SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze ćwiczeń dodatkowych

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Witam.
Zawsze miałem problem z tym, że jak poprawnie i w miarę głęboko siadam, to mam dużo mniej sił, niż jak siadam na granicy, albo o jakieś 2, 3 cm za płytko. Różnica w sile RAW między poprawnym siadem, a nieco za płytkim, jest, u mnie, podejrzewam rzędu 25, do nawet 40 kg, a to tylko parę głupich centymetrów, w różnicy głębokości. Z tego co kojarzę, to za dolną fazę ruchu są odpowiedzialne dwugłowe, tak? Próbowałem już dwójek na maszynie i mc na prostych i już całkiem długo wykonuję te ćwiczenia, ale nie przynoszą jakichś wielkich efektów. Ma ktoś może inne pomysły, na wzmocnienie dolnej fazy ruchu? Mogę co prawda przycisnąć na dużych ciężarach, ale czy efekt będzie taki jakiego chcę? Chcę jedynie zmniejszyć do minimum dysproporcje między siłą dwójek i czwórek i oczywiście, dalej rozwijać siłę samych dwójek, aby nie stały w miejscu, co polecacie?

Zmieniony przez - 90packer w dniu 2010-11-18 22:29:29

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Aha. Stąd moje zdziwienie, bo myślałem w tym czasie o przysiadach
Niestety, nawet z ruchem negatywnym mam problemy, więc najpierw zacznę odbicie, ale równocześnie będę starał się pracować nad negatywem.
Oj, dużo pracy jeszcze przede mną.

Zmieniony przez - 90packer w dniu 2010-11-25 21:05:07

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Żurawie i good morning(bardzo szeroko,z mocno wypiętym tyłkiem) w dzień siadu,może box squat-najniżej jak masz możliwość.
Poza tym pierwsze,rozgrzewkowe serie rób trzymając sztangę wysoko na karku,dupą dotknij łydek,ale nie odbijaj.Wyjście kolan za obrys stopy nieunikniony,ale przy małych ciężarach nic nie będzie.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7590
Wspomniane żurawie dadzą Ci wycisk.Możesz jeszcze spróbować wzmocnić pośladki; reverse hypers z pauzą w górnej fazie i poczujesz je na 100% . Jest jeszcze jedno fajne ćwiczenie,którego nazwy nie pamiętam,ale w każdym razie stajesz sobie w lekkim rozkroku,tyłem do wyciągu poziomego,pochylasz się,chwytasz linki i ciągniesz imitując ruch z mc. W szczytowej fazie przytrzymujesz. Też ciekawe

Zmieniony przez - Moszyn w dniu 2010-11-19 16:31:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Ok, dzięki. Spróbuję tego we wtorek

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
W dolnej fazie przedewszystkim poślady pracują, więc to ćw na te partie pomogą Ci wzmocnić najniższą część siadu. Warto też zacząć odbijać w klasycznych siadach, natomiast jako jedno z ćw pomocniczych dołożyć głęboki wolny siad z zatrzymaniem na samym dole. Ćw na mięśnie goleniowe oczywiście też mile widziane, choć te partie odpowiadają bardziej za środkową część ruchu.

PS: W tym drugim ćw na dwugłowe i posladek Moszynowi zapewne chodziło o Przeciąganie czyli tzw pull through



Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2010-11-20 12:07:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Czyli coś takiego może być w planie? Tak ma to wyglądać?
-Siady
-Powolne siady z zatrzymaniem
-Dzień dobry
-Żurawie

To przeciąganie bardziej na poślady, czy na dwójki?

Zmieniony przez - 90packer w dniu 2010-11-20 12:12:07

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Zamienibym kolejnością dzień dobry z żurawiami bo są one bardzo wymagające. Przeciąganie bardziej na dwójki choć tutaj sporo zalezy od techniki i budowy ciała ogólnie jednak IMHO zdecydowanie najlepszym ćw ogólnopomocniczym do siadów czy ciągów są żurawie, które męczą cały łańcuch mięśni prostujących, grzbiet, dupa i golenie czyli to co w TSie najważniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 590 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7590
Dokładnie o to mi chodziło,tylko nie mogłem skojarzyć nazwy

A co do tych ćwiczeń pomocniczych,to chyba nie ma potrzeby ładowania wszystkiego w dzień siadów. Myślę,że np żurawie można wrzucić na dzień ciągów, żebyś się nie zajechał w dzień siadów. Ja po zrobieniu kilku żurawi nie mam ochoty już na nic innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
To jeszcze kilka hektolitrów potu przed Tobą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
a moze przez jakis czas porob pelne przysiady?

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Myślę, że jak będę robił pełne przysiady na rozgrzewkę, to styka.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc wyciskanie 120 kg

Następny temat

Wyciskanie na barki a dyskopatia.

WHEY premium