli, że już za późno na korekty i zalecili basen. Ale jak się pytałem, czy mogę ćwiczyć na siłowni to powiedzieli, że mogę tylko żeby nie obciążać kręgosłupa, i nie dźwigać dużych ciężarów. Ten drugi nie za bardzo był za siłownią ale pozwolił ale bez dźwigania dużych kg. Powiedzieli, żeby dobra technika też była.. Ale no nie wiem. Trochę się obawiam tej siłowni, że może mi pogorszyć wadę. Niby są w planie treningowym takie ćwiczenia jak: podciąganie na drążku, zwis, które podobno pomagają ale nie wiem. Może nie chodzić na tą siłownię tylko na basen częściej i wykupić sobie kilka godz nauki pływania i na ten basen chodzić a siłownię odpuścić?
Chodzi mi tylko o skorygowanie łopatki prawej która mi odstaje i brzydko to wygląda.

Zmieniony przez - Pesta w dniu 2010-01-14 14:03:02

Zmieniony przez - Pesta w dniu 2010-01-14 14:05:04

Zmieniony przez - Pesta w dniu 2010-01-14 14:06:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777744
powiem Ci że trafiłeś na kiepskich lekarzy od tego są że mimo iż jesteś w wieku w którym wady postawy coraz trudniej korygować powinni polecić Ci jakieś ćwiczenia czy przedstawić zasady postępowania

Powiem Ci szczerze że mógłbyś spróbować prywatnej konsultacji u fizjoterapeuty lub innego lekarza lecz z tym wiąże się pomoc rodziców bo za taką wizytę na pewno trzeba będzie zapłacić ,ale przynajmniej miałbyś jasność co Ci wolno a czego nie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 651 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11980
Sam miałem to samo przez komputer. Teraz jestem prosty moje rady to takie żebyś starał trzymać głowe prosto nie w dół i porozmawiaj z lekarzami,rodziną o gorsecie ja go zakupiłem ponosiłem 2miesiące i mam prosta sylwetke + nie bolą mnie plecy pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3227
U jednego ortopedy już płaciłem bo prywatnie byłem. Ale kazał mi zrobić prześwietlenie jeszcze jedno, już nie pamiętam jak się ono nazywa. Muszę iść do niego, i znowu zapłacę... Eh. I pewnie nic nie pomoże. Ok zaraz idę na basen :) Dzięki za odp. Z siłownią się wstrzymam narazie, nie będę ryzykował bo może mi zaszkodzić. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie odżywiania, żeby nie schudnąć od pływania ale to później napiszę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobic ??

Następny temat

Problem z brzuchem

WHEY premium