SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomozecie ??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45
Siemka jestem raczej poczatkujacy i mam ogromna prozbe pomozcie mi ulozyc jakis naprawde sesowny plan mich cwiczen w domowych warunkach. Chodzi mi szczegolnie o rzezbe wczesniej robilem cwiczenia ktore znalazlem tutaj:
http://pl.


no i moze was to bawic ale naprawde byly efekty robilem dzien w dzien to samo :) zrobilem 2 cykle po 6 tyg. i byly efekty.
1 No i chcialem zapytac skoro byly efekty to czy dalej to robic te cwiczenia?
2 jestem rowniez zdecydowany na kupno kreatyny lub HMB, co wszym zdaniem bedzie lepsze? (czytalem juz wiele opini i chyba jednak cos w stylu kreatyna i bialko, czy to jest dobry pomysl?)

z gory dzieki ;) pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Jeżeli cięzko u Ciebie ze sprzetem to mogę Ci zaproponowac coś takiego

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

Jeśli natomiast chodzi o suplementy to daj na razie z nimi spokój postaraj sie diete ułożyć i zdrowo odżywiać

Pomyśl nad jakimś sprzętem typu ławka ,sztanga , hantle lub karnetem na siłownie

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45
Juz wlasnie podobne cwiczenia robie 3-4 tydzien... i mysle ze juz mozna zaczasc cwiczyc troche powazniej typu jakis plan cwiczen, suplementy ... szukalem na forach ale tak naprawde nic takiego "fajnego" nie znalazlem.
W sumie to zdecydowalem sie na zakup ktorys z tych suplementow (kreatyna lub HMB)i jakie jest Twoje zdanie rion10 ? kratyna + bialko, czy moze HMB ? Czy moze cos innego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Oczywiście że możan by było zacząć jakiś trening typu full body tylko jakim sprzetem mozesz dysponowac ewentualnie karnet na siłownię bo bez tego cięzko ułożyć jakiś plan.

A co do suplementów to jestem zdania ze przy stażu do 1 roku nie ma sensu wydawać pieniędzy na suple typu kreatyna czy hmb , trzeba wykorzystać początkowe możliwości wzrostu organizmu .Jeśli nie będziesz mieć diety to te suplementy nic nie dadzą nie odnotujesz zwiększenia przyrostów a kasa pójdzie w błoto.
Mozesz kupić jakieś białko ew . gainera ale tez jako uzupełnienie diety a nie jej zastępnik

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45
jesli chodzi o sprzet to szalu nie ma :D mam 2 hntle po 7 kg :D:D tylko ze mi raczej nie chodzi o jakis naprawde dlugoterminowe cwiczenia typu 3-4 lata narazie chodze jescze do szkoly no i mam czas ... karnet na silownie staram sie zalatwic nie weim jak bedzie z moim budrzetem:D, ale czesto chodze na basen (bo lubie :) ) zalezy mi raczej cos w stylu cylk 3x 8-9 tyg na 6 miesiacy przez przynajmniej 2 lata.
1 cykl ciwiczenia na mase
2 cylk rzezba
3 cykl rzezba (cos w tym stylu)
nom i przy tym suplementy dla lepszego efektu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
No to nie pozostaje nic innego jak trening domatora, do którego link Ci dałem wyżej Mozesz ewentualnie zwiększyć intensywność robiąc np pompki z plecakiem
Innego wyjścia nie widzę

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Może tak:

1) pompki klasyczne ( rozstaw szerszy niż barki) - rób tak podnoszenie dynamicznie , opuszczanie maksymalnie wolno lub plecak na plecach z obciążeniem 3 serie (mozesz stosować rózna szerokosc rozstawu dłoni)
2) wyciskanie hantli sidząc + unoszenie bokiem 2 serie
3) pompki w podporze tyłem (triceps) 2 serie
4) przysiady z hantlami ( lub półprzysiady) 3 serie
5) wiosłowanie hantlą ( jedna lub dwie jak dasz rade) 3 serie
6) unoszenie tułowia leząc ( prostowniki grzbietu) 2 serie
7) uginanie ramion z hantlą 2 serie
8) spięcia stojąc 3 serie
9) musisz coś wykombinować na przedramie
10) brzuch

Chyba taki zestaw mógłby być wykonywany 3 razy w tyg

Co myślisz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45
raczej myslalem cow w stylu:
poniedzialek - klataka i nogi
wtorek - biceps brzych
sroda - wolne
czwartek - triceps plecy ipt...
?? jakbys mogl to podopwiedzial bys mi troche wiecej cwiczen, na rzezbe?
i jako amator moge chyba zapytac jak wyglada cwiczenie wiosłowanie hantla :P:) ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Mozna by było jakoś to podzielic ale cięzko z minimalna ilością sprzetu.
Jeśli ułożymy trening dzielony to wówczas trzeba zwiększyc intensywnosć dokładając ćwiczenia

A jak z drązkiem jest do dyspozycji ??

Ćwiczenia mozesz oglądnąc w atlasie ćwiczeń tam sa wszystkie przedsawione wraz z opisem

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
raczej myslalem cow w stylu:
poniedzialek - klataka i nogi
wtorek - biceps brzych
sroda - wolne
czwartek - triceps plecy ipt...


Nie ma co kombinować ze splitem. Nie ten staż. Nie te możliwości. Co jak co, ale trening domatora jest stworzony organicznie na FBW.

To co zaproponował Rion jest calkiem sensowne.



?? jakbys mogl to podopwiedzial bys mi troche wiecej cwiczen, na rzezbe?

Na rzeźbę nie ma specjalnych ćwiczeń. Na rzeźbę jest dieta (redukcyjna). Która zmniejsza ilość tłuszczyku w naszym ciele. I mieśnie są lepiej widoczne. Ale najpierw trzeba je zbudować.

i jako amator moge chyba zapytac jak wyglada cwiczenie wiosłowanie hantla :P:)


Sprawdzaj takie rzeczy w Atlasie Ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
chcesz bez cwiczen wlasnym ciezarem itp tylko hantlami 7kg robić cykl masowy ?

a co znaczy "kreatyna + bialko " ... ? odzywka bialkowa [jak i kreatyna i HMB] to suplement jednakze w 100% zastępowalny normalnym pozywieniem [a raczej na odwrot bo to odzywka zastepuje jedzenie w chwilach gdy nie masz czasu zjesc nieraz] bialko jest to jeden z podstawowych skladnikow odzywczych wchodzacy w sklad takich "potraw" jak mięsa, przetwory mleczne, jaja itp.

kreatyna to nie jest "boski srodek" - twoje miesnie sa nią przesycone dgyż to ona odpowiada za regeneracje energii w miesniu podczas wysilku. hmb podobnie - tez masz je w organizmie !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - jakies korekty?

Następny temat

Przerwa !!!!

WHEY premium