SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
Witam! wiem ze jest to forum dla zaawansowanych lecz nie mialem innego wyjscia! Otoz po napisaniu postu w forum dla poczatkujacych dostalem same odpowiedzi ludzi z krutszym badz niewiele dluzszym stazem od mojego i na dodatek kazdy przed soba pokazuje jaki to cwaniak nie jest! Moim zdaniem forum jest do pomocy a nie najezdzania jeden na drogiego!!! Ale niewazne przechodze do rzeczy! To byl muj post z tamtego forum :

Witam!! Czy moglby ktos ocenic moj trening i w razie jakis bledow naniesc poprawki??

Poniedzialek:
klata:
3 serie na lawce poziomej 12,10,8 hantla
3 serie n skosnej glowa w gore 12,10,8 hantla
3 serie rozpietki na prostej 12,10,8
3 serie rozpietki na skosnej w goe 12,10,8
3 serie na lawce skosnej glowa w dol hantla 12, 10, 8

Wtorek:
Biceps:
3 serie uginanie ramienia ze sztangielka w oparciu o kolano 12,10,8
3 serie uginanie ramion ze sztangielkami stojac 12,10,8
3 serie uginanie ramion z hantla lamana stojac 12,10,8

Ramiona:
3 serie wwyciskanie hantelek bokiem siedzac 12,10,8
3 serie wyciskanie hantli lamanej za glowy siedzac 12,10,8
3 serie wyciskanie hantli lamanej przed glowa siedzac 12,10,8

Sroda:
Triceps:
3 serie prostowanie ramienia ze sztangielka za glowy 12,10,8
3 serie wyciskanie hantli lamanej za glowy siedzac 12,10,8
3 serie ( nie wiem jak nazywa sie to cwiczenie- klade nogi na krzesle rece opieram o laweczke za plenami klade ciezar na nogi i znizam sie- cos takiego jak pompki tylko plecami do ziemi :) 12,10,8

Przedramie:
3 serie Unoszenie przedramion ze sztangą trzymaną nachwytem 12,10,8
3 serie Zginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem 12,10,8

Kaptury:
3 serie wznosy barkow tzw. 'sztrugsy' ze sztangielkami 12,10,8

Czwartek:
Plecy:
3 serie podciaganie hantli do klatki w opadzie tulowia 12,10,8
3 serie podciaganie hantli do brzucha w opadzie tulowia 12,10,8
3 serie cwiczenia polsztanga 12,10,8
3 serie martwy ciag 12,10,8

uda:
4 serie wyprosty na maszynie siedzac 12, 12,10,8
4 serie przysiady ze sztanga trzymana na barkach 12, 12,10,8
Lydki:
3 serie wspiecia na palce stojac ze sztanga na barkach 12,10,8
3 serie wspiecia na palce siedząc ze sztanga na nogach 12,10,8


Do tego chce dolozyc brzuch lecz nie wiem jak czesto go robic i jakie cwiczenia wykonywac! mam lawke skosna na brzuch i czesto robilem ze pomiedzy roznymi cwiczeniami poprostu na tej laweczce smigalem brzuch!! Ale chce do niego podejsc bardziej profesjonalnie i nie chcialbym zeby mi strasznie rosl tylko w miare sie rzezbil, wiem ze labo masa albo rzezba ale moze jest cos pomiedzy??? Prosze o rade!! Pozdrawiam


Duzo ludzi mi napisalo ze moje cwiczenia sa zle ale nie chcial nikt napisac dlaczego i wiekszosc ludzi pisalo zebym zrobil FBW!! OK Moge zmienic moj trening ale zawsze chcialbym wiedziec co robie zle i dlaczego!! A muj trening rozpisywalem na podstawie tego co przeczytalem w atlasie cwiczen!!! Bardzo prosze o pomoc kogos kto naprawde zna sie na tym!!! Pozdrawiam!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
Ps. zapomnialem dodac tego!!

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 85

Wzrost : 179

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 5 miesiecy

Uprawiane inne sporty : nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Domowa silownia!! Laweczka hantle, sztangi, ciezary, brak drazka

Dieta : tak

Przeciwskaznania medyczne : nie

Zażywane suplementy : nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1121 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27996
na duze partie miesni rob 4 cwiczenia po 4 serie (klatka, nogi, plecy). Na mniejsze takie jak biceps, triceps, naramienne rob 3 cwiczenia po 3 serie

"Gdy masz zakwasy to znak nadejścia masy ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
No ale ogolnie jak oceniasz moj trening? wmiare ok? Nie musze zmieniac na FBW?? Co robic by cwiczenia byly jak najkorzystniejsze? a co robic z brzuchem? jak cwiczyc i kiedy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Witam! Zmieniłem trochę twój plan:
Poniedzialek:
klata:
4 serie na lawce poziomej 12,10,8,6 sztanga
4 serie n skosnej glowa w gore 12,10,8,6 hantla
3 serie rozpietki na prostej 12,10,8
Biceps:
3 serie uginanie ramion ze sztangą prostą 10,8,6
3 serie młotki 12,10,8
3 serie uginanie ramienia ze sztangielka w oparciu o kolano 12,10,8
Przedramie:
3 serie łączone Unoszenie przedramion ze sztangą trzymaną nachwytem15 i Zginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem 20
Wtorek
Plecy:(radzriłbym załatwić drażek ponieważ ćwiczenie na nim najbardziej rozwija mięsień najszerszy grzbietu bez tego ćwiczenia to plecu się lipnie rozwijają)
4 serie wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 10,10,8,6
3 serie wiosłowanie hantelką 12,10,8
3-4 serie martwy ciąg 10,8,8,6 (uważaj na plecy<radziłbym zacząć od mniejszego ciężaru i wyrobić sobie technike)
Triceps:
3 serie wyciskanie hantli lamanej za glowy siedzac 12,10,8
3 serie wyciskanie sztangi na ławce prostej w leżeniu wąski chwyt 14,8,8
3 serie prostowanie ramienia ze sztangielka za glowy 12,10,8
"( nie wiem jak nazywa sie to cwiczenie- klade nogi na krzesle rece opieram o laweczke za plenami klade ciezar na nogi i znizam sie- cos takiego jak pompki tylko plecami do ziemi :)" to możesz zrobic na końcu na dopompowanie 1 raz max
Brzuch:wybierz sobie 3 ćwiczenia i rób w seri łączonej 3-4 serie po 2o powtórzeń w ćwiczeniu
Środa dzień wolny
CZwartek:
Barki:
4 serie wiciskanie sztangi zza głowy 14,12,10,8
4 serie wwyciskanie hantelek bokiem stojąc 12,10,8,8
3 serie podciąganie sztangi do brody 12,10,8
4 serie kaptury hantlami(jak masz duzy ciężar a ajk nie to sztangą)20,16,14,12
Lydki:
3 serie łączone wspiecia na palce stojac ze sztanga na barkach 20
wspiecia na palce siedząc ze sztanga na nogach 20
Przedramie:
3 serie łączone Unoszenie przedramion ze sztangą trzymaną nachwytem15 i Zginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem 20
Piątek
nogi:
4 serie przysiady ze sztanga trzymana na barkach 12,10,8,8
4 serie wyprosty na maszynie siedzac 14,12,10,8
5 seri uginanie na maszynie 14,12,10,8,6
Brzuch:wybierz sobie 3 ćwiczenia i rób w seri łączonej 3-4 serie po 2o powtórzeń w ćwiczeniu
Używaj progresji zawsze jak maleje liczba powtórzeń zwiększaj ciężar wyjątkiem są ćwiczenia na bibeps, triceps-ciężar stały a kaptury i łydki rób z dużym ciężarem i nie dokładaj więcej.Ciężar do ćwiczeń dobieraj tak żeby to było ok 60-80% ciężaru maksymalnego. Po każdej seri twó zapas siły powinien wynasić 2 powtórzenia(po ostatniej seri danego ćwiczenia możę być 1 ale nigdy o!)czyli ciężar dobierasz tak że moszesz z nim zrobić np 14 powtórzeń ale robisz tak jak masz rospisane czyli 12(2 powtórzenia w zapasie których nie robisz). Jest to bardzo ważne ponieważ dzięki temu się nie przetrenójesz tak jak większość początkujących którzy dają namaksa a masy ani grama. Pamietaj tez o diecie. To chyba tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
DZieki za poprawe treningu ale moglbys odpowiedziec na kilka moich pytan?? Ja niestety moge cwiczyc od poniedzialku do czwartku wiec jak proponujesz to rozpisac bo tu taj piszesz poniedzialek, wtorek, piatek. Brzuch mam cwiczyc 2 razy w tygodniu po 3 cwiczenia tak? A jakie proponujesz na lepszy efekt, podkreslam ze wolalbym zachowac jak najmniejszy obwod pasa :) Nie rozumiem tego z Przedramieniem, mam robic dwa cwiczenia jedno po drogim?? I piszesz tez o progresji ale nie dla bicepsa i tricepsa- moge wiedziec dlaczego? i skoro mam nie dokladac ciezaru to dlaczego mam zmniejszac powtorzenia?? i myslisz ze to wszystko bedzie dobre razem z dieta? Bo ludzie roznie mowia i czesto slysze ze taki trening typu Split nie da mi nic!! kurcze sam sie juz w tym wszystkim glubie bo naprawde duzo czytam i kazdy pisze inaczej ze na poczatek tak, a inny ze inaczej i sam juz nie wiem!!! Ale dziekuje za pomoc! Pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Witam! Zaczynam odpowiadać:)Przedramię rób 2 ćwiczenia w jednej seri i dopiero odpoczynek, brzuch możesz robić na każdym treningu tylko po 2-3 serie. Plan nowy ułożę ci jutro albo w niedzielę bo dzisiaj nie mam zbytnio czasu. Jeszcze jedno splitem trenuje cały czas i jak dla mnie jest to super typ treningu:)po prostu na każdego działa inny typ treningu dla tego są podzielone zdania. Splitu nie zalecaja początkującym ponieważ za bardzo męczą mięśnie czyli ćwiczą do tzw upadku mięśniowego( oczywiście nieświadomie). Ja ci napisałem jak dobierać ciężąr i wszystko takżę jak byś tak ćwiczył to wszystko byłoby ok. PLan napiszę jutro albo w niedzielę. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
ok super! jezeli mozesz to napisz mi ta inna rozpiske na 4 dni ok? i jezeli mozesz to wytlumacz mi jak robic triceps i biceps skoro mam nie uzywac progresji i dlaczego tez zmniejszac powtorzenia?? Wielkie dzieki za pomoc! Pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
Powtarzam pytanie bo nie wiem czy zostalo przeczytane!! ok super! jezeli mozesz to napisz mi ta inna rozpiske na 4 dni ok? i jezeli mozesz to wytlumacz mi jak robic triceps i biceps skoro mam nie uzywac progresji i dlaczego tez zmniejszac powtorzenia?? Wielkie dzieki za pomoc! Pozdrawiam!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[b]pompki na poreczach - temat nie dotyczy planu treningowego :-)[/b]

Następny temat

atak na nogi-do puma!

WHEY premium