SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Postanowienie nowo roczne, lecz nie wiem od czego zacząć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
Witam !

To mój pierwszy post na forum i mam nadzieje o wyrozumiałość.

Opiszę sytuacje tak prosto jak to tylko możliwe. No więc mam 21 lat mam około 161 cm wzrostu i ważę na tą chwilę 59 kg. Tak jak w temacie nie wiem od czego zacząć, bo kiedyś coś tam ćwiczyłem, ale z braku motywacji itd przestałem. Teraz postanowiłem wziąć się za siebie. Z perspektywy kogoś kto na mnie patrzy to nie zauważy że coś kiedyś ćwiczyłem, fakt nie jestem jakiś ogromny ale coś tam trochę wyrzeźbione mam ( przypominam że nie jakoś bardzo ).

Teraz chciałbym napisać co chce osiągnąć. Jak pisałem ze wzrostem i wagą nie wiem czy to dużo czy mało, nie widać po mnie że tyle ważę. Jeśli chodzi o jedzenie jem jak każdy inny człowiek każdego dnia. Ogólnie chciałbym wyrobić sobie rzeźbę lecz brakuje mi masy, no dobra ważę powiedzmy te 60 kg ale i tak widać jakbym ważył 50 kg.... Wiem że jedzenie fast foodów itd jest bez sensu i nic to nie da.
Moja waga właśnie waha się pomiędzy 56-60 kg od dłuższego czasu.

Chciałem jeszcze napisać że nie chce wyglądać jak kulturysta, bo to już jest wieczność jeśli chodzi o czas a poza tym jestem niski i śmiesznie bym wyglądał, ale i tak nie o to chodzi po prostu chcę zrobić sobie rzeźbę. Dodatkowo napiszę że jakieś skomplikowane tak zwane prochy, raczej nie wejdą w grę iż mam problemy z sercem. Nie wiem czy na teraz jest ta informacja potrzebna ale piszę w razie czego.

Następna sprawa chcę dopiero zacząć gdy już wyjadę do Anglii bo taki plan mam w ciągu 2-4 miesięcy.

Więc moje pytanie brzmi, od czego zacząć i co mam zrobić ?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość itd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zacznij o treningu ACT, obwodowego
do tego poczytaj 10 wskazówek zywieniowych

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
A jeśli chodzi właśnie o sprzęt ? Bo w sumie dostępu do siłowni na razie nie mam, a w domu posiadam tylko dwa rodzaje hantli jakieś znalezione w garażu jedne to bodajże 5 kg bez możliwości zwiększenia ciężaru a drugie bodajże 10-15 kg z możliwością regulacji. Same hantle wystarczą ?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W domu to sobie domatora jakiegoś zrób https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html

A jak wyjedziesz do angli i tam bedziesz miał dostęp do siłowni to np https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z kardiologiem w sprawie serca
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
Jeśli chodzi o takie domowe to myślę że nie ma problemu. Gorzej z siłownią a ja właśnie teraz zbieram sobie info czytając właśnie itd.

Dzięki za odpowiedzi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na Biceps

Następny temat

Plan FBW do oceny i poprawy

WHEY premium