SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc z planem treningowym.

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 929
W trakcie sezonu trochę trudno włączyć do planu treningowego jednostkę wytrzymałościową.
Treningi piłkarskie to jakiegoś rodzaju praca tlenowa, więc myślę, że na bieganie w okresie od połowy marca do połowy czerwca po prostu nie ma czasu i musiałbyś się strasznie dojeżdżać,żeby wcisnąć gdzieś "tlenówki".
Moim zdaniem jak na razie(czyt. do zakończenia sezonu) powinieneś solidnie trenować z dużym zaangażowaniem to co masz w planie(basen też jest rodzajem pracy tlenowej).
Później wybierz się na te testy do lepszego klubu. Myślę, że do samych testów nie musisz się szczególnie przygotowywać, bo trenerzy oceniają Twoje poruszanie się na boisku i potencjał piłkarski, a nie formę wydolnościową, w której się aktualnie znajdujesz, bo to zawsze jest do wytrenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 847
Jestem ambitny bardzo.I z tą kondycją nie jest tak zle ale chce ją poprawić. Kiedyś jak grałem z kolesiem z gks to powiedział mi że grałbym w pierwszym składzie,wiec po zakończeniu biężącego sezonu ide na testy do bełchatowa. A ile razy w tyg. mam chodzic na basen ?

Dla mnie nie ma życia bez piłki nożnej !
For me there is no life without football!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 929
Jak masz możliwość to chodź ze 3 razy w tygodniu. Pływanie poprawia wytrzymałość(pojemność płuc) i siłę, bo pracuje większość mięśni, do tego dobrze regeneruje organizm po siłowni.
Jak masz możliwość to chodź sobie też na saunę(jak masz razem z basenem) - też pomaga w regeneracji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 847
Tak mam możliwość chodzenia na saunę.Tylko kurcze jak wrypać ten basen w mój plan żeby było wszystko ok. Bo podobno nie powinno się chodzić na siłke w dniu gdzie ma się np basen. ;D
Ok idę potrenować będę pózniej ale proszę o pomoc.

Dla mnie nie ma życia bez piłki nożnej !
For me there is no life without football!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 929
Poniedziałek:
Trening samodzielny 1,5h+basen/sauna
Wtorek
trening klub 1,5-2h+siłka(trening obwodowy)
Środa
trening klub+ basen/sauna
Czwartek
trening samodzielny+hala wieczorem 1.5h
Piątek
trening klub+siłka(obwodowy)
Sobota
trening samodzielny+ basen/sauna
Niedziela
Odpoczynek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 847
Ok wielkie thx. A np jeżeli z jakiś przyczyn nie mogę iść na basen np w poniedziałek to co mam zrobić odpuścić czy odrobić w dany dzień :) ?

Dla mnie nie ma życia bez piłki nożnej !
For me there is no life without football!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 143 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10262
Odpuścić.

http://www.sfd.pl/Interwały_co_i_jak_Art-t640172.html
Wolę nie zjeść obiadu niż nie robić przysiadów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 93
Ja się wzialem za siebie 2 lata temu kiedy mialem 13 i w cale wakacje codziennie spedzalem z pilka pare godzin, przez co gdy udalem sie na trening to nie dawalem rady. Nie chcialem siedziec n alawce ;( Postanowilem ze bede organizowal sobie sam treningi mimo ze bylo + 30 stopni ;/ Widzialem jedynie minusy tego calego wysilku...
Organizm potrzebowal odpoczac. Nie moglem sobie dac rady, mialem zamiar zrezygnowac bo tak sie zniechecilem ;( Pozniej powaznie zlamalem reke, pozniej znowu powazna kontuzja i tak skonczylem przygode z pilka. Na poczatku nie chcialem wracac bo nie widzialem zadnej nadzieji, kiedy juz wszystko bylo dobrze to teroryzowalem nie jedna defensywę. Dzis znowu chce się zapisać do klubu... :) Znowu trenuję od grudnia na dworzu lecz staram sie nie przegrzewac. Czuje ze jestem w formie, wszystko mi idzie po mysli i nadal chce sie rozwijac. Mimo ze mam 15 lat to widze dla siebie nadzieje :)
Dlatego odpusc sobie ciezkie treningi, postaw jedynie na technike, wystarczy ze codziennie wyjdziesz na luzno poodbijac pilke, czasami zrob coś "większego". Dorwij kumpla i grajcie. Dawaj z siebie 100 % na treningach a nie na podwroku wtedy trener się do Ciebie jeszcze bardziej przekona... ;) Ja za duzo poswiecilem sie na inwidualnych treningach przez co w klubie bylo widac jedynie moje przmeczenie. Mimo wszystko teraz widze duzo pozytywow a od grudnia bardzo poprawilem swoje przyjmowanie i panowanie nad pilka.
TRENING W KLUBIE i lekki rozruch poza. Pamietaj ze zawsze mozesz ogladac duzo meczy, obserwuj innych obroncow, ich zachowania i staraj sie nasladowac :d
Teraz ja musze sie wziasc za siebie i zadzwonic w koncu do mojego trenera ;)
pozdro ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 847
Trenować w dzień przed meczem ? Jak ten dzień powinnień wygladać ?

Dla mnie nie ma życia bez piłki nożnej !
For me there is no life without football!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 929
Wpisz sobie w google "dzień przed meczem" albo "przygotowanie do meczu".

Dzień przed:
-lekki rozruch- trucht,żonglerka,stretching
-iść wcześnie spać
Dzień meczu:
-ostatni posiłek ok. 3 godziny przed meczem
-jemy węglowodany - makaron,ryż itp.
-pijemy wodę- małymi łyczkami
-godzinę przed meczem jemy banana i/albo pijemy jakieś napoje izotoniczne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mecze Reprezentacji z Litwą i Grecją

Następny temat

Jest szansa?

WHEY premium