SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla nowicjusza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 425

Formularz - Proszę o pomoc

mężczyzna

16

Waga

78

Wzrost

180

Cel treningowy

wyżeźbić to co jest

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

jazda rowerem

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

-

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

65 na klatke, brak innych pomiarów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3069
Witam! Z Góry chciałbym Was przeprosić bo napewno macie takich tematów multum, ale jestem nowy na forum i nie mogę sie narazie połapać.
A więc przejdę do konkretów.
Niedawno ukończyłem 16 rok życia, mam 180cm wzrostu i 78kg wagi. W pasie zaraz pod pępkiem 97cm w klacie (na lini sutkowej) 100cm. Jak widać nie ma czym się pochwalić, chciałbym coś z tym zrobić tzn. spalić tłuszcz z brzucha bo to mnie najbardziej interesuje i troszke przybrać w klacie. Wcześniej ćwiczyłem tylko sporadyczne jakieś bieganie czy pompki, nigdy nie miałem styczności z profesjonalną siłownią. Na klate, będąc na siłowni u kolegi wziąłem 65kg, nie wiem czy to dobrze czy źle ale napewno chciałbym ciut więcej. I teraz chciałbym się Was prosić, abyście mi ułożyli jakąś sensowną dietkę która pozwoli mi spalić zbędny tłuszcz, a nie spowoduje znacznego osłabienia fizynego. Chciałbym rówież się dowiedzieć jak wyglądał Wasz pierwszy raz na siłowni, bo tak się składa że się troszke boje tego pierwszego razu, a mam zamiar iść na nią. Proszę również o jakieś ćwicznia które mogę wykonywać w zaciszu domowym, głównie z obciążeniem własnego ciała bo nie mam sprzętu.

Proszę pytać jeżeli czegoś nie napisałem, ale to nie z mojej złośliwości tylko dlatego że jestem nowy i naprawde nie mogę się połapać co i jak. Dodam że troszkę już zdążyłem przeczytać, ale nic mi to nie mówi. Proszę o porady dla nowicjusza.
Z góry Wielkie Dzięki !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3069
Założyłem przypadkowo dwa identyczne tematy, przepraszam zrobiłem to przypadkowo. Jeden proszę usunąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1497
podobnych tematów jest tysiące :) jak zaczniesz chodzić na siłownie to przez jakiś czas ćwicz sobie podpatrując innych i poproś kogoś takiego bardziej na luzie o szybką lekcje co i jak . Na początku nawet bez diety będziesz widział szybkie postępy .pozdro

Po pierwsze masa :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada do treningu

Następny temat

Trening ogólny na poczatek 4 razy w tyg!?

Fruzelina